GPRS-proč je tak nespolehlivé?

Vše o internetu v mobilu a mobilním surfování

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod sandokan 17. 7. 2005 22:37

to statom.Tak zase mám 4 lidi v okolí co májí ET na data a u těch jsem nezaznamenal nějaký špatný názor nebo něco v tom smyslu že by se nešlo připojit nebo že je nějaký výpadek.To u gprs v ET skoro nikdo nezná :D
sandokan
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod shady-b_ing(smazano) 18. 7. 2005 12:02

Asi na tom neco bude, ze Eurotel ma stabilnejsi gprs nez T-Mobile, si myslim ze to delaj ty nizsi kodovaci schemata, jsou pomalejsi, ale stabilnejsi..

No ale zasejc ta vyssi rychlost, to taky neni uplne od veci, na pomalym pripojeni jakym je gprs je rozdil mezi 40 a 70 kb/s dost znat.

Kazdopadne musim to zaklepat, ale poslednich pet dni uz mi to jede zase v cajku, az je to nejaky podezrely :D Ze by ta moje koncici smlouva? :eh
by shady-b_ing
shady-b_ing(smazano)
Junior

Odeslat příspěvekod RoPro 19. 7. 2005 17:01

Rozhodl jsem se po přečtení příspěvků napsat svůj názor na věc.
GPRS přenosy používám prakticky od počátku jejich "existence" v ČR a to velice intenzivně, protože jsem nikdy neměl jinou možnost.
Dokonce jsem využíval připojení od všech tří operátorů. Poslední rok využívám T-mobile a to z důvodů zavedení jejich Twist data unlimited. Bydlím sice v malé vísce, ale signál příjímám z buňky na okrajové části Plzně. Nemohu, a to zdůraznuji, si vůbec stěžovat na rychlost či stabilitu jejich GPRS. Jak tu už bylo řečeno, díky kodování je rychlost t-mobilovského GPRS znatelně vyšší než třeba u ET. A co se týče stability. Za těch 5 let co GPRS používám jsem zjistil, že hodně, ale skutečně hodně záleží na typu mobilního telefonu. Můj první mobil co uměl GPRS byl Ericsson R520m a ten už tehdy pracoval velice spolehlivě, jel skutečně non-stop a nebyl problém s výpadky. Časem jsem pořídil jiné značky mobilů ( bylo jich 7) a prostě co typ mobilu, to jiná spolehlivost. Ericssony a později Sony-Ericssony mi vždy šlapali perfektně, Motorola MPX200 přenášela data standatně pomalu a Siemensy byly co se rychlosti týče dobré, ale stabilita velice nízká. Poslední půlrok využívám Siemens SX1 a Nokii 6630 a rozdíl? Obrovský, SX1 stahuje data svižně, ale téměř pravidelně tak 2x i 3x do hodiny musím telefon restartovat, což sem musel dělat i s jinými Siemensy, naopak Nokii jsem ještě restartovat nemusel ani jednou, ani jednou nedošlo ke ztrátě spojení. Siemensy mi prostě (i když je mám velice rád) nikdy nešli používat pro delší stahování. Nokii mám měsíc, nechávám ji stahovat přes noc a ještě se nestalo, že bych ráno přišel a spojení bylo přerušené (vlastně akorát jednou, při bouřce když to bouchlo do transformátoru :) ) Můj závěr je tedy takový, že velký důraz se musí klást na typ mobilního telefonu. Ono čistě prakticky, telefon za 2000 korun prostě nemůže být technologicky stavěn na nepřetržité stahování dat, s tím prostě výrobce nepočítá. Neházel bych tedy odpovědnost na operátory, a to na žádného.
RoPro
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod shady-b_ing(smazano) 19. 7. 2005 17:32

To RoPro:
Ty myslis, ze si Siemens s GPRS nerozumi? Mno nevim, to se mi moc nezda, mam totiz Siemense cx65 (a to bych nerekl ze patri do ty kategorie dvoutisicovych mobilu o kterych pises) a myslim ze slape bez problemu - zadny restarty jako ty s sx1 delat nemusim.

Me kdyz totiz nastanou ty probemy jak sem o nich psal, ze pripojeni zamrzne a ne a ne to tahat data (i kdyz pripojeni probehne v cajku), tak zadnej restart mobilu nepomaha. To pak nepomaha ani se odpojit a zasejc pripojit. Jedina pomoc v takovych chvilich je potlacit vztek a zkusit to po par hodinach, to uz se vetsinou chytne. Cili hlavnim podezrelym je pro mne operator, vypada to jako kdyby mi sit v tech chvilich proste nechtela pridelovat zadny timesloty.

Tak nevim..
by shady-b_ing
shady-b_ing(smazano)
Junior

Odeslat příspěvekod IcemanCZ 19. 7. 2005 17:47

Mno ja mel gprs od et,od oskara a nemam problemy ted mam od oskara a nepada me to temer vubec...
Nemam absolutni problem
Thomas Alva Edison je chlap kvůli kterému musíme dělat na tři směny.
IcemanCZ
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod RoPro 19. 7. 2005 17:50

Já jsem neřekl, že si Siemensy s GPRS nerozumí, jen jsem uvedl vlastní zkušenost. Švagr co bydlí nedaleko ode mě má GPRS od Eurotelu a používá Siemens MT50 a má ty samý problémy co jsem měl já se Siemensy u T-mobilu. A s tím co popisuješ jsem se opravdu za těch dlouhých 5 let s GPRS u všech operátorů osobně nesetkal. A k tomu restartu Siemense. Ze začátku, když se přestali data stahovat, jsem se taky rozčiloval, dokola se připojoval a odpojoval, restartoval PC a nakonec mi pomohlo právě to restartování mobilu. A ještě jedna věc se mi u Siemensů stávala. Jakmile během stahování někdo volal (zmeškaný hovor) nebo přišla SMS, dost často to zatuhlo. Pomohlo tomu tenkrát, že jsem v servisním menu Siemense M50 zaškrtnul položku "only GPRS" nebo něco v tom smyslu, přesně si to už nepamatuji. Jinak, jak jsou na tom "novější" Siemensy to nevím.
RoPro
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod narayan 19. 7. 2005 20:05

RoPro píše:Já jsem neřekl, že si Siemensy s GPRS nerozumí, jen jsem uvedl vlastní zkušenost. Švagr co bydlí nedaleko ode mě má GPRS od Eurotelu a používá Siemens MT50 a má ty samý problémy co jsem měl já se Siemensy u T-mobilu. A s tím co popisuješ jsem se opravdu za těch dlouhých 5 let s GPRS u všech operátorů osobně nesetkal. A k tomu restartu Siemense. Ze začátku, když se přestali data stahovat, jsem se taky rozčiloval, dokola se připojoval a odpojoval, restartoval PC a nakonec mi pomohlo právě to restartování mobilu. A ještě jedna věc se mi u Siemensů stávala. Jakmile během stahování někdo volal (zmeškaný hovor) nebo přišla SMS, dost často to zatuhlo. Pomohlo tomu tenkrát, že jsem v servisním menu Siemense M50 zaškrtnul položku "only GPRS" nebo něco v tom smyslu, přesně si to už nepamatuji. Jinak, jak jsou na tom "novější" Siemensy to nevím.m/quote]


nevim jak ty,ale ja siemensy C60 a M55 pouzival pres GPRS od ET rok a pul a problemy sem mel jen ze zacatku kdyz ET priznal ze tu ma pretizenou sit a ze to da do mesice do poradku a dal to do 3 tydnu,ale siemensy nezatuhly a ani jednou se za tu dobu nerestartovaly. Ted uz to jede skoro porad na maximum a dva mesice uz jedu pres EDGE a rychlost je mezi 15-20kB. Vic mi motorola nepovoli. Ma EDGE tridy 4.
narayan
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dimo 19. 7. 2005 22:04

Tak já teda taky něco napíšu:
Používám GPRS ve městě, které má cca 11.500 obyvatel. Je tu WiFi, ADSL, CDMA od Eurotelu a prej tu má i Eurotel EDGE. GPRS používám 15 měsíců, a neplánuji s tím skončit. Jsem fanda mobilního internetového připojení, začal jsem hned, co T-Mobile spustil Twist Data Unlimited. Pravda, měl jsem problémy, řešil jsem problém se stabilitou, T-Mobile mi přiznal problémy, pak jsem měl službu jejich chybou týden bloknutou, v jejich systému vznikla chyba, která mi nechtěla internet pustit, dávali to tam manuálně do kupy, omluvili se mi, vrátili půl měsíčního paušálu a o těch 7 dní mi to ještě prodloužili. Problémy pak ustaly, tyto byly v tu dobu po velké části ČR. Byl jsem pak s T-Mobilem velmi spokojený, rychlost se Siemensem S45i byla max. 5,1 kB/s, T-mob. tu má bouhužel jen CS2. Vyšší má třeba v Brně, ale zde ne. Využil jsem ale i vánoční akce eurotelu, nakoupil několik sim karet a měl net za půlku. Nyní, z vlastních zkušeností musím říci, že jsem Eurotel zejména první měsíc používání srdečně nesnášel, chtěl jsem ho zašlapat do země a přísahal jsem, že už nikdy více nebudu nadávat na občasné výpadky T-Mobilu. Byl to děs, stabilita nula, rychlost běsná, ale naprosto hrozná. Navíc mi nevyhovuje Eurotelí účtování, přístup k zákaznkům je zoufalý. Možná že oba operátoři na koncového obyčejného zákazníka předplacenek serou, ale Eurotel to dává i najevo. Dva měsíce to bylo fakt špatný, potom to bylo lepší, nicméně ne-e v celkovém hodnocení mi Eurotel vychází hůř. Připomínám, že mě osobně. Co se týče používaného telefonu, tak mám Siemens S45i, přes kabel do COMu. Co ten se chudák natahal dat, hrůza, ale slouží, je to dříč a pracant, že by se nějak vypínal, ne. Mám půl roku i SX1, který střídám, občas, protože má GPRS 10 (4+2), zato S45i jen 8 (4+1), když chci něco uploadnout, je lepší SX1. Je zajímavé, že SX1 dokáže stahovat až 5,4kB/s, a to s menším kolísáním rychlosti, než u S45i, proto ho používám i raději. Problémem však je, že se mi odpojuje od sítě. Buď za to může Bluetooth, nebo ten modem. Když delší dobu nic nestahuji, klekne zaručeně Bluetooth přenos. Můj USB modrozubý adaptér má zřejmě časové "usínání", kterí však nelze vypnout. Avšak i když něco dělám, tak se spojení občas přeruší. Proto bych s přehledem věřil uživateli, který říkal, že záleží na telefonu, samozřejmě že ano. Třeba starší Siemensy hůře spolupracují s kód. schématy CS3 a CS4, může za to mnohdy počítač, lokalita, proto - propletenost problémů s mobilním internetem je obrovská.
1) Počítač - tím myslím operační systém, jeho stabilita, vytížení PC, spyware a jiné sračky v počítači
2) Způsob propojení (kábl, IrDA, BT)
3) Lokalita - vzdálenost od BTS, vytížení sítě, hustota sítě, kódovací schémata, překrývání BTS a přehlašování se...
4) Mobilní telefon (!) - stáří, typ, značka, GPRS třídy tolik a tolik
5) Uživatel (přehnané nároky, trotl, který nad níčím nepřemýšlí (Setkal jsem se, bohužel))
Takže, diskuze je nekonečná, jen jsem vyjádřil své zkušenosti a názory. Pro mne, ve zdejší lokalitě, a v lokalitě, kde se vyskytuji často, vítězí T-Mobile. jen škoda, že nemám telefon s EDGE, abych vyzkoušel Eurotelí EDGE, na jaké je zde úrovni. Děkuji za pozornost.
Nejlepší přátelé : Foťáky, PC, internet.
Ale lidi jsou lidi.
Dimo
Junior

Odeslat příspěvekod shady-b_ing(smazano) 19. 7. 2005 23:16

Ses nejak rozepsal.. :) Ale diky, zajimavy postrehy..

Dimo píše:...
5) Uživatel (přehnané nároky, trotl, který nad níčím nepřemýšlí (Setkal jsem se, bohužel))
...o/quote]


.. tuhle pricinu ale v mym pripade naprosto vylucuju :mrgreen:
by shady-b_ing
shady-b_ing(smazano)
Junior

Odeslat příspěvekod Dimo 19. 7. 2005 23:57

Eh, jo, trochu delší, ale kdo chce, tak to přečte, kdo ne, tak...

Jo hochu, tak to je jedině dobře. Nicméně, nebyla to narážka na tebe, ale poznatek, že jsem na takový jedince už narazil, bohužel.
Nejlepší přátelé : Foťáky, PC, internet.
Ale lidi jsou lidi.
Dimo
Junior

Odeslat příspěvekod Jafa 21. 7. 2005 22:30

shady-b_ing píše:... pouzil jsem Siemens GPRS ModemAssistant...

Přidám vlastní zkušenost, i když díky děravé paměti nepřesnou. Používám Nonstop GPRS u ET, Siemens CT 70 (firm. 43 z C65), kabel DCA-510 a infraport, Win XP, soft od Siemense včetně GPRS ModemAssistant.
Měla jsem problémy se zobrazováním stránek (vůbec se nenačetli), zda i s padáním spojení už nevím. Jisté je, že jsem zkoušela různá nastavení ModemAssistenta a nic nepomáhalo. Pak jsem se na něj vykašlala, používám "ručně" vytvořené připojení přes Windows a vše šlape jak po másle :mrgreen: (myslím stabilitu, rychlost nehodnotím)
Alcatel OT Club DB>Nokia 3310>Alcatel 311>Ericsson T65>Nokia 6100>Siemens CT70/SL65
Vodafone, O2
Jafa
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod shady-b_ing(smazano) 22. 7. 2005 15:48

Ten Assistant jsem použil jenom na záčátku, k nainstalování ovladačů k modemu. Jinak jsem si taky připojení samotný vytvořil "ručně" ve Windowsech.. takže to jsem asi nenapsal přesně..
by shady-b_ing
shady-b_ing(smazano)
Junior

Odeslat příspěvekod Toony 6. 12. 2005 16:44

shady-b_ing píše:...

Je to strasne nespolehlivy. Nekdy to jede jedna basen, pak mi to beha bez problemu 70 kb/s. Pak ale prijde obdobi, kdy se sice v klidu pripojim, ale vubec to nechce prenaset data - nelze nacist zadnou stranku, takze jde o nepouzitelnou sluzbu. Nekdy to takhle nejde treba i celej den, parkrat se mi stalo, ze i nekolik dni - a to i vecer, kdy treba neni takovej traffic a nemel by bejt problem s pretizenim. Kdyz jsem si mailem T-Mobilu stezoval, dopadlo to tak, ze "neshledali zadne omezeni sluzby GPRS" (jak jinak) a jeste jsem byl za blbce. No ale aspon mi odpustili jeden pausal..

Nemate s timhle nekdo zkusenosti?



TAk mě to také nereaguje a mam Eurotel data nonstop pres modem siemens M39i. (modem uz byl 2x na reklamaci).Bydlím v ústí nad Labem - centrum, nekdy to proste jede v pohode a nekdy nereaguje a to dela i pri pripojeni pres mobil (se K750i). ješte sem si nestěžoval, ale uz me to celkem stve... :x posledni dobou je to priserne. a 70kb/s mi to nejelo nikdy maximum je 30kb/s :x
Toony
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Beník 7. 12. 2005 00:29

Ja jsem začínal s GPRS na C55 pak na M55 a nakonec na Nokii 6630 Edge. Ze začátku nestabilní připojení, hlavně kolísání rychlosti.Pak jsem koupil usb prodlužovací kabel (2m), mobil dal k oknu a jelo to bezproblémů. Ale stačí posunout o 30cm a rychlost se sníží. Momentálně jedu na 4G a tam taky u okna signíl -77 až -81, o kus dál -88 až -93 a u PC -113 což je 0.
Beník
Junior

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků