O2 Active nově zdarma!

Vše o internetu v mobilu a mobilním surfování

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Internet v mobilu a Mobilní internet nejsou omezována přístupovými body ani připojeným hardwarem (mobil, notebook, tablet), pouze pomocí FUP dle vašeho tarifu. Při hledání informací čtěte první stránky a příspěvky příslušných témat, najdete v nich většinou sumář informací.

Odeslat příspěvekod Najja 21. 12. 2007 14:53

Tak, právě před okamžikem jsem dostala do rukou fakturu... A má zkušenost?

Ti jejich zdarma, až tak zdarma není... A to jejich pro všechny, je pro všechny kromě mě..?!

Po prozkoumání faktury jsem zjistila, že mi byla data strávená na O2 Active účtována jako "WAP Ostatní" ... Schválně jsem si vydělila cenu : daty (539 : 915) a vyšlo mi, že 1 jednotka (kB) stojí 0.7 Kč... Čili, mě bylo O2 Active účtováno zcela normálně!

Takže mám zaplatit 1096 Kč! :roll:

Proto mám tedy pár dotazů před plánovanou reklamací:
Jakým způsobem se na faktuře odedělují data zdarma (O2 Active) a placená?
- Dříve byly 2 řádky - O2 Active a WAP Ostatní...
Stalo se to samé někomu jinému?

Předem díky za odpověďi...
„Copywriter je prodavač za psacím strojem.“ – Judith Charles
Najja
Junior

Odeslat příspěvekod le_fox 21. 12. 2007 16:12

wap ostatní jsou všechny stránky, které jsou umístěné mimo O2 Active. Pokud bys byla na placených O2 Active stránkách, tak ty stojí 0,30! Tedy si zřejmě navštěvovala stránky, které zdarma NEJSOU.

Je ale možné, že to jsou stránky jako centrum.cz a xchat.cz a ty se možná ještě v porodních bolestech účtovaly. Proto podej reklamaci tím stylem, že jsi přesvědčená, že jsi mimo O2 Active nikde nebyla. Uznání reklamace je samozřejmě (pokud jsi nechodila jinam) a požádej o odklad splatnosti faktury do doby vyřešení reklamace.
| Svět je šílené místo, ale jsem rád, že jsem jeho součástí

Odeslat příspěvekod Najja 21. 12. 2007 19:20

le_fox: mimo O2 Active jsem rozhodně nebyla... Teda, maximálně jsem byla na google.com a email.seznam.cz - ale na každé jen jednou a 915kB mi to rozhodně nedalo! Na googlu jsem hledala jen jednou a na email.seznam jsem se ani nepřihlásila - jenom jsem byla na main page...

Na xchatu jsem byla asi 4x... Ale nevím, jestli je mi xchat schopen "prošustrovat" skoro megabajt dat...

S tarifem SMS Max mě stojí wap ostatní 0,7, ale když jsem se dívala do mobilu na přenesená data, bylo tam skoro stejné číslo, jako na faktuře... JENŽE: mobil mi sčítá data i za O2 Active i wap ostatní... Čili to znamená, že na faktuře mám ve wap ostatní naučtována VŠECHNA přenesená data (ne jenom ty placená)... Jen doplním: sčítač dat kompletně nuluju každý měsíc 11., takže to, co mi ukazuje sčítač jsou data opravdu jen za tohle splátkové období...

// Mimochodem - kromě zmíněného googlu a email.seznam.cz jsem NENAVŠTÍVILA jinou stránku, kde by nebyl nápis "stránka je zdarma"! Dávala jsem si na to pozor... Navštěvovala jsem pravidelně: Main page O2 Active, Technet.idnes.cz, Mobil.idnes.cz a TV Programy... (Poslední dobou jen přes 3g rozhraní, které je ale přes GRPS dat. profil taky zdarma)... Vážně jsem si to pečlivě hlídala, protože už kdysi jsem měla fakturu na 3000 a nechci, aby se to opakovalo.
Najja
Junior

Odeslat příspěvekod Iceman 21. 12. 2007 20:07

Najja píše:Je to O2Active pro 3g sítě... :hm :mrgreen:-/quote]

Na faktuře jsem nenašel naúčtována žádná data za využití 3G. Takže vše zatím a snad napořád zdarma. :lol:
Iceman
Junior

Odeslat příspěvekod Najja 21. 12. 2007 20:37

Iceman: :lol: No, mě taky nenaúčtovali 3g... :lol: Ikdyž ho používám strááášně moc, když ho na mobilu nemám.. :mrgreen:
Najja
Junior

Odeslat příspěvekod Lachty 22. 12. 2007 13:58

Tak jsme to zkousel a vypada to, ze to je opravdu zdarma. Ted by me zajimalo, jestli je to 3G taky zadarmo.

Kód: Vybrat vše
wap.o2active.cz/cz/3g/ba=
n_page.php?sec=3D30&lng=3Dcz&gen=3D3&sec_strict=3D1&page=3D3g.xhtml

Zatim tady napsal jen 1 uzivatel a to X-Brace, ze je to zdarma. Chtelo by to vice odpovedi.

A prosim muze mi nekdo upnout zalozku s tou adresou pro 3G na K750i? Me totiz nejak nefunguje. :wink:
LG W2252TQ, Asus M2A-VM, AMD 4000 X2 2,1GHz@2,5GHz, 320 HDD, Sapphire ATI HD2600XT 256MB GDDR3, 2GB RAM 667@716 MHz, zdroj Fortron 400W
SE P990i 4GB
Lachty
Junior

Odeslat příspěvekod X-Brace 22. 12. 2007 14:32

Já jsem teda na vyúčtování opravdu neměl nic navíc :wink:
@peroutka
X-Brace
Junior

Odeslat příspěvekod Lachty 22. 12. 2007 14:57

Ok a jake je tam vlastne vylepseni? Je to v grafice? Muzes mi nekde hodit zalozku s tou adresou na O2 pro 3g? Me to nechce jit. Musim mit prijem te 3G site, abych to mohl pouzivat?
LG W2252TQ, Asus M2A-VM, AMD 4000 X2 2,1GHz@2,5GHz, 320 HDD, Sapphire ATI HD2600XT 256MB GDDR3, 2GB RAM 667@716 MHz, zdroj Fortron 400W
SE P990i 4GB
Lachty
Junior

Odeslat příspěvekod le_fox 22. 12. 2007 16:15

X-Brace píše:Já jsem teda na vyúčtování opravdu neměl nic navíc :wink:n/quote]
Právě. Jestli ono to nebude rukama :D A pak řekne: Coooo? A http://www.nejakastrankazahranicni.com se do toho nevztahuje jo? Ten O2 je ale podvodník! :mrgreen:

>quote="Lachty"]Ok a jake je tam vlastne vylepseni? Je to v grafice? Muzes mi nekde hodit zalozku s tou adresou na O2 pro 3g? Me to nechce jit. Musim mit prijem te 3G site, abych to mohl pouzivat?

wap 3G Active samozřejmě naběhne automaticky při připojení k wapu v síti 3G!

Odeslat příspěvekod Lachty 22. 12. 2007 16:39

Oki, my tu nemame 3G sit, tak asi z toho nic nebude. :D
SE P990i 4GB
Lachty
Junior

Odeslat příspěvekod X-Brace 22. 12. 2007 17:13

No to my taky ne a jde to :D
@peroutka
X-Brace
Junior

Odeslat příspěvekod DomWindows 22. 12. 2007 17:25

Jde hlavně o typ telefonu, na K800i mi tato 3G webovka naběhne automaticky po zadání wap.o2active.cz, a to nejsem v síti 3G :D :lol:
DomWindows
Junior

Odeslat příspěvekod le_fox 22. 12. 2007 20:06

DomWindows/ jde o to, jestli si nepleteš 3G wap a 3D wap. Třeba pak poznáš, až v 3G budeš ;)

Odeslat příspěvekod Lachty 23. 12. 2007 19:25

Jde to nejak udelat na W800i ten 3G wap? Nejvice me stve, ze na xchatu nevidim smajliky. Vidim jen *3* atd. A vubec nevim o jaky smajlik muze jit. Grafiku mam povolenou. Nebo nevite o nejakem jinem prohlizeci, ktery umi wap pro (K750i, W800i)?
SE P990i 4GB
Lachty
Junior

Odeslat příspěvekod Najja 24. 12. 2007 00:16

Lachty: ten 3g wap jde na W800i (mám flashnutý K750i na W800i :) )... Stačí zadat tuhle adresu:
Kód: Vybrat vše
wap.o2active.cz/cz/3g/

... Teda doufám... :mrgreen:

A já jsem poslala reklamaci na tu fakturu, tak uvidím jak to dopadne... :wink:
Najja
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka