GPRS 10

Vše o internetu v mobilu a mobilním surfování

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod sasa2002 2. 9. 2005 22:59

Zajímalo by mě jakou máte stahovací rychlost u Eurotelu. Třeba když dáte stahovat 50MB soubor a na jakou rychlost se to vyleze.

Je normální rychlost 7 - 7,4kB/s?
sasa2002
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hans 20 3. 9. 2005 00:01

Ja myslim,ze je to slusny,na to jsem se u t-mobile ani nedostal.Praha-Repy dnes 5-7kb/s,ale zas tak dramatickej rozdil nepoznas,spis vubec ne.
Hans 20
Junior

Odeslat příspěvekod lachtanp 3. 9. 2005 07:55

sasa2002 píše:Zajímalo by mě jakou máte stahovací rychlost u Eurotelu. Třeba když dáte stahovat 50MB soubor a na jakou rychlost se to vyleze.

Je normální rychlost 7 - 7,4kB/s? /quote]

Tak toé gratuluji.Tam se nedostanu ani ve snu :hm
lachtanp
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hotspot 3. 9. 2005 08:48

Ono má to GPRS má ještě omezení od operátora tak zdaleka nemůže stahovat tak rychle jak by dovedlo :(
"It is better to keep your mouth closed and let people think you are a fool than to open it and remove all doubt." - Mark Twain
hotspot
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod XXTeens 3. 9. 2005 08:55

hot_spot píše:Ono má to GPRS má ještě omezení od operátora tak zdaleka nemůže stahovat tak rychle jak by dovedlo :( /quote]


Co je to za blbost?
XXTeens
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hotspot 3. 9. 2005 08:56

XXTeens: nebo teda s tím omezením to nevím přesně... ale GPRS třídy 10 by mohlo jet teda rychleji ;) nebo to je možná sítí...
"It is better to keep your mouth closed and let people think you are a fool than to open it and remove all doubt." - Mark Twain
hotspot
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sasa2002 3. 9. 2005 09:59

XXTeens: hot_spot má pravdu.

Mě zajímá jestli to je normální taková rychlost.
sasa2002
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod XXTeens 3. 9. 2005 10:11

sasa2002 píše:XXTeens: hot_spot má pravdu.

Mě zajímá jestli to je normální taková rychlost.c/quote]


Maximální rychlost downloadu GPRS třídy 10 při kódování CS4 je přibližně 85 kb/s (10,5 kB/s). Cokoliv nižšího JE normální. Pokud Ti to jede pomaleji, znamená to

:arrow: že nestahuješ všemi 4 timesloty
:arrow: přenos probíhá jiným kódováním než CS 4 (CS1, 2, nebo 3).

Operátor sice může rychlost GPRS omezit, ale žádný to momentálně ještě nedělá..
XXTeens
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petrB 3. 9. 2005 20:10

U Oskara konkrétně průměr nepřeleze 5kB/s, špičky jsou do 10kB.
petrB
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sasa2002 3. 9. 2005 23:33

Já právě nevím jestli mi jede GPRS línějším EDGE, nebo rychlejším GPRS. Požívám pro spojení s počítačem IrDa. Nevím jestli koupit kabel. Jestli to bude lepší či ne.
sasa2002
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod shitt 4. 9. 2005 06:47

sasa2002 píše:Já právě nevím jestli mi jede GPRS línějším EDGE, nebo rychlejším GPRS. Požívám pro spojení s počítačem IrDa. Nevím jestli koupit kabel. Jestli to bude lepší či ne. /quote]
no mám pěknej příklad. bydlím ve městě s 3000 obyv, kousek od karlových varů. když jsem měl t630 tak sem připojoval přes irda a stahoval sem s eurotelem asi 3-5 kb/s, včera jsem si koupil k750i a mám přes kabel tak 4,5-6 kb/s, takže kabel je určitě lepší!
shitt
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petrB 4. 9. 2005 07:32

GPRS mám přes infra a aby to frčelo, musí tam být rychlost 115kbit, když sem nastavil pro větší stabilitu 38 nebo 57 kbit, tak to nejede, rychlost IRDA musí být několikrát vyšší než opravdový datový tok, dobře se to vidí ve sledování sítě a ve firewallu (Seagate)

takže kabel má určitě víc a je spolehlivější
petrB
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod shitt 4. 9. 2005 08:13

jo a ještě je velkej rozdíl, jestli ste v malým městě nebo velkym např. je nás tady připojeno asi 5 lidí z celýho města přes ET a všichni pouze na jedinnou BTS za to na intru tam je víc stanic BTS a stahování je pravidelně až o 1 kb/s rychlejší :roll:
Nokia and other are bad, but phones from SonyEricsson are the best!!!!
shitt
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod XXTeens 4. 9. 2005 08:21

shitt píše:...a stahování je pravidelně až o 1 kb/s rychlejší ..
XXTeens
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sasa2002 4. 9. 2005 16:17

Asi si ho koupím, protože každej kilásek je dobrej. :-D Dík za infa.

P.S. Nemá někdo EDGE přes IrDA?
sasa2002
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků