CDMA od O2 nebo 4G od T-mobile?

Vše o internetu v mobilu a mobilním surfování

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod giacomo 21. 3. 2007 08:26

Prosím o názory a radu,

v současné době mám připojení od O2 na starém tarifu DATA Nonstop. Jelikož potřebuji opravdu mobilní připojení, nezbývá mi asi nic jiného. V Praze v pohodě jedu na UMTS rychlostí 303 kb/s. Mimo Prahu se musím spokojit bohužel s GPRS/EDGE a rychlostí v průměru 25 – 40 kb/s

Do budoucna se rozhoduji o založení CDMA O2 nebo 4G T-mobile. Mohl by mi někdo napsat své zkušnosti ohledně 4G, pochopitelně mimo Prahu?

Dále řeším problém, že pokud bych šel do CDMA O2, musím se rozhodnout jestli využiji modem ANY DATA a nebo kartu, neboť mám notebook. Mohl by mi někdo také napsat názor, co je lepší? Zejména ohledně signálu?

Děkuji
giacomo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod polda 21. 3. 2007 09:27

Co to je mimo Prahu? Jinej signál bude Plzni a jinej v Orlických horách. Ostatně se tu již psalo - není problém si na zálohu tyto přístroje vypůjčit u TMO na 3 dny, ikyž zrovna mimopražskou kartu 4G maj málo kde, u ET na 1 den (další den pak za 300,-)
polda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod giacomo 21. 3. 2007 09:48

Mimo Prahu znamená kdekoliv kromě Prahy a okolí a Brna, kde je UMTS. Zejména mne zajímá oblast v okresu Teplice.

CDMA od O2 jsem si již půjčil. V Teplicích byla rychlost cca 420 kbps a ve Středoklukách u Prahy, kde přechodně bydlím tak cca 350 kbps. Jedná se o rychlosti download.

U T-mobile již čekám tři týdny na volnou kartu k vyzkoušení, ale asi se nedočkám. Proto bych chtěl znát názor těch, kteří ve výše uvedených lokalitách, tzn. Středokluky (Praha - západ) a Teplice (Ústecký kraj), využívají CDMA a nebo 4G.
giacomo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod polda 21. 3. 2007 15:35

Tak si pujč kartu EDGE/GPRS - tu by měli mít normalně - a pokud ti pojede v místě měřění aspň 40kb tak by tam měl bejt i dobrej signál na 4G pokud to bude padat pod 20kB až k 2kB tak je signál k ničemu.
Čísla u CDMA co udáváš, docela jdou bo ti půjčili na 512 což zas nejseš tak daleko si myslím.
polda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tom-cz 21. 3. 2007 23:14

polda píše:Tak si pujč kartu EDGE/GPRS - tu by měli mít normalně - a pokud ti pojede v místě měřění aspň 40kb tak by tam měl bejt i dobrej signál na 4G pokud to bude padat pod 20kB až k 2kB tak je signál k ničemu.
n/quote]

40 kb bude mít všude kde je GSM. A tam kde je EDGE nemusí být 4G. Rozhodně kartu (4G) si půjčit a vyzkoušet (nebo USB modem). Mám 4G Premium, v Brně je problém dostat se na polovinu deklarované rychlosti. Menší města (Šumperk, Jihlava) jedou na plnou rychlost téměř kdykoliv.
tom-cz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 22. 3. 2007 18:00

To je právě ten vtip,že všude 40 není,např já Praha4 Braník s TMO jedu max. na 20 i se slavným EDGE, a na chatě 4-2 Kb, tak jsem vzal Oskara a tam to má teprv ty správný čísla. Prostě tady to používá míň lidí a na chatě má nejlepší signál - např firemní ET si u Berounky můžu rovnou vypnout.
polda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lu.kas 22. 3. 2007 18:18

Zalezi, zda myslite 40kB/s (kilobyty) nebo 40Kb/s (kilobity). 40Kb/s je skutecne snad vsude, kde je GSM signal, ale vic tezko.
Podpis -> klik na 'www'
lu.kas
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 23. 3. 2007 09:32

pokud se nepletu správně bych měl psát v kB - kilobyty
polda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod giacomo 23. 3. 2007 11:10

Ano je to správně. kB = kilobyte a kb = kilobite.

Já pořád váhám nad tím CDMA a 4G. T-mobile nemá ani ten stolní modem na půjčení. O tom CDMA čtu převážně špatné informace o pomalém připojení. Je tomu tak opravdu?
giacomo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod polda 23. 3. 2007 11:20

To zas já spíš,že to 4G bývá dost vytížené - babo raď :) Šel bych do CDMA ale měl jsem pouze ANYDATA( i s anténou) nikoliv kartu do noťasa
polda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nokez 23. 3. 2007 11:32

Já měl 4G kartu půjčenou již několikrát. Všude to jelo max. rychlostí, ale doma nic (Praha Kamýk). Již víc jak měsíc by mělo být pokrytí i u mě v ulici (celá ulice), ale doma je to stále špatné. Jinak EDGE doma jede stále 200 kb/s, ale 4G spíše pod 200 kb/s.
Dle mapy pokrytí t-mobile ve Středoklukách u Prahy je na špatné pokrytí EDGE i 4G.
R.

PS: 4G je jiná síť a má i jiné BTS. Proto tam kde jede GPRS/EDGE nemusí fungovat 4G a obráceně.
Nokia E90 + 8GB SDHC + BH-604, Nokia N70 + 1GB, MDA Touch + 1GB, BT GPS i-tec 339
nokez
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod giacomo 26. 3. 2007 22:15

Ahoj,

tak jsem se konečně dočkal a od T-mobilu si zapůjčil 4G Combi kartu.

Bohužel jsem zklamán. Rychlost nyní 55 kbps download. Měřeno ve 23:05 hod 26. března 2007, Středokluky - Praha (západ) a o uploadu ani nemluvim.

Takže prozatím vítězí CDMA a UMTS od O2. Rychlost UMTS 285 kbps download.
giacomo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod polda 27. 3. 2007 10:52

to je taky tím,že dost lidí používá připojení od TMO,
polda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nokez 27. 3. 2007 22:06

polda píše:to je taky tím,že dost lidí používá připojení od TMO, /quote]

jestli to spíš nebude tím, že tam prostě EDGE ani 4G neni. Je tam pouze GPRS.
R.
Obrázek
Obrázek
nokez
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod adymost 27. 3. 2007 22:21

Mno, od prosince marně čekám na modem 4G T-Mobile, tak nevím......
adymost
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků