T-Mobile Web'n'Walk [Surf+, Surf'n'mail+]

Vše o internetu v mobilu a mobilním surfování

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Ourroboorros 7. 10. 2006 11:19

Toto téma slouží pro paušální služby Surf+ a Surf'n'Mail+. Pro Twist Surf+ na předplacené kartě použijte téma :arrow: Twist Surf+

surfy.png
surfy.png (26.79 ) Zobrazeno 11710 krát


FAQ

:idea: max rychlost je dle pokrytí (3G až několik Mb/s)
:idea: od 15.10.2010 není rozlišován způsob připojení, ani využívané aplikace

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Nedávno jsem si aktivoval tarifní zvýhodnění surf+ a začal využívat net přez operu mini.Následující den mi přišla sms, že prý jsem překročil svůj limit nastavený na mujlimit. Měl jsem podezření, že něco není v pořádku a po 3 voláních(běhěm 3 dnů) na operátora mi oznámili, že vše je mi asi účtováno, přesto, že dříve tvrdili, že se není čeho bát. Navštivil jsem několik značkových prodejen, v některých mě řekli, že to nikdo na prodejně neumí a nepomohou mi s nastavením služby-chtěl jsem zkontrolovat, zda mám správně nastavené apn na internet atd.Telefon byl koupený u t-mobilu stím, že je nastavený.V další prodejně mi řekli, že je vše ok. Nevěřil jsme jim a šel do prodejny mimo Prahu. Tam mi řekli poslední verzi - přesto, že dříve tvrdili opak, operu mini nelze používat na neomezené surfování, prý funguje pouze přez jejich vlastní prohlížeč, že si prý nazačátku mysleli opak, ale přišli na chybu a prý nejsem první, kdo to reklamuje. Tak se prý mám připravit na pořádný účet, který mám prý po vystavení reklamovat. Máte někdo informace, že opera mini nemůže být skutečně použita? Vždyť prohlížeč t-mobilu je pouze její upravená verze? Všude jsem se dočetl, že to použít lze, na infolince a mailu t-mobilu i na stránkách mobilmania.cz. Máte někdo podobné zkušenosti? Mám dojem, že zaměstnávají "odborníky", co mi pokaždý tvrděj něco jinýho. Díky za vaše zkušenosti.
Naposledy upravil Snekac dne 15. 10. 2010 12:16, celkově upraveno 4
Důvod: Aktualizace
Ourroboorros
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod (CZ)Mirek 7. 10. 2006 11:23

Já používám raději jejich vlastní aplikaci. Pro jistotu to je myslím lepší.
Jinak si myslím ale že přes operu mini by to nemělo být opravdu účtované a tak máš spíše blbě nastavené APN...
mobily: T2288R > OT311 > T192 > S25 > MT50 > M55 > MC60 > CT65 > OT303 > K300i > ME75 > K750i
Internet: garantovaná linka 4 Mbps
Disky: 200 GB Seagate, 250 GB Seagate, 640 GB Western Digital
(CZ)Mirek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod esquire 7. 10. 2006 11:31

Ourroboorros: Vypadá to opravdu na špatně nastavené APN. Správně musí být APN internet, nikoli wap. Ale pokud jsi to měl správně nastavené, tak ti vrátí peníze.

Mimochodem, já se včera informoval na prodejně TMO, jaký tarif je třeba mít pro zvýhodnění Surf+, a prodavačka mi řekla, že od T30 výše. K T1 to prý nejde, ačkoli jsem tvrdil, že nic takového na svých stránkách nepíšou, ona si stála za tím, že pouze od T30. Odpoledne jsem volal na operátora z otcova telefonu a ptal se, zda k T1 jde Surf+, a bylo mi řečeno, že bez problémů jde. Tak teď nevím, kdo má pravdu. Ví to někdo??
Naposledy upravil esquire dne 7. 10. 2006 11:33, celkově upraveno 1
esquire
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ourroboorros 7. 10. 2006 11:33

Tím to nebude...apn mi nastavovali na značkové prodejně t-mobilu oni, přesto jsem si to potom "manuálně" zkontroloval a bylo to ok. Navíc při mé další návštěvě t-mobilu to pět kontrolovali a prý to bylo ok. Až při mé poslední návštěvě (bylo jich fakt dost :( ) mi všechno přenastavili znovu...ale neřekli nic o tom, že by to bylo předtím špatně. Jen mi řekli, že jsem neměl používat operu mini ale jejich prohlížeč. Oni vlastně v každé prodejně říkali něco jiného. V jedné mi doporučovali reklamaci ihned, v další až příjde vyučtování...

Jinak počítám, že peníze mi vráti za každých okolností. A ať byla chyba kdekoliv, nastavovali to oni, já se vtom vůbec nevrtal. Pokud to učtovali jako wap počítám 60h/k vychází to 600kč za mega...a že jich už pár proběhlo.
Ourroboorros
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod (CZ)Mirek 7. 10. 2006 11:35

Divné no...
Každopádně k tarifu T1 to jde, sám to tak používám.
mobily: T2288R > OT311 > T192 > S25 > MT50 > M55 > MC60 > CT65 > OT303 > K300i > ME75 > K750i
Internet: garantovaná linka 4 Mbps
Disky: 200 GB Seagate, 250 GB Seagate, 640 GB Western Digital
(CZ)Mirek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ourroboorros 7. 10. 2006 11:40

No...operátoři t-mobilu jsou kapitola sama, pro sebe.Když jsem si tarifní zvýhodnění chtěl aktivovat, operátorka se mě zeptala co mám za telefon. Když jsem jí řekl, že N6131 začala se semnou hádat, že ta službu nepodporuje. Nakonec jsem jí utřel, že na krabici je nálepka web´n´walk a na internetu je v seznamu podporovaných telefonů. Chvilku hrabala v PC a pak mi řekla,že mám pravdu a mají tam ňáké podivné informace.
Ourroboorros
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod goob 7. 10. 2006 13:32

Ourroboorros: Takhle to dopadá, když narazíš na nějakou husičku :-) Vžy jsem raději, když mluvím s operátorem - chlapem.

esquire: Jasně, T1 je pro Surf+ také použitelný.
goob B-]

ZÁKLADY PRAVOPISU: ne "já sem", ale "já jsem". Ne "standart", ale "standard". Ne "hold", ale "holt". Ne "ženy, mobily, ryby, atd. byli", ale "byly". Nebo jste tak neschopní, že neumíte pár jednoduchých pravidel...?
goob
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod esquire 7. 10. 2006 13:40

goob: No vidíš. A ta prodavačka mi pořád tvrdila, že k tomu nejde žádné zvýhodnění, ani datové. Opravdu nevím, koho v TMO zaměstnávají, když podávají takové nepravdivé informace. A i kdybych si to na krásně chtěl pořídit jen kvůli Surf+, tak bych musel čekat nejméně 3 měsíce, než "zestárne" Twist karta.
esquire
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zekon 7. 10. 2006 13:44

Všechny "pamelky" jsou p..i (omlouvám se těm, které jsem urazil, ale fakt se to někdy nedá) a je jedno u jakého operátora. Ty jsou na prodejnách jen pro "okrasu".
Mě zatím všude tvrdili, že lze použít Opera Mini.
Tarif T 1 i partnerská SIM lze použít. Je to asi nejlevnější možnost netu v telefonu.

edit: esquire, SIM starší jak tři měsíce koupíš v bazaru :wink:

S tarifem T 1 není možno využívat T-Mobile Bonus, Víkend+, Pevná+, WeekStart, Nonstop+, Moji Blízcí a Privátní síť.
R.
Zekon
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod esquire 7. 10. 2006 13:48

Zekon: Tak to docela souhlasím. Když je třeba řešit nějaké záležitosti, tak jedině s prodavači, jsou většinou mnohem lépe informovaní, než prodavačky. Ale tahle, dá se říct první zkušenost s T-Mobilem, mi docela naštvala. Navíc jsem byl zděšen systémem odbavování zákazníků v prodejně s 5 prodavači. Musí se vytisknout lísteček s číslem jako v nějaké bance a čekat, kdy se za zády prodavačů rozsvítí tvé číslo. To jsem opravdu ještě u žádného operátora neviděl.
esquire
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zekon 7. 10. 2006 13:55

esquire: ten systém mě právě vyhovuje. Pouze ta nevýhoda, že si nevybereš prodavače. Aspoň si nestoupnu do tý nejpomaleší fronty.
R.
Zekon
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod esquire 7. 10. 2006 14:00

Zekon: V prodejně, kde čeká max. 5 zákazníků snad není problém stoupnout si do fronty a chodit k prodavačům popořadě ne??
esquire
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod YAMATO 7. 10. 2006 14:24

Ch cha, prodavači...většinou bych si s nimi mohl z fleku vyměnit místo a dělat jim šéfa, protože tolik neznalosti se jen tak nevidí. Připadá mi to, že operátoři snad podporují mentálně postižené, protože tolik blbců, jako v jejich prodejnách, snad nikde jinde nevidím...
Když zmizíš, tak budeš zmizelej, jinak tě zmizím já.
YAMATO
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ourroboorros 7. 10. 2006 14:36

No já bych se tomu taky rád smál, ale díky těmhle mentálně postiženejm "vyškolenejm" pracovníkům t-mobilu očekávám účet aspoň 5 tisíc a jelikož to budu reklamovat u těch samejch odborníků tak mám asi vyhlídku na skutečně dobrou zábavu.

Ještě taková malá poznámka, která mi sice příjde zbytečná ale nerad bych, aby mě t-mobil zase s něčím překvapil. V nastavení prohlížeče web´n´walk light od t-mobilu je možný zaškrtnout vyšší kvalitu obrázků=2x větší objem dat. Předpokládám, že tohle můžu využívat v rámci paušálu za surf+ ... používáte to stím??
Ourroboorros
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zekon 7. 10. 2006 14:52

Sice nemám Surf+, ale obrázky stahuju ve vysokém rozlišení. Vliv na Surf+ to nemá, jen je načítání o něco pomalejší.
R.
Zekon
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků