VYPOVĚDĚDĚT SMLOUVU PO SKONČENÍ ZÁVAZKU NENÍ JEDNODUCHÉ

Vše o internetu v mobilu a mobilním surfování

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Internet v mobilu a Mobilní internet nejsou omezována přístupovými body ani připojeným hardwarem (mobil, notebook, tablet), pouze pomocí FUP dle vašeho tarifu. Při hledání informací čtěte první stránky a příspěvky příslušných témat, najdete v nich většinou sumář informací.

Odeslat příspěvekod _-0-_ 25. 5. 2005 15:49

Pokud se Vám nepodaří převést paušál na někoho jiného, nebo pokud chcete vyčkat do konce závazku, aby Vám zbyl modem a nechcete nadále užívat CDMA, tak to není úplně jednoduché.

Po dlouhé debatě s techsupportem ET je patrně nejlepší postup, který uvedu na příkladu. Pokud Vám končí závazek např. 6.8., tak pošlete s předstihem písemnou výpověď (raději doporučeně-doručenka, nežli faxem - a ke dni 7.8. - aby Vám nepřišla rozdílová faktura, případně, aby ET neprohlásil, že jste o den nedostáli závazku). Po doručení výpovědi Vám začne běžet měsíční výpovědní lhůta (slečna z techsupportu si nebyla jistá, jestli od data, ke kterému je smlouva vypovězena, nebo až od 1. následujícího měsíce). 7.8. zavolejte na infolinku a zjistěte, kolik zbývá uhradit. Zbývající částku vložte přímo na účet ET (nejrychlejší způsob z hlediska doby převodu) a poté nechte připojení "uspat" (to lze po telefonu, ale až po zaplacení všech poplatků). Za každý měsíc uspaného připojení potom ještě zaplatíte Kč 100,-. Ve chvíli, kdy výpověď "nabyde právní moci" se uspání zruší automaticky a modem bude odpojen.

Měla by to být cesta, jak Eurotelu v případě výpovědi po kocni závazku zaplatit co nejméně. (Jakýkoliv jiný způsob bude dražší). Jinými slovy je závazek de facto delší, nežli oněch 12, nebo 24 měsíců. Za správnost neručím - "jak jsem koupil, tak prodávám".

Jak je vidět, tak nám Eurotel "osladil" nejen provoz, ale i jeho ukončení.

Jestli bude možné modem, který Vám zůstane, prodat za rozumnou cenu, to závisí na tom, jestli bude možné uzavřít smlouvu bez splácení nového modemu, t.j. s vlastním (tedy jako když uzavřete smlouvu s GSM operátorem a máte vlastní telefon). TO ALE SLEČNA NEVĚDĚLA, slíbila, že mi dá vědět. Pokud to vůbec půjde, tak bude muset nový klient ET zaplatit aktivační poplatek...

Je tedy otázka, co je výhodnější. Podle mě je nejjednodušší včas přepsat paušál na někoho jiného za převodní poplatek necelých 500,- Kč. Peripetie, které Eurotel připravil v souvislosti s ukončením smlouvy podle mě nestojí za těch případně získaných pár korun navíc.

Při prodeji připojení (modemu a závazku) by se podle mě měla ocenit nepřímo úměrně délka závazku - tedy čím kratší, tím vyšší cena. Nedělejte si ale iluze, že dostanete hodně, i když budete mít po desáte vyměněný (a již zcela funkční) modem. Zájemci se budou většinově rekrutovat z řad lidí, kteří o CDMA nic nevědí (jinak by si opatřili jiné připojení) a bude jim připadat důvěryhodnější zakoupení paušálu s modemem v prodejně, nežli výhodněji od Vás (i když se na všechny modemy ještě vztahuje minimálně rok záruka).

Mimochodem, nestojíte někdo o moje připojení? Závazek je do prvního týdne srpna 2005, modem je měsíc po výměně a funguje... (případní zájemci nechť použijí PM, na fóru nebudu reagovat :-)
*** DON`T PANIC! ***

--> EFnet #cdma.cz <--
_-0-_
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Railbot 26. 5. 2005 12:25

Hmm, tak to uz abych se toho pomalu zacal zbavovat...jeden tejden mi to svisti 100kB/s a pak 14 dni mam pocit, ze mi nejakej skritek vymenil CDMA za dial-up. Hruza. Uz aby to bylo pryc.
CDMA - více ze života! :D
Railbot
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _-0-_ 26. 5. 2005 14:47

Dnes jsem dostal SMS o následujícím znění: "Vážený zákazníku, modem může použít třetí osoba po přehrání SW a za nedotovaný aktivační poplatek, který je v tuto chvíli Kč 113,-". Protože mi to nepřišlo zcela srozumitelné, tak jsem zavolal na techsupport ještě jednou. Věc se má následovně:

Nový zákazník, přicházející s modemem, který koupil od někoho jiného, zaplatí nějakou částku (nevědí jakou) za flashnutí čehosi do modemu (jako by nešel aktivovat modem pod starým číslem), k tomu Kč 113,- za aktivaci. Nadále bude platit stejný paušál, který platí ti, co uzavírají "nezvýhodněnou smlouvu"

Modem by tedy prodejný byl (nebýt všeobecné povědomosti o tom, jak nekvalitní výrobky to jsou).

Teď už je jen na Vás, jakému řešení dáte přednost.
*** DON`T PANIC! ***

--> EFnet #cdma.cz <--
_-0-_
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mobilman 29. 5. 2005 21:30

_-0-_ píše:[b]Pokud se Vám nepodaří převést paušál na někoho jiného, nebo pokud chcete vyčkat do konce závazku, aby Vám zbyl modem a nechcete nadále užívat CDMA, tak to není úplně jednoduché...l/b]


hezky navod, tu cenu 100 kc mesicne jste vzal kde ?
pri docasnem odpojeni platite 100 kc jednorazove, nikoli mesicne.

dale bych doporucil neodesilat vypoved pred datem ukonceni zavazku, idealne je to poslat faxem (lze i postou) a to tak dva az tri dny po skonceni zavazku ze smlouvy, odpojeni je mozne provest za 100 Kc telefonicky hned po odeslani vypovedi takze nezaplatite nic moc navic a usetrite si tim komplikace ktere muzou vzniknout tim predcasnym odeslanim vypovedi.
mobilman
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _-0-_ 29. 5. 2005 21:42

mobilman píše:...tu cenu 100 kc mesicne jste vzal kde ?
pri docasnem odpojeni platite 100 kc jednorazove... ...neodesilat vypoved pred datem ukonceni zavazku, idealne je to poslat faxem (lze i postou) a to tak dva az tri dny po skonceni zavazku ze smlouvy...


Veškeré informace mi byly poskytnuty na infolince Eurotelu, pokud jsou nepřesné, není to moje chyba. Oněch Kč 100,- se dle jejich info má platit měsíčně, ale samozřejmě to může být jinak.

Výpověď bych neposílal faxem ani náhodou, protože stejně, jako lhali stran zavedení FUP, tak mohou hravě popřít přijetí faxu. Osobně doporučuji variantu doporučeně - dodejka, protože dostanete zpátky útržek, na kterém bude potvrzení ET, že zásilku převzal.

Výpověď bych neposílal po skončení závazku, ale použil bych (resp. použiji) formulaci "...smlouvu vypovídám k datu...", přičemž datem bude datum následujícího dne po ukončení závazku. Nic nebrání tomu, aby byla výpověď odeslána například zítra.
*** DON`T PANIC! ***

--> EFnet #cdma.cz <--
_-0-_
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků