Zpověď sosače

Vše o internetu v mobilu a mobilním surfování

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Internet v mobilu a Mobilní internet nejsou omezována přístupovými body ani připojeným hardwarem (mobil, notebook, tablet), pouze pomocí FUP dle vašeho tarifu. Při hledání informací čtěte první stránky a příspěvky příslušných témat, najdete v nich většinou sumář informací.

Odeslat příspěvekod _-0-_ 1. 4. 2005 14:47

Z článku na Mobilmanii "Nespokojenost s CDMA? Právě teď můžete vypovědět smlouvu" a "Eurotel znovu zpomaluje a omezuje CDMA" vede odkaz sem, další obsáhlý thread, který popisuje jak se FUP vyvíjela (včetně změn jejích vlastností), je tady: http://mobilforum.mobilmania.cz/viewtopic.php?t=163&start=0


Za dobu, co existuje CDMA, jsem byl svědkem toho, jak se "komunita" uživatelů rozdělila na dva tábory. Jeden - tábor tzv. normálních uživatelů a druhý, tábor tzv. sosačů. S rozvojem sítě (jejím rozšiřováním a současně s rostoucím počtem připojených) se ke stávajícím problémům připojily další, počínaje problémy s dostupností některých serverů, latencí připojení, problémy se zalogováním do sítě... Eurotel vše vyřešil po svém a začal postupně zavádět restrikce. Zpočátku pokoutně a posléze veřejně (minimálně 14 dnů popírali pracovníci odd. pro zákazníky - včetně tzv. datových specialistů - fakt, že se testuje, nebo že je zavedeno omezení) byly omezeny některé služby. Z neomezeného internetu se stal okleštěný bastard, nadále označovaný "neomezený" s podrobným vysvětlením, co slovo neomezený vlastně znamená. Sémantické hrátky ovšem nezakryly podstatu a slovo neomezený zýskalo hořkou pachuť.

Kde zůstala prohlášení o neomezeném internetu, vhodném pro stahování hudby a filmů...

Následovaly další a další technické problémy, další omezení. Jejich zásluhou (protože jejich dopad se postupně týkal stále většího množství lidí) se začaly pomalu oba tábory (sosači a antisosači) integrovat pod tlakem "společného nepřítele". Postupně začíná docházet všem jedna očividná věc, a to, že není možné hodnotit druhé podle toho, jestli si stahují nové distribuce Linuxu, nebo odesílají fotografie do digilabu (schválně se podívejte, jakou zátěž představuje pro sektor upload, i když je v řádu desítek kBps), nebo chtějí sledovat televizi, poslouchat rádio. Polemiky o legalitě P2P sítí, používané jako zástupný argument (download audiovisuálních děl je legální a do share stačí dát freeware), svého času zbytečně naplňovaly fóra.

V současnosti snad už většina chápe, že broadband je skutečně určený k tomu, aby na něm vyvíjeli aktivity lidé dle svého uvážení (chtění) a že není možné hrát "hru na bohy", ve které rozhodneme, zdali je podstatnější (a tím pádem upřednostňováníhodnější) odesílání a přijímání dat profesionálním grafikem, nebo download pornofilmu pubescentem. Obojí je totiž v pořádku.

Rozumím tomu, že má síť definované a omezené vlastnosti, chápu, že je a priori myšlena jako mobilní, mám porozumění pro to, že u technologie řádově s životností několika let nechce provozovatel výrazně investovat do infrastruktury. To vše je jasné a neoddiskutovatelné. Navíc - nejsem tak zcela laik.

Přesto - a s omluvou - mě to vůbec nezajímá. Službu jsem si pořizoval v dobré víře, že bude schopna sloužit k účelu, k jakému je v reklamní kampani nabízena. Pravda, mohl jsem si nastudovat technologii a její úskalí, nepopiratelně jsem také měl věnovat větší pozornost "všeobecným podmínkám" (velmi podobným těm, které se dávají k GSM paušálům a ty máme skoro všichni). Jenže mě to ani nenapadlo, protože jsem nepovažoval za možné, že by někdo spustil kampaň s vědomím, že nebude schopen dostát svým závazkům.


Možná nastala doba, kdy je možné dát slovu stahovač jiný rozměr, proto ten dlouhý úvod a pár následujících řádek:

Podle všeobecně přijaté definice jsem jednoznačně bezohledný stahovač - sosač. Co tedy vlastně jsem? Od puberty už mě dělí nějaké to desetiletí (žel) a moje touhy, opatřovat si novinky "as soon, as possible" už dávno vzaly za své. Jako každý člověk jsem ale měl a mám nějaká přání - mezi ně patřilo si opatřit některé zcela nedostupné filmy, některé kompletní TV seriály a několik kompletních diskografií. Za oním několik se ovšem skrývá několik set GB. Až je jednou dostahuji, tak moje potřeba rychlého downloadu bude opět minimální (občas update, distribuce, nebo nějaké ty filmy pro dítko). Do té doby ovšem stahovačem budu, protože jsem si CDMA pořídil jen a jen proto - na základě informací, čerpaných z reklamní kampaně Eurotelu, jejich stránek a následně z ubezpečování prodejců, že si pro ten účel pořizuji vhodné připojení a že k žádným omezením nedojde.

Proto ještě jednou opakuji: VŮBEC MĚ NEZAJÍMAJÍ TECHNICKÁ OMEZENÍ ANI INVESTIČNÍ PROBLÉMY EUROTELU! To totiž není, nebyla, ani nebude moje starost. Buďto ať se omluví, vrátí mi peníze za betatesting a nechá mě bez finanční ztráty odejít, nebo budu nadále dělat logickou věc - budu se snažit využívat službu k tomu účelu, k jakému mi ji prodali a budu dělat všechno, aby to bylo možné.

Problém nestojí tak, že jedna skupina uživatelů omezuje druhou, ale tak, že různé skupiny uživatelů mají snahu používat připojení k účelu, kvůli jakému si ji pořídili a to ne za nových a pro ně nevýhodných podmínek, ale za takových, za jakých si připojení opatřili.
Naposledy upravil _-0-_ dne 13. 6. 2005 08:49, celkově upraveno 2
*** DON`T PANIC! ***

--> EFnet #cdma.cz <--
_-0-_
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod WARRIOR 1. 4. 2005 18:49

Souhlasím s tebou :D
takových je asi víc................................. 8)
WARRIOR
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mu.mi 1. 4. 2005 19:35

Můžeš být jen rád , že se současnost nenachází v době - minus 15let například.
Naštěstí počítačová technologie se rozvinula natolik, že umožňuje rok od roku stále víc a ten rozvoj se trvale geometrickou řadou zrychluje.
Doufejme, že se zatím tohle pro někoho šílené tempo, nezastaví.
Pro mnohé a počítám se k nim, myslím že i ty, je to vše, co technika umožňuje živnou půdou pro naše myšlenky a naše bytí.
Nepřekombinoval jsem to moc?
Mu.mi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _-0-_ 2. 4. 2005 01:14

Mu.mi píše:...počítačová technologie se rozvinula natolik...umožňuje živnou...v/quote]
To už jsme ale na pomezí filosofie a futurologie. Tempo bych ocenil vyšší, abych měl možnost si udělat ještě za aktivního života (funkční mysli) co nejvíce "technologických radostí" a pochopitelně bych se moc rád dožil toho, že budou existovat částečně, nebo plně kognitivní systémy, které z člověka sejmou břímě "hlavoruční práce" tak, aby místo zkoumání toho, JAK něco udělat, zůstalo jen ono esenciální CO vlastně udělat. Jedna věc je radost z techniky (polohobbystický přístup mě neopustil, i když mě technika živí) a věc druhá je dožít se vzniku polointeligentních nástrojů, umožňujících "velký rozlet". Možná to není na prvý pohled zřejmé, ale jsme ve shodě... Osobně doufám v jednou uskutečnitelnou kooperaci mezi organickými a syntetickými mozky, jako mezi svébytnými, samostatnými a rovnoprávnými entitami.

To jsem ale posunul až na hranici SCI-FI, takže bych se nedivil, kdyby nám oba příspěvky admin poprávu smazal:-)
*** DON`T PANIC! ***

--> EFnet #cdma.cz <--
_-0-_
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dejvidek 2. 4. 2005 07:46

_-0-_ píše:Pravda, mohl jsem si nastudovat technologii a její úskalí, nepopiratelně jsem také měl věnovat větší pozornost "všeobecným podmínkám" (velmi podobným těm, které se dávají k GSM paušálům a ty máme skoro všichni). Jenže mě to ani nenapadlo, protože jsem nepovažoval za možné, že by někdo spustil kampaň s vědomím, že nebude schopen dostát svým závazkům.n/quote]

Tento odstavec hovoří za vše :D Že tě něnapadlo si přečíst info o tom, že Eurotel omezení někdy v budoucnu může zavést je jen tvůj problém. Eurotel takové právo má, jak ho uvádí v život je ovšem více než podivné. Třeba si příště ty nezajimavý písmenka přečteš.
Dokud budeš plácat na všech fórech, tak se vůbec nic nezmění. Změní se něco až se podá žaloba a soud rozhodne, to bude precedens. Kecy o tom jak na žalobu nemáš peníze mě vcelku nezajímají, možnost bránit se máš. No a nebo Eurotel něco změní (asi cenu) až drtivá většina lidí s CDMA flákne a neobnoví smlouvy. Dokud budou řvát "jen" stovky "sosačů" po fórech, tak si Eurotel lámat hlavu nemusí.
Dejv
dejvidek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Eser 2. 4. 2005 11:46

Precedens? Jelikož se v našem státě uplatňuje právo kontinentální, tak s ním nepočítejte. Každým rokem je sice vytvořen soupis nejzajímavějších případů, ty mohou být pro jiné soudce návodem, ale ne precedensem.
Eser
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod _-0-_ 2. 4. 2005 13:50

dejvidek píše:...tě něnapadlo si přečíst info o tom, že Eurotel omezení někdy v budoucnu může zavést
*** DON`T PANIC! ***

--> EFnet #cdma.cz <--
_-0-_
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Spectre-r 2. 4. 2005 14:20

Kdysi davno jsem veril, ze mas rozum... Mam pro Tebe a spoustu ostatnich placicich reseni: cas venovany "vyvoji" ruznych davek a podobnych antiFUP zalezitosti venujte produktivni praci a ziskane penize investujte do kvalitnejsiho pripojeni. Tyhle diskuse nemaji, opakuji NEMAJI smysl!
It is not I who sleeps
It is you who sleeps... you sleep

Insane you sleep, I sleep in sanity
____________________________
(Anathema - Sleep In Sanity)
Spectre-r
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dejvidek 2. 4. 2005 14:54

_-0-_ píše:Text, obsažený ve "všeobecných podmínkách" je obtížně srozumitelný pro člověka bez kombinace právnického a technického vzdělání...
dejvidek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Kulička Sandry 2. 4. 2005 15:29

Tato diskuse je opravdu jen diskuse pro předvedení umění, diskutovat o něčem a přitom o ničem. Jeden používá záplavu všemožných slovních kliček v prostředí technických kudrlinek a druhý mu vše jednoduše vyvrací.
Ale patří tato diskuse do prostředí Mobilmánie?
Kulička Sandry
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ovo 2. 4. 2005 21:44

Kuličko, patří, ale není k ničemu.
dejvidek píše:...

Vykrystalizoval se nám tu nový druh Brouka Pytlíka. Chvíli jsem přemýšlel, koho mi to připomíná, až jsem na to přišel - diskuzní příspěvky Martina Zikmunda z mobil.idnes, Ale ten aspoň CDMA zkusil.
Dejve, zkus malinko přibrzdidt a trochu při čtení CHTĚJ porozumnět, než začneš zaměňovat svůj názor za pravdu.
Ovocné víno každý den, tvůj život se změní v sen.
Ovo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Techchch 3. 4. 2005 01:45

Ano, ano, vážení přátelé i nepřátelé. Už staří latiníci vzali za své přísloví " ČLOVĚK ČLOVĚKU VLKEM " a koukám, žel bohu, že se od těch dob toho příliš nezměnilo. Pan _-0-_ se Vám tu snaží trochu rozkrýt podstatu věci, tzn. že není posdtatné kdo,co a kolik toho stahuje, ale že podstatou problému jsou lživé reklamní kampaně Eurotelu a následné nefér chování vůči svým nově nalákaným a smlouvou obdařeným zákazníkům. Naprosto a bezvýhradně se ztotožňuji s názorem který pan _-0-_ prezentuje neboť pořídím li si jakékoliv technické zařízení, věc a nebo SW na základě annoncovaných možností k danému druhu zboží a služba nepochybně zbožím je, očekávám, že dostanu přesně to, co bylo slíbeno. V opačném případě je to podvod a jako takový, tedy §250 odst. 3 pís.c trestního řádu by to mělo býti kvalifikováno. Zákon, jak již v některém z minulých přízpěvků bylo poznamenáno, je pochopitelně právně nadřazen jakékoliv smlouvě nebo vyhlášce. Velkolepá mediální kampaň a zvláště její obsah je tedy z hlediska zákona VEŘEJNÝM PŘÍSLIBEM, což už je právní klasifikace použitelná v soudním sporu. To, že veřejný příslib koliduje s podepsanou smlouvou je sice právně nepříjemné, nicméně pokud tyto jsou vydávány v souběhu, jedná se o podvod jednoznačně a domnívám se, že pokud by se naše "" nezávislé ?? "" soudy pomýlily v klasifikaci, ať již z jakéhokoliv důvodu, zcela určitě bychom se práva domohli u soudů jiných. Apeluji tedy na všechny se zdravým rozumem, podpořme všechny snahy o nápravu věci, podpořme ty, kteří si nechtějí nechat líbit bezohledné zacházení ze strany Eurotelu. Na závěr ještě jedna prosba. Pokud je Vám jedno že Vás někdo podvádí, neztotožňujte se alespoň prosím s příslovím v hlavičce. Nenapadejte bezdůvodně ty, kteří se chtějí prát i za Vás. Díky.
Techchch
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Fedor Friedman 3. 4. 2005 13:36

a jen opravdu nechápu přispěvatele na straně Eurotelu. Pokud to půjde, rád se připojím k žalobě.
Fedor Friedman
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod czechian 3. 4. 2005 15:18

Naštěstí všichni takoví (butcher a A01) zůstali na starém fóru o CDMA. Zárověň to byla výborná individua na propagaci Eurotelu. Sem přešla většina rozumných uživatelů.
czechian
Junior

Odeslat příspěvekod dejvidek 3. 4. 2005 20:15

Ovo píše:Vykrystalizoval se nám tu nový druh Brouka Pytlíka. Chvíli jsem přemýšlel, koho mi to připomíná, až jsem na to přišel - diskuzní příspěvky Martina Zikmunda z mobil.idnes, Ale ten aspoň CDMA zkusil.
Dejve, zkus malinko přibrzdidt a trochu při čtení CHTĚJ porozumnět, než začneš zaměňovat svůj názor za pravdu.
dejvidek
VIP uživatel

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků