T-Mobile Web'n'Walk [Surf+, Surf'n'mail+]

Vše o internetu v mobilu a mobilním surfování

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Internet v mobilu a Mobilní internet nejsou omezována přístupovými body ani připojeným hardwarem (mobil, notebook, tablet), pouze pomocí FUP dle vašeho tarifu. Při hledání informací čtěte první stránky a příspěvky příslušných témat, najdete v nich většinou sumář informací.

Odeslat příspěvekod jsmach 5. 5. 2010 05:39

se +surfem budeš platit jak mourovatý, jede jen na http,https a ftp, pošta je zpoplatněna, pokud chceš zdarma poštu, musíš mít +surf&mail, kde je v ceně i smtp,pop atd.

Googlemaps by měly být zdarma v paušálu, zatím jsem za navigaci google nic neplatil (ale u TM co není, může být)

ICQ je zpoplatněno vždy.
jsmach
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jirka_2 5. 5. 2010 06:03

ICQ neni zpoplatneno, pokud klient umi http protokol a nastaveni pres port 80. To vsak nebyva jako default.
Teprve pivo dělá žízeň krásnou...
Jirka_2
Junior

Odeslat příspěvekod xtonda 5. 5. 2010 09:44

Opera v nastavení režimu HTTP, GoogleMail midlet i GoogleMaps jedou přes HTTP, takže žádné obavy, to všechno jsem sám přes Surf+ používal anikdy žádný problém. Nimbuzz sem nepoužíval, ale je to instant messaging klient, takže tipuju, že to nebude HTTP, tj. to bude placené extra. Každopádně T-Mobile tam má záklopku, při používání Surf+ a Surf&Mail+ je maximální cena 800 Kč bez DPH, což sice není příjemné, ale rozhodně to není na mašli.

Každopádně toto tu už bylo omleto tolikrát, že není možné to nenajít, stačilo hledat.

EDIT: Někde tu byl i seznam bezpečných aplikací, ale teď ho nemohu najít.
xtonda
Junior

Odeslat příspěvekod thomick 12. 5. 2010 18:55

Od T-mobilu je nejlepší přejít k O2. Mobilní internetové tarify jsou absolutně nesrovnatelné+pokrytí 3G u O2 taky ;) Promiňte, ale trnout pořád přes co se mi aplikace v telefonu připojuje na net a jestli za to nebudu náhodou platit se mi fakt nechce!!!
thomick
Junior

Odeslat příspěvekod kacenkin 26. 5. 2010 17:40

T-Mobile jsem používal cca 10let, ale nedávno jsem s nima skončil. Důvodem bylo jejich zlodějské chování při účtování Twist Surfu.
Pořád se mi snažili účtovat nějaké prachy za nepovolený port.
Vy*ral jsem se na ně a šel k O2, který má opravdu zdarma všechny porty !
A mimochodem, najednou mi baterie vydrží o 50% více !!! z toho plyne, že T-Mobile musí nějak debilně pracovat s připojením k buňce.
Naposledy upravil Fíla dne 26. 5. 2010 20:23, celkově upraveno 1
Důvod: na fóru mluv slušně
kacenkin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pulkmen 27. 5. 2010 18:13

Mám old verzi surf plus. Když si stáhnu operu mini 5- novinka tak bude surfování přes surf zdarma? Nerad bych přišel na vysokou fakturu
pulkmen
Junior

Odeslat příspěvekod Jan Preissler 5. 6. 2010 23:37

Jo, děkuji všem za odpovědi.
Jen bych rád dodal, že mi zapojili služby až v polovině měsíce a tak nějak pofiderně došli k zajímavé částce, která se sice velmi podobala polovině, ale nebyla to polovina. Tak jsem to sledoval přes aktuální in. vyúčtování a tam se denně navyšovala částka a zároveň ubývaly volné minuty, které jsem ani neprovolal.

Tak jsem si zavolal na zákaznickou linku. Operátorka mi sdělila, že se nemusím bát. Že je to prý sice divné, ale mám tam ve skutečnosti pouze pět korun navíc. A to za připojení na email, což se prý počítá dle objemu stažených dat. (což mi přišlo divné vzhledem k tomu, že se připojuji pouze přes gmail aplikaci). Nakonec jsem zjistil podle vyúčtování, že to nebylo za email, ale za speciální smsku, kterou jsem si nechal vygenerovat. Takže to byla jen trapná záminka operátorky k tomu, aby mi nabídla jejich emailovej tarif pro BB.

Nastavil jsem si dobře připojení k Opeře. Nastavil jsem si dobře i nastavení u Nimbuzzu. A nic jsem od té doby neměnil. Přesto už mi opět nesedí vyúčtování, které dělá v současnosti o cca. 40 kč navíc. A to uplynuly teprve dva týdny od zúčtovacího. Takže jim to buďto opět blbne, nebo mi příjde zajímavá faktura.Docela zajímavá společnost.

Nadával jsem na O2, se kterými jsem měl jisté problémy, ale měli rozhodně lepší internet. Rozhodně jsem na hlaváku v Praze nemusel řešit pomalé připojení. Čekal jsem, že budou mít lépe pokrytou Prahu na 3G.

Sice teď provolám určitě míň, ale z toho internetu bych brečel. Snad se zlepší na pokrytí a FUP.
Jan Preissler
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pulkmen 13. 6. 2010 20:43

Několik slečen na infolince mi řeklo, že údajně při používání webnwalk prohlížeče není vše zdarma. Přístup na stránky facebook a nebo email je prý zpoplatněn. Po dotazu jestli skutečně po zadání email.seznam.cz budu platit řekla že ano.
Do čtveřice to zvedl pán a ten říkal že se platí jen za přílohy a nebo odpověď na email. Facebook.com se prý platí také.
To se něco u surfu změnilo a nebo mluví nesmysly?
pulkmen
Junior

Odeslat příspěvekod hhitmen 13. 6. 2010 21:20

Chodim na gmail...otviram prilohy....chodim i na face...odpovidam a vsechno mozne a zatim nic nemam nauctovano...

pouzivam ale operu mini 4,2 bo co to je ;-)
hhitmen
Amatér

Odeslat příspěvekod Snekac 25. 6. 2010 22:52

Jinak v srpnu čekejme nové tarify, takže snad odpadnou veškeré diskuze tohoto typu. Bohužel se však ukazuje, že kdo se zavázal ke stávajícím datovým zvýhodněním, bude muset závazek dodržet :(
> Jak pokračuje kampaň za svobodu informací?
>> Pardon, o tom nelze mluvit.
Snekac
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod hhitmen 25. 6. 2010 22:55

No ja se nezavazal...takze budu muset zrusit a pak znovu aktivovat?

Modlim se aby to portovani odpadlo uz konecne
hhitmen
Amatér

Odeslat příspěvekod Snekac 25. 6. 2010 23:26

Pravděpodobně ano. Uvidíme jak to nastaví, ale s tím závazkem to vypadá na pěkný podraz.
> Jak pokračuje kampaň za svobodu informací?
>> Pardon, o tom nelze mluvit.
Snekac
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod wrsi 26. 6. 2010 08:01

Vcera jsem byl primo na zakaznickem centru T-Mobile na roztylech (nikoliv na prodejne, ale primo u lidi, kteri resi zakaznicke reklamace a podobne) a slecna mi oznamila, že limit FUP funguje následovně: Máte k dispozici 100MB a když přenesete za zúčtovací období více dat, rychlost se nezpomalí, ale každý další kilobajt zaplatíte. Tato informace je v souladu s tím, jakým způsobem poslední dobou mění T-Mobile svůj web. Všude už uvádějí jen informaci “FUP kvóta”, ale jinak podrobněji to nevysvětlují. Zřejmě tedy opravdu přecházejí na systém, kdy FUP nezmanená Fair User Policy, ale opravdu tvrdý limit a kvótu, po jejímž překročení dochází ke zpoplatnění. To by ostatně vysvětlovalo mé účty za data.

Pokud tomu tak skutečně je, znamenalo by to, že T-Mobile změnil podmínky toho tarifu, protože dřív byla FUP kvóta jen limit, kdy se datové přenosy zpomalí.
Více viz http://200misto800.cz/dukaz-ze-t-mobile ... -surfmail/
---
Iniciativa "200 místo 800"
Chci platit 200Kč místo 800Kč za datový tarif T-Mobile Surf&Mail
wrsi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hhitmen 26. 6. 2010 08:23

a plati to i pro surf+ ? a normalne zmena uz plati pro vsechny nebo jen pro lidi od urciteho data? jestli pro vsechny tak je to pekna vychcanost
hhitmen
Amatér

Odeslat příspěvekod wrsi 26. 6. 2010 08:52

Ta slecna mi povidala, ze to plati pro vsechny a ze to plati uz od roku 2008 (coz je blbost). Bud povidala nesmysly a nebo se T-Mobile podle me snazi o desnou levarnu: potichoucku pomalicku zmenit podminky tarifu a to jeste tak, aby to nevypadalo jako zmena.
---
Iniciativa "200 místo 800"
Chci platit 200Kč místo 800Kč za datový tarif T-Mobile Surf&Mail
wrsi
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka