Levný internet přes mobil

Vše o internetu v mobilu a mobilním surfování

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Bari007 21. 11. 2007 19:55

Zdravím, sháním teď na zimu tak na tři měsíce levný neomezený internet přes mobil. Potřebuju, aby byl časově neomezenej a aby tam bylo víc dat jak 20 MB, aspoň tak 100 MB na měsíc. O rychlost mi nejde, může to být klidně pomalý, GPRS bohatě stačí, důležitý pro mě je časově neomezenej net, aby měl alespoň 100 MB na měsíc dat a hlavně aby byl levnej... No a právě jsem na nic podobného nenarazil :) Chci to mít přes mobil přes simku, mám Nokii N80 a N95. Díky za radu...
Bari007
Junior

Odeslat příspěvekod vaclavbarak 21. 11. 2007 22:46

Pokud máš O2 předplacenou kartu (nebo si ji pořídíš) tak použij tarif O2 data nonstop stojí 850 Kč za měsíc, můžeš být připojen 24 hodin denně, FUP je 3GB, připojení přes GPRS nebo EDGE a navíc budeš moct každý měsíc moct volat (30min) do všech českých sítí zdarma.
vaclavbarak
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bari007 21. 11. 2007 23:17

Mám O2, mám paušál a tarif O2 Pohoda Simple, jelikož jsem student, takže na ten to asi nepůjde, nebo jo? Jinak to by nebylo až tak špatný, sice 850 Kč je fakt docela dost, ale zase když je tam ještě 30 minut volání zdarma, tak to už se celkem dá... Navíc to nebude ani nejpomalejší si myslím, když je to EDGE. Ale na stránkách O2 jsem nikde nenašel zmínku o těch 3GB, jenom je tam psaných 500 kB na WAP, to je mi ale k ničemu.
Bari007
Junior

Odeslat příspěvekod Fido+ 21. 11. 2007 23:53

U pausalu se to jmenuje internet 384 a jde to na vsech pausalech. Cena je nejak kolem 770 mesicne i s dph. Ovsem pozor na jednu vec. Datovy pausal je ucetne aktivni az od pulnoci dne ve kterem ho aktivujes a totez pri jeho ruseni. V den kdy ho deaktivujes uz nesmis data pouzit. Jinak vsechno zaplatis a zrovna O2 ma dost brutalni sazbu za data (cca 24 hal/kB vc. dph).
Fido+
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bari007 22. 11. 2007 07:38

Myslel jsi tento tarif? http://www.cz.o2.com/mobile/cz/internet ... l_384.html U něj je psaná cena 653,31 s DPH, což by se taky dalo, max rychlost 384 kb, což je absolitně dostačující a jde přes mobil přes GPRS/EDGE/UMTS, což je super, protože můj mobil tohle má vše. Ale jak je to u něj s datovým limitem? Nikde jsem nenašel u tohoto tarifu žádnou zmínku o FUP...
Bari007
Junior

Odeslat příspěvekod Bari007 22. 11. 2007 13:37

Jo a ještě jedna věc k tomu, když budu ze své simky připojenej přes ten O2 Internet Mobil 384 na netu na notebooku, tak se mi nikdo nedovolá, že? To je taky docela důležitá informace, protože pokud budu ve volných chvílích na netu, tak se mi nikdo nedovolá, a tím pádem se nedozvím o dalším úkolu, protože přes zimu budu pracovat tím stylem, že budu na horách a budu čekat, až mi někdo zavolá, abych šel učit na snowboard nebo lyže jako instruktor...
Bari007
Junior

Odeslat příspěvekod zajDee 22. 11. 2007 14:40

Bari007 píše:U něj je psaná cena 653,31 s DPH (...)
Ale jak je to u něj s datovým limitem? Nikde jsem nenašel u tohoto tarifu žádnou zmínku o FUP...o/quote]

FUP je odkázán vlevo (odkaz "Parametry FUP")
Cena 653 je při ročním úvazku, standardní cena bez úvazku je 649 Kč bez DPH, což je těch cca 770 Kč s DPH.
Pokud budeš na UMTS (3G), tak se ti lidi dovolají bez problémů a při datech budeš moct i surfovat, pokud budeš jen na GPRS, tak se ti lidi dovolají pouze ve chvíli, kdy nepotečou data. To je vlastnost, ne chyba.
Nicméně pokud máš dva mobily, můžeš si na tom, přes který půjdou data, nastavit přesměrování v případě nedosažitelnosti na ten druhý mobil. (Každou takovou přesměrovanou minutu pak samozřejmě platíš podle tarifu, takže bych to zvolil na tom čísle, kde je výhodnější volání, a tamtéž bych aktivoval datový paušál)
-= Nic není tím, čím se zdá být =-

Jsem mobilní maniak :-)
zajDee
Junior

Odeslat příspěvekod Bari007 22. 11. 2007 15:15

Tak ten odkaz na FUP jsem našel, ale ten tarif 384 jsem ta nenašel... Je tam 256, 512, 1024 a 1024 plus. Každopádně tam nějaký volný data budou a já to mám POUZE na maily bez přílohy + brouzdání po netu a to jen o víkendech a o prázdninách v zimě, takže těch dat tolik nepotřebuju... Ale hlavní problém je v tom, že na rok je mi to k ničemu, přes léto to nevyužiju, takže bych to musel brát bez smlouvy a to je za těch 770, což už tak výhodný není, navíc signál UMTS je pouze v největších městech, já to chci mít na horách, tak je GPRS a ve výše položených místech občas chytnu EDGE, takže by se mi nikdo nedovolal, což je pro mě docela dost velkej problém. Takže teď se rozhoduju, jestli vzít tu simku s kreditem, dát tam ten tarif Data nonstop za 850 na měsíc s DPH s 30 volnýma minutama a strčit to do druhýho mobilu (kterej bych musel někde sehnat) nebo si dát na svoji simku s paušálem ten Internet mobil 384 a nějak si přesměrovávat ty hovory nebo nevím, jak to řešit a platit 770 za měsíc... Ještě nevím, pro co se rozhodnu, kdyby někdo měl ještě k tomu co říct, tak prosím řekněte, jinak si asi nejspíš vezmu ten data nonstop za 850...
Bari007
Junior

Odeslat příspěvekod eRiper 22. 11. 2007 16:44

Pokud bys chtěl, klidně na tebe můžu přepasat smlouvu kde zbývá na 1,5 roku na EDGE od T-Mobile. Je to těch 831 Kč s DPH a 5GB FUP.
eRiper
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Bari007 22. 11. 2007 16:57

To je moc... TO je pro mě zbytečný... Já bych potřeboval tak na 4 - 5 měsíců od teď... Ještě uvažuju o tom kreditovým internetu od T-Mobile, ten jsem měl minulej rok, když měli akci 1 + 2 měsíce zdarma, teď to mají bez akce a je to 850 za měsíc, v podstatě to stejný jak O2, ale T-Mobile mám tam u nás na horách lepší signál, takže asi proto půjdu do něj...Ještě fakt nevím a rozhoduju se... :(
Bari007
Junior

Odeslat příspěvekod Fido+ 22. 11. 2007 17:22

Ano je to ten tarif a skutecne je to ta cena (cca 770 s dph) bez uvazku. Lze aktivovat a zrusit kdykoliv (treba jen na 14 dni). Co se tyce nedostupnosti telefonu behem pripojeni tak je to tak, ze telefon je behem pouheho pripojeni dostupny ale nedostupny je v okamziku prenosu vetsiho mnozstvi dat. Pak je asi opravdu lepsi mit na net druhou kartu. Jinak receno pokud ti na tom pojede icq, tu a tam mail atd. tak se tim nemusis trapit ale pokud chces obcas i neco stahovat tak by byla druha karta lepsi.
Fido+
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bari007 22. 11. 2007 18:18

Stahovat určitě ne, ale mail, surfování na netu a ICQ v podstatě pořád někomu píšu... Takže ta druhá karta bude asi nutností... Takže teď se karta obrací a na 90% půjdu do toho T-Mobilu, jelikož má u nás lepší signál a s trochou štěstí se tam dá chytit EDGE, to u O2 se nedá... A když budu mít další simku, tak už je jedno, jestli O2 nebo T-Mobile, cena je stejná, net taky stejnej ale T-Mobile má lepší signál...

Teď ještě otázka mimo tohle téma, má 6230i EDGE nebo jenom GPRS?
Bari007
Junior

Odeslat příspěvekod zajDee 22. 11. 2007 19:32

Bari007 píše:má 6230i EDGE nebo jenom GPRS??/quote]

Má EDGE. Viz např. http://www.mobilmania.cz/default.aspx?c ... catitem=61

Nicméně spíš než íčkovou variantu (je pomalá a nestabilní) doporučuji 6230 (bez I). To je nejlepší zařízení pro připojení přes GPRS/EDGE, co jsem kdy pro datování používal :)
-= Nic není tím, čím se zdá být =-

Jsem mobilní maniak :-)
zajDee
Junior

Odeslat příspěvekod Bari007 22. 11. 2007 19:36

No kdybych ho měl, tak klidně, mě je to jedno, ale nemám ho :) Mám k dispozici svoji N80 a N 6230i :)
Bari007
Junior

Odeslat příspěvekod zajDee 22. 11. 2007 19:43

Aha, na začátku vlákna jsi psal N80 a N95 :-)

Pak samozřejmě můžeš použít 6230i. Pokud ti nechcípá teď, možná vydrží nechcípat i při těch datech... :-)

Ale nezapomeň na napájení, GPRS/EDGE je totiž docela žrout baterky...
-= Nic není tím, čím se zdá být =-

Jsem mobilní maniak :-)
zajDee
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků