S Eurotelem na věčné časy, ale ani o minutu déle

Vše o internetu v mobilu a mobilním surfování

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod _-0-_ 28. 5. 2005 11:54

Kdo z Vás po ukončení závazku vypoví smlouvu? Dá se percentuelně odhadnout, jaký bude "odliv" zákazníků z CDMA během srpna a září, kdy vyprší první závazky?

Jedná se většinově o lidi, kteří byli nalákáni na klamavou reklamu o neomezeném internetu, o "rychlém stahování hudby a filmů" a v nepslední řadě na rychlost, která měla pětinásobně překračovat rychlost modemu. Připojení kupovali v době, kdy na techsupportu i prodejci značkových prodejen unisono tvrdili, že nebudou zavedena žádná omezení typu FUP.
*** DON`T PANIC! ***

--> EFnet #cdma.cz <--
_-0-_
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mik3 28. 5. 2005 14:37

Jestli nas starosta zaridi WI-FI tak okamzite koncim (prenecham nekomu jinemu) a to i v pripade ze by to zase pustili naplno!!! S touto firmou uz nikdy nechi nic mit!!! Pockam si az ((s wi-finou) na nove tachnologie jako ja FLARIO.

Jinak slysel sem (v rozhovoru s gen. reditelem T-Mobile) ze v zari rozeje T-Mobile svuj net v pasmu 800MHz!!!
Mik3
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Casial 29. 5. 2005 13:19

No, dneska jsem si zrovna vzpomnel, ze bych mel zacit vymyslet, jak vypovedet smlouvu a ze bych se tady mohl zeptat. Vidim, ze uz se to tu pomalu zacina resit. A taky, jak jsem predpokladal, nic jednoducheho ani levneho to nebude. Ach jo, to jsem nabehl, s Eurotelem. Doufam, ze vsichni, kdo za zavedeni vsech FUPu muzou, zemrou pomalou a bolestivou smrti...
Casial
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dejvidek 29. 5. 2005 14:38

Proč už dávno nemáte třeba megabitovou garantovanou linku? Ač mám doma časově, datově a rychlostně (0-5Mbit) neomezenou wi-finu, tak je prostě v celé síti omezen download z p2p sítí (klasicky DC++) na pár kB/s a to během všedního dne od 08:00-18:00 (tuším...nevím přesně).
Přijde mi to naprosto v pořádku. To samé u CDMA,ADSL,atd...
dejv
dejvidek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 29. 5. 2005 14:43

Já tady spíš s úsměvem sleduji, jak se kdosi upnul na plánovaný Flarion. U něj to totiž bude naprosto stejné. Je to rádiová technologie s omezenou kapacitou a žádný operátor si ji nenechá zahltit. Jediný rozdíl může být v tom, že T-Mobile o omezeních řekne hned na začátku. Rozhodně ale nečekejte, že to bude internet s datovým tokem omezeným jen možnostmi sítě.

Vše řeší linka s garantovanou rychlostí. Ta ale samozřejmě nestojí tisícovku měsíčně.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod IcemanCZ 29. 5. 2005 15:08

Ano souhlasim s Vami vetsina lidi si totiz mysli ze si poridi CDMA a bude stahovat veci z toho polovina nekdy vice nelegalnich
A je treba si ovedomit ze mobilni internet at gprs nebo cdma je pro praci v terenu a co jsem mel moznost zkusit je to vyborne a nemohu si stezovat nikoliv nahrada pevne domaci linky
Thomas Alva Edison je chlap kvůli kterému musíme dělat na tři směny.
IcemanCZ
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _-0-_ 29. 5. 2005 19:54

dejvidek píše:Proč už dávno nemáte třeba megabitovou ob]garantovanou[/b] linku?...Přijde mi to naprosto v pořádku. To samé u CDMA,ADSL,atd...dejvd/quote]
Protože v září/říjnu bylo presentováno CDMA jako NEomezené vysokorychlostní připojení k internetu, vhodné pro stahování filmů a hudby. Doslova. Předpokládaná rychlost se měla po zkušebním provozu ustálit na 256 kbps. Protože na dotazy odpovídali pracovnící techsupportu po telefonu i na prodejnách, že FUP NEbude zavedeno. Protože nikoho nenapadlo, že by si troufli tak bezuzdně lhát.

Jinak např. http://www.pe3ny.net/cenik.html poskytuje v současnosti za srovnatelnou cenu 2 Mbps připojení s agregací 1:5 na WI-FI, a to bez jakýchkoliv omezení. V praxi (již rok) neklesá rychlost pod 700 kbps při 24 hodinovém připojení na DC. Takže ono to jde i u bezdátu, když se chce.

Tquote="IcemanCZ"]...vetsina lidi si...si poridi CDMA a bude stahovat veci z toho polovina nekdy vice nelegalnich... internet at gprs nebo cdma je pro praci v terenu...nahrada pevne domaci linky


Jistě, také jsem si myslil, že budu stahovat - na co jiného bych potřeboval "vysokorychlostní připojení"? CDMA nebylo presentováno jako mobilní připojení, nenahrazující pevnou linku, ale naopak, jako vhodné ke stahování hudby a filmů. Doslova. Proto si ono připojení pořídilo hodně lidí.

Jsem rád, že někteří z nás, v rámci inspirace "božskou prozřetelností" vědí, zdali si stahujeme (my, stahovači) "legální" (nesmyslný výraz) data, či nikoliv. Rád bych při této příležitosti podotkl, že download audiovisuálních děl nepřekračuje zákonné normy, platné v této zemi. Mýtus o zlodějích má značné trhliny, nehledě k tomu, že ISP nemá žádné právo, aby svévolně usuzoval, co "legální" je a co nikoliv, natož, aby to mohl zjišťovat.

Právě z těchto důvodů po skončení paušálu (za kratší dobu, pokud se CDMA zbavím dříve) nechci mít s CDMA, ani s Eurotelem NIKDY NIC SPOLEČNÉHO.

Jak správně poznamenal OVO, nemá smysl se bránit soudní cestou (na to, aby se uhradily nezbytné náklady na kvalitní zastoupení, se nikdy neshromáždilo dost lidí).

Doufám, že diskuse (spíše debaty), vedené na dané thema, umožní případným dalším zájemcům, aby zvážili risk, který je spojený se závazkem vůči ET.
*** DON`T PANIC! ***

--> EFnet #cdma.cz <--
_-0-_
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod IcemanCZ 29. 5. 2005 19:58

no ono dnes krome cesnetu ma FUR kazdy a dalo se to cekat ze to brzy bude
protoze u tohoto se da ricit ze to tu sit zatezovalo extremne..
ale treba u upc je to ciste autorska zalezitost
navic kdyby si kazdy stahl obcas nejakou hudbu obcas nejaky film tak k tomu nemuselo dojit ale vzhledem k tomu ze to kazdy mel nonostop...
Thomas Alva Edison je chlap kvůli kterému musíme dělat na tři směny.
IcemanCZ
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _-0-_ 29. 5. 2005 20:21

Není tomu tak. Podívejte se na ten link. Mohu přidat další - http://net.lam.cz/internet . A tím to nekončí...

Víte, problém CDMA spočívá v tom, že ET "sosače" nalákal, ubezpečil je, že nic neomezí a potom, když je svázal v pasti svého smluvního vztahu, tak jim "zatrhl tipec". Nemluvě o neskutečných problémech s HW, se sítí jako takovou a s posledním "dokanalým tahem" (FUP_4), který degraduje CDMA na připojení, použitelné na HTTP (když vše funguje), POP a SMTP. To vše jen částečně, protože i tento provoz je limitovaný a jak jsem již poznamenal - ne vždy funkční.

Zcela obecně - rozumím tomu, že datový provoz výměnných sítí nedělá wireless připojením "dobře", ale to není problém zákazníků. Nehledě k tomu, že to některým ISP až takové obtíže nečiní.

Ještě bych chtěl podotknout, že je krajně pravděpodobně není zaváděna FUP kvůli "ochraně práv většiny", ale jen a jen proto, že se tím kompensují nedostatky infrastruktury nenažraného ET. Pro nově připojené je zapotřebí zajistit konektivitu a nejlevnější způsob, jak toho docílit, jsou další a další restrikce.

Beze stopy nadsázky a ironie tvrdím, že jsem se ještě nesetkal s tak nekvalitním, nespolehlivým a omezeným připojením. Poměr cena/výkon, který se jevil před rokem jako skvělý, je v současnosti jedním z nejnižších u možných variant.

Kromě toho jsem se dosud nesetkal s tak pragmaticky vyčůraným přístupem (a to říkám velmi slušně), jaký zvolil ET.

Proto by mě zajímalo, kolik lidí odejde. Časově a finančně náročný spor s ET není něco, co by byli lidé ochotni podstoupit. Vypovědět smlouvu je o dost jednodušší...
*** DON`T PANIC! ***

--> EFnet #cdma.cz <--
_-0-_
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod CZ_Darklord 29. 5. 2005 20:41

Ja bych skoncil hned, jak bych mel alternativu, (prenechani, jinak smlouva konci v listopadu) jenze u nas na vesnici mezi lesy jde jen dial-up, ustredna na DSL jen tak nebude - ve vesnici prave tak 4 km daleko, a jeste je to takova *****, ze to tam daj az v posledni vlne (spis vubec...). Wi-Fi se pres les tezko dostava, musel bych financovat aspon 1 mezibod (nebo jak se tomu rika...) a lidi co by se o to podelili u nas moc neni...
CZ_Darklord
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod IcemanCZ 29. 5. 2005 21:02

tak mas na vyber mit net ktery ti jde jak chces nebo si to zaplatit ja myslel ze je to jasne sel bych do te wifi myslim ze neni problem se dohodout nemuzelo by to byt zas tak nakladne
a co satelit?
Thomas Alva Edison je chlap kvůli kterému musíme dělat na tři směny.
IcemanCZ
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _-0-_ 29. 5. 2005 21:14

CZ_Darklord píše:...Wi-Fi se pres les tezko dostava, musel bych financovat aspon 1 mezibod ... lidi co by se o to podelili u nas moc neni...


Přesně, jak píše IcemanCZ -nemusí to být tak nákladné, jak předpokládáte. Doporučuji http://www.czfree.net/home/index.php - jsou to stránky největší komunitní sítě, budované v rámci ČR (Wi-Fi). Najdete tam ve fóru hodně informací, možná dokonce zjistíte, že je blízko AP, poskytující konektivitu do netu. Kromě toho tam můžete nechat svoji lokalitu (na mapě) tak, aby Vás mohli najít další zájemci ve stejné oblasti...
*** DON`T PANIC! ***

--> EFnet #cdma.cz <--
_-0-_
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod IcemanCZ 29. 5. 2005 21:16

Ja tohle prave take znam ono kdyz ta vesnice je hodne velka *** (ted se nechci nikoho dotknout) tak s tim muze byt problem
ale snad ne takovy aby to neslo a satelit by take mel jit ale to uz je drazsi sranda
Thomas Alva Edison je chlap kvůli kterému musíme dělat na tři směny.
IcemanCZ
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mobilman 29. 5. 2005 21:24

Casial píše:No, dneska jsem si zrovna vzpomnel, ze bych mel zacit vymyslet, jak vypovedet smlouvu a ze bych se tady mohl zeptat. Vidim, ze uz se to tu pomalu zacina resit. A taky, jak jsem predpokladal, nic jednoducheho ani levneho to nebude. Ach jo, to jsem nabehl, s Eurotelem. Doufam, ze vsichni, kdo za zavedeni vsech FUPu muzou, zemrou pomalou a bolestivou smrti...


vypoved je mozne podat osobne na kterekoli znackove prodejne nebo muzete poslat vlastni zadost postou nebo faxem.
zadost o zruseni smlouvy o poskytovani telekomunikacnich sluzeb by mela obsahovat vase jmeno, adresu (podle OP nebo vypisu z OR - tzn. ne dorucovaci ale trvalou), telefonni cislo (pro CDMA 601/xxx xxx) a identifikacni cislo.
vypoved bez sankcnich poplatku musi byt dorucena az po skonceni zavazku ze smlouvy takze pozor na datum aktivace aby jste vypoved neposlal drive (to by bylo poruseni zavazku).
mobilman
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _-0-_ 29. 5. 2005 21:30

mobilman píše:...vypoved bez sankcnich poplatku musi byt dorucena az po skonceni zavazku ze smlouvy takze pozor na datum aktivace....
K výpovědi více na http://mobilforum.mobilmania.cz/viewtopic.php?t=2203 , ale jinak - výpověď se dá poslad kdykoliv, podstatné totiž je, k jakému datu je v ní smlouva vypovězena, což zdaleka nemusí korespondovat s datem doruční, resp. odeslání (pokud doručení/odeslání předchází datu výpovědi).

Takže by se tam měla objevit věta typu "...smlouvu vypovídám k datu..."

Výpověď bych raději odesílal s patřičným předstihem...
*** DON`T PANIC! ***

--> EFnet #cdma.cz <--
_-0-_
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků