Zrušení služby Eurotel data express v síti CDMA-jak na to.

Vše o internetu v mobilu a mobilním surfování

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Internet v mobilu a Mobilní internet nejsou omezována přístupovými body ani připojeným hardwarem (mobil, notebook, tablet), pouze pomocí FUP dle vašeho tarifu. Při hledání informací čtěte první stránky a příspěvky příslušných témat, najdete v nich většinou sumář informací.

Odeslat příspěvekod vojtik(smazano) 16. 6. 2005 13:41

Právě před hodinou jsem vyřídil u Eurotelu zrušení služby Eurotel Data Express v síti CDMA se zcela dotovaným modemem a úvazkem na dva roky. To byl zážitek! Ještě teď si to vychutnávám! Proto hned píšu, abyste se vůbec nebáli zrušit tuto službu, pokud vám internet funguje tak, jako fungoval mě(omezení přístupu na některé servery, rychlost stahování odpoledne a večer pod 50kbit/s - 30MB soubor jsem stahoval 2,5 hodiny, a často vypadávající modem a připojení po několikátém restartování modemu) nebo se vám právem jeví cena 1080Kč s DPH za takovou službu jako naprosto neúnosná a podlá ze strany Eurotelu.

Oni fakt dobře ví, že jste v právu a že žádnou pokutu ve výši 8900Kč nejste povinni zaplatit, protože smlouvu porušil Eurotel a ne vy, a tím pádem se ruší i všechna další ujednání, včetně nějaké pokuty za vypovězení smlouvy uživatelem (ve smluvních podmínkách dokonce mají tuto pokutu - k jejich smůle - vztaženou jen na případ neodůvodněné výpovědi - alespoň podle toho, jak mi ji zástupce Eurotelu musel citovat, když mi chtěl dokázat, že tu pokutu musím zaplatit - chudák). Nenechte se odradit jejich odmítavým přístupem, oni ví, že nemají šanci.

Protože jsem na ně za podvod, který na nás uživatele ušili, hodně naštvaný, chtěl bych, aby každý, kdo má stejný problém, jak jsem měl já, neváhal, a s písemou výpovědí a se zbaleným modemem a příslušenstvím si zašel na pobočku Eurotelu do 23. června 2005 (musí to být do 15 dnů od porušení smlouvy Eurotelem).

Zkoušeli to na mě několikrát, abych tu výpověď odvolal nebo pozměnil, dejte si proto pozor na následující: v písemné výpovědi uveďte důvod výpovědi (zavedení FUP Eurotelem a omezení dříve neomezeného internetu), a kromě svého podpisu, datumu a adresy, čísla "telefonu"-účastnického čísla, požadujte na tento papír vaší výpovědi i podpis, razítko a jmého zástupce Eurotelu, který tím stvrdí, že výpověď přijal. Současně zde napište, že vracíte nepoškozené to, co jste zdarma obdrželi, totiž modem s příslušenstvím. Tím jsou obě strany vyrovnané a vy jim nic nedlužíte.

Když si vzpomenu, jaké dělali "cavyky" s tím, aby mi pouze podepsali převzetí mé výpovědi, musím se smát! Nakonec si vytiskli na vlastním formuláři svou verzi výpovědi (u níž už měli dokonce předtištěný důvod výpovědi- zavedení FUP!!!), ale tu jsem jim podepsal a dal až poté, co mi podepsali a potvrdili razítkem převzetí mé výpovědi. Byla to docela legrace. Zkoušeli mě ještě ukecat, abych nedával výpověď této služby, ale jen podal reklamaci na zavedené FUP s tím, že by mě osobně pak bylo zrušeno! Dobré, že? Takže všichni ostatní to budou mít omezené, jen ten, kdo se ozve, ne! Samozřejmě jsem to odmítl, neboť rychlost připojení pod 50 Kbit/s a s takovými problémy v době, kdy mohu a chci využívat internet, za 1080Kč měsíčně je opravdu nehoráznost (zrovna jsem dostal nabídku od konkurence -bezdrátový internet omezený 5GB za měsíc (což v životě nepřesáhnu) s rychlostí do 2000 Kbit/s s garantovanou min. rychlostí 130Kbit/s za 250kč za měsíc!!!!).

Pokud bude mít někdo zájem, abych mu zaslal kopii své výpovědi, pak mě může na omezenou dobu kontaktovat na (jen pro tuto příležitost) zřízené e-mailové adrese vojtikm@seznam.cz. Po 23. červnu už nebude tato adresa funkční.

Modem také nejprve neměli zájem převzít, ale nakonec museli, protože jsem předání zapůjčeného modemu zapsal do výpovědi (podepsáním stvrdili, že modem se vším příslušenstvím ve funkčním stavu převzali). Ještě jednou : nebojte se a využijte svého práva se bránit proti tak nehoráznému porušení smlouvy ze strany Eurotelu - oni se fakt spoléhají na to, že se málokdo ozve a ještě straší tím, že bude muset zaplatil pokutu ve výši 8900Kč!!! Je to podlý podvod a kdo nemá ve zvyku si nechat šlapat po hlavě, by se měl ozvat.

//Marek L.: Kvůli snadnějším čtení jsem text rozdělil do odstavců
vojtik(smazano)
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Stifler80 16. 6. 2005 13:50

Dobre, dobre .....fandim Vam, jde takhle ukoncit smlouvu i na GPRS datanonstop ? Je zavedene FUP in na GPRS ? Jeste mam rok a chci se toho zbavit...
Stifler80
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vojtik(smazano) 16. 6. 2005 14:00

Stifler80 píše:Dobre, dobre .....fandim Vam, jde takhle ukoncit smlouvu i na GPRS datanonstop ? Je zavedene FUP in na GPRS ? Jeste mam rok a chci se toho zbavit...

To bohužel nevím, ale určitě se to dá zjistit a tuším, že to tam také omezili - času je málo(právo na výpověď do 15 dnů od zavedení těchto omezení), takže bych si to rychle zjistil...
vojtik(smazano)
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Stifler80 16. 6. 2005 14:21

Jenomze ja uz asi ani krabici od karty na GPRS nemam....a to by mi zrusili jenom pausal a vratilli prachy za kartu ? to tezko... :-(((
Stifler80
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ? 16. 6. 2005 14:27

FUP na GPRS? Kde jsi k tomu prisel? :)
?
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vojtik(smazano) 16. 6. 2005 14:28

Stifler80 píše:Jenomze ja uz asi ani krabici od karty na GPRS nemam....a to by mi zrusili jenom pausal a vratilli prachy za kartu ? to tezko... :-(((

Souhlasím, to fakt těžko... pokud z nich chcete dostat peníze, tak to jedině přes soud-bohužel jsou brutálně nesolventní - a to Vám za to asi nestojí...
vojtik(smazano)
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jata 16. 6. 2005 14:54

Mohl byste mi prosím poslat tu výpověď na můj mail admin@dalecky.cz Děkuji.
Jata
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Stifler80 16. 6. 2005 15:01

Tan nesolventni je asi silne slovo, ale chovaji se hold trzne, ono T-mobile ani Oskar nejsou o moc lepsi, vsechno je to stejna banda :-)
mam eurotel uz dlouho...pockam si na prenositelnost cisla...

btw. nechcete nekdo kartu Siemens MC45 a datanonstop ?
Stifler80
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dejvidek 17. 6. 2005 07:29

Debatu sem přesunul sem do sekce o CDMA. Jinak bych rád viděl ty dokumenty - výpověď, atd. Šlo by to naskenovat a hodit někam na net a sem link?
dejv
Naposledy upravil dejvidek dne 17. 6. 2005 10:36, celkově upraveno 1
dejvidek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod vojtik(smazano) 17. 6. 2005 07:53

dejvidek píše:Debatu sem přesunul sem do sekce o CDMA. Jinak bych rád viděl ty dokumenty - výpověď, atd. 3lo by to naskenovat a hodit někam na net a sem link?
dejvk/quote]

Určitě šlo, ale zatím zájemcům o tuto předlohu výpovědi stíhám odepisovat, když mě žádají na výše uvedené e-mailové adrese: vojtikm@seznam.cz, takže zatím bych to asi řešil takto. Pokud dojde ale k tomu, že by počet zájemců narostl výrazně víc, tak to zpřístupním na webu. Všem stejně podvedeným přeji, aby si to nenechali líbit (a nedali na své netečnosti vydělat miliony Eurotelu a jeho drzým manažerům) a udělali si čas na reklamaci této služby ve zbývajících 5 pracovních dnech, kdy je to ještě možné.
vojtik(smazano)
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Desperado 17. 6. 2005 08:05

Dobra prace vojtiku ! Vsem ostatnim drzim palce. Kdyby se mi te cdma bestie nepodarilo zbavit uz pred 3 mesici, sel bych do toho s vama ;)
Desperado
Junior

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 17. 6. 2005 09:58

Vzor výpovědi uživatele vojtika najdete na http://www.mobilmania.cz/Temp/Vzorvypovedi.doc. Informace uvedené kurzívou je samozřejmě nutné vyplnit podle skutečnosti.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor

Odeslat příspěvekod dejvidek 17. 6. 2005 10:39

Ó díky za vzor této výpovědi. Jen bych doporučoval vymazat z textu rodné číslo.
dejv
dejvidek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod vojtik(smazano) 17. 6. 2005 10:53

dejvidek píše:Ó díky za vzor této výpovědi. Jen bych doporučoval vymazat z textu rodné číslo.
dejvs/quote]

Všechny údaje ve výše uvedené předloze výpovědi jsou samozřejmě fiktivní, nechal jsem tam tyto údaje pro srozumitelnost i méně nadaným.
vojtik(smazano)
Kolemjdoucí