T-Mobile brzy spustí testovací provoz sítě,náhrada za UMTS

Vše o internetu v mobilu a mobilním surfování

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod gurus11 17. 1. 2008 15:10

Kód: Vybrat vše
Mahler také uvedl, že multimediální služby T-Mobile se budou i nadále rozšiřovat. Velmi brzy totiž firma spustí testovací provoz mobilních sítí, které by měly nahradit nepříliš úspěšné sítě třetí generace UMTS. Nový mobilní standard bude umožňovat kvalitnější přenos videa i hlasu.[/code]


vice http://mobil.idnes.cz/televize-by-v-mobilech-mohla-byt-na-konci-roku-fo0-/mob_denik.asp?c=A080117_135412_mob_denik_hro

To znamená,že T-Mobile na 100% již klasické UMTS nikdy nespustí.
Naposledy upravil gurus11 dne 17. 1. 2008 15:28, celkově upraveno 2
gurus11
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod B3on 17. 1. 2008 18:22

gurus11 píše:[code]Mahler také uvedl, že multimediální služby T-Mobile se budou i nadále rozšiřovat. Velmi brzy totiž firma spustí testovací provoz mobilních sítí, které by měly nahradit nepříliš úspěšné sítě třetí generace UMTS. Nový mobilní standard bude umožňovat kvalitnější přenos videa i hlasu.[/code]s/code]

vice http://mobil.idnes.cz/televize-by-v-mobilech-mohla-byt-na-konci-roku-fo0-/mob_denik.asp?c=A080117_135412_mob_denik_hro

[color=brown]To znamená,že T-Mobile na 100% již klasické UMTS nikdy nespustí.s/color]


Je to jednoduche spustia HSPA alebo lepsie poviem HSDPA/HSUPA a to nieje klasicke UMTS . :idea:

NIc viac a to uz pred niekolkymmi rokmy pochvalily ze top tak spustia a je to na stranke http://www.gsmworld.com
B3on
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod le_fox 17. 1. 2008 18:31

B3on/ to seš dost mimo v technologiích ;) HSDPA/HSUPA je UMTS plus by se dalo říct. Je to klasické UMTS s nadstavbou. To samé, jako na GSM je EDGE atd. HSDPA (a pár HSUPA) už má u nás pár let O2. (Ovšem s pokrytím, ke kterému je těžko něco dodat :) )
| Svět je šílené místo, ale jsem rád, že jsem jeho součástí
_________________________________________________
NENÍ UMĚNÍ UDRŽET SE NA VRCHOLU, ALE BÝT NA NĚM NĚCO PLATNÝ.
le_fox
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pav Lucistnik 17. 1. 2008 18:59

Mě celé to vyjádření přijde strašně mlhavé, až nesmyslné. HSDPA/HSPA zrychluje přenos dat, na kvalitu hovorů a videa nemá žádný vliv. A co je vůbec přenos videa, jako myslí videohovory? Streamovanou televizi přes DVB-H?

Co se tak člověk dívá po střechách, aspoň tady v Praze, tak pokračuje zběsilá výstavba Internetu 4G v obou frekvenčních pásmech; nic jiného není vidět. Člověk by předpokládal v přípravě na spuštění 3G/HSDPA, že se na střechách objeví příslušné antény.
Nokia E71 (O2/3G), Nokia E51 (T/3G), 4x Nokia 6120c (Vdf/3G, Vdf/GSM, O2/GSM, T/GSM), 2x Axesstel (U:fon, O2 CDMA), ZTE LTE usb stick (O2 LTE), Lenovo ThinkPad Edge, toť výbava lovce
Pav Lucistnik
Lovec BTS
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gurus11 17. 1. 2008 19:09

HSDPA/HSUPA to urcite nebude,jde o neco jineho. mj.na konci roku prohlasila mluvci T-Mobilu,ze technologie HSPDA je pro ne zastarala.
gurus11
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pav Lucistnik 17. 1. 2008 19:12

Tak si pojďme zaspekulovat, co by to tak mohlo být... mě totiž nic nenapadá.
Nokia E71 (O2/3G), Nokia E51 (T/3G), 4x Nokia 6120c (Vdf/3G, Vdf/GSM, O2/GSM, T/GSM), 2x Axesstel (U:fon, O2 CDMA), ZTE LTE usb stick (O2 LTE), Lenovo ThinkPad Edge, toť výbava lovce
Pav Lucistnik
Lovec BTS
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gurus11 17. 1. 2008 20:22

Budem si muset pockat na nejake upresneni.Docela na prd,ze budou potreba jine telefony nez jsou momentalne na trhu,pritom telefonu s podporou HSDPA,uz je celkem dost.
gurus11
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod B3on 17. 1. 2008 20:41

HSPA sa nerovna UMTS automaticky ma ine kodovanie , inu reziu a podobne a zeby UMTS bolo s HSDPA a HSUPA zastarane to sa my nezda . Mozu zacat testovat tak maximalne super 3G alebo LTE ale na LTE nema T-Mobile CZ frekvencie . Ani na Super 3G a LTE nie su stanovene standardy a urcene frekvencie . Jedine moze byt to HSPA . Ved EDGE tiez pouziva inu modulaciu signalu ako GSM/GPRS. EDGE Evolution este nieje vobec pistupne i ked je to nadstavba EDGE s potencialom 1 Mb/s. To asi tazko budu testovat nedavalo by to zmysel . UMTS na 900 MHz mozu testovat ked to im dovoli vase CTU. alebo sa dohodly s inimy operatoramy na spolocne teste .
B3on
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod uiqjirka 17. 1. 2008 21:19

Tento clanek ktery vysel na dodlane.cz se me libil a ztotoznuji se s nim.3G s nadstavbou HSDPA urcite neni zastarala,to je jen oblibena vymluva nasich operatoru.Zde cituji:

Velký taiwanský operátor Chunghwa Telecom (CHT) oznámil, že hodlá v tomto roce rozšířit svoji 3,5G síť o dalších 800 základnových stanic (již má cca 4500 3G základnových stanic z nichž 4000 podporuje HSPDA), podporujícich HSDPA 7,2Mbps a zvýšit tak do konce roku počet svých 3G zákazníků ze stávajících 2,3 milionů na 3,5 milionu. Navíc ve třetím čtvrtletí tohoto roku počítá s nasazováním ještě rychlejšího 10,7Mbps HSDPA.

Po přečtení takové zprávy se musím jen pousmát nad počínáním našich operátorů. Místo toho aby pořádně rozjeli 3G business, budou pořád poukazovat na jeho nerantabilitu. Zajímavé je, že jinde to jde. Prostě u nas s GSM na věčné časy.

Clanek prevzat ze serveru dodlane.cz

Nezbyva nez s timto souhlasit.
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pav Lucistnik 18. 1. 2008 02:07

800 sajtů? To je nic - jen po Praze jich má O2 víc. To by mě zajímalo, pokud v Číně je úspěch mít pokryto 2,3 milionu z miliardy obyvatel, noo, tak jo... :)
Nokia E71 (O2/3G), Nokia E51 (T/3G), 4x Nokia 6120c (Vdf/3G, Vdf/GSM, O2/GSM, T/GSM), 2x Axesstel (U:fon, O2 CDMA), ZTE LTE usb stick (O2 LTE), Lenovo ThinkPad Edge, toť výbava lovce
Pav Lucistnik
Lovec BTS
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod le_fox 18. 1. 2008 08:01

uiqjirka/ to se fakt musíš smát, ale leda sobě, protože pokrytí v Číně je tím pádem 0,0023%, zatímco u nás jen Praha dělá minimálně 13% obyvatel (to nepočítám "naplaveniny"). Nepočítaje s tím, že je pokryté ještě Brno, Karlovy Vary a místy Ostrava.
| Svět je šílené místo, ale jsem rád, že jsem jeho součástí
_________________________________________________
NENÍ UMĚNÍ UDRŽET SE NA VRCHOLU, ALE BÝT NA NĚM NĚCO PLATNÝ.
le_fox
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod radim 18. 1. 2008 08:05

Pav Lucistnik píše:800 sajtů? To je nic - jen po Praze jich má O2 víc. To by mě zajímalo, pokud v Číně je úspěch mít pokryto 2,3 milionu z miliardy obyvatel, noo, tak jo... :)!/quote]


Tchaj-wan není Čína. Psal tchaj-wanský operátor. Na Tchaj-wanu je myslím nějakých 20 milionů lidí?
radim
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod radim 18. 1. 2008 08:07

uiqjirka píše:Po přečtení takové zprávy se musím jen pousmát nad počínáním našich operátorů. Místo toho aby pořádně rozjeli 3G business, budou pořád poukazovat na jeho nerantabilitu. Zajímavé je, že jinde to jde. Prostě u nas s GSM na věčné časy.n/quote]


Je nás míň, na tak prťatém trhu se nevyplatí všechno.
radim
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod le_fox 18. 1. 2008 08:58

radim píše:
Tchaj-wan není Čína. Psal tchaj-wanský operátor. Na Tchaj-wanu je myslím nějakých 20 milionů lidí?n/quote]


do jisté míry, i tak by to bylo v procentech pořád méně než u nás, takže co to je, že.

editace: dodání odkazu:
http://www.businessinfo.cz/cz/sti/tchaj ... 1056/#sec3
Naposledy upravil le_fox dne 18. 1. 2008 10:14, celkově upraveno 1
| Svět je šílené místo, ale jsem rád, že jsem jeho součástí
_________________________________________________
NENÍ UMĚNÍ UDRŽET SE NA VRCHOLU, ALE BÝT NA NĚM NĚCO PLATNÝ.
le_fox
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pav Lucistnik 18. 1. 2008 09:35

radim píše:Tchaj-wan není Čína. Psal tchaj-wanský operátor. Na Tchaj-wanu je myslím nějakých 20 milionů lidí?n/quote]

Aha sorry, moje chyba, přehlédl jsem... Předpokládal sem plno-čínského operátora.
Pav Lucistnik
Lovec BTS
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků