Internet na mobilu přes PC

Vše o internetu v mobilu a mobilním surfování

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod zivan 1. 8. 2009 21:11

nitram47 píše:Hm, tak to mi je zahadou, ako sa moj SE c902 (bez OS) tak uplne jednoducho dostane cez BT na internet :hm

To fakt netusim :) A umi to alespon kazdy SE nebo je to specialita jen tohohle modelu?
Motorola Edge 20; HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Pokročilý

Odeslat příspěvekod obluda zelená 1. 8. 2009 21:41

Ja bych řekl, že určitě každý na A200.
Motorola T180-> Nokia 3410-> SE Z600-> Nokia 3410-> SE K750i-> SE K790i-> Nokia N8-00 -> Xperia SP -> Nokia 6

Nějak nemám čas.
obluda zelená
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 1. 8. 2009 22:47

Snad i na A100 nebo ne?

Zivan: Je to za pomoci PAN sítě, jde to udělat celkem jednoduše.
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nitram47 1. 8. 2009 22:58

navody su aj na starsie modely SE, lenze na BT adaptery, ktore ja nemam. preto som neuspesne skusal spojit aj w580i. teraz kebyze ho mam, mozno by to uz slo, podla navodu, ktory funguje na moj adapter. tazko povedat.
hard to the core

⇛Nie je umenie smiať sa keď sa ti chce plakať, ale vypiť keď sa ti chce grcať.
nitram47
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zip123 16. 9. 2009 12:46

Mám C510, když dám nastavení/připojení/nastavení datového toku/připojit pomocí nemám tam vůbec žádný profil ale enmůžu ani jít doprava na to PAN,nemám to tam.
Dále bych se chtěl zeptat,
nastavení/připojení/USB/síť USB/typ sítě USB/pomocí počítače by mělo umět to samé ale přes kabel, zase to chce nastavit ten účet (stejně jako u BT)...Ví si s tím někdo rady?

edit: povedlo se mi násleedující, dal jsem v počítači sdílet wifi s BT, a v počítači kliknul na PAN network acces point on C510 (součástí ovladače k mému BT). Když jsem spustil prohlížeč v telefonu, tak se objevila zeměkoule, ale protože nemám nastavený žádný datový profil, muselo to jít přes BT. Když jsem chtěl nainstalovat OM 5.0 tak té už to nestačilo, a chtěla zase nějaký profil a internet.

edit2: OM jsem nainstaloval pomocí Vodafone Live! i mi to s ním funguje. Když chci připojit pomocí BT, mám vytvořený účet, kde je zadané jen jméno, předtím to tak šlo a teď mě to připojí a hned zase odpojí (při vytvoření PAN spojení). V počítači mi to má nevázat Bluetooth network a když se připojilo, šlo to (teda ve vestavěném prohlížeči, po instalaci OM se mi to už nepodařilo připoijt). Teď když dám zase vytvořit PAN síŤ (v počítači) tak se navazuje spojení a pak se odpojí s tím, že zařízení ukončilo připojení. Mám povolené místní sítě v telefonu všechno... Proč to nejde ??? !!!
Alcatel OT302 -> Siemens A55 -> SE K300i -> SE W800i -> SE P1i -> SE T303 - > SE C510 -> VDFN 845 -> SE Xperia X8 -> SE Xperia X10mp -> SE Xperia Ray -> SE Xperia Arc S -> Sony XZ
zip123
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nitram47 16. 9. 2009 19:17

1) aky mas BT adapter a driver
2) mas v pc povolene zdielanie internetu?
hard to the core

⇛Nie je umenie smiať sa keď sa ti chce plakať, ale vypiť keď sa ti chce grcať.
nitram47
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zip123 16. 9. 2009 19:50

1)mam kombinovanou mini PCI kartu v notebooku HP je to Intel 82562GT.
Jak jsem psal, spojení se mi podařilo uskutečnit a vestavěný prohlížeč fungoval.
V ovladači pro moje BT když si přidám telefon tak mám u něho povolené služby. Jednou z nich je i PAN spojení, na to poklepu a spojí se mi Bluetooth network. V bezdrátové wifi mám nastaveno sdílení práve s touto BT network. Na začátku se spojila a vše ok, jenže teď poklepu na PAN, začne vytvářet spojení, ale pak napíše že mobil toto spojení uzavřel. V telefonu mám nastavené profily pro VDFN, ve vestavěném prohlížeči to fungovalo, pokud jsem neměl nastavený žádný profil na datový tok ani na internet. Poté jsem nainstaloval přes vodafone net na 1den operu mini (jinak se nedala), protože opera mini nesežrala, když jsem nechal prázdný internetový/datový profil. Vytvořil jsem tam profil, kterému jsem zadal jen jméno a nastavil ho pro datový tok i internet(aby nechtěl švindlovat přes VDFN GPRS net) a dělá mi to přesně to, že mobil spojení uzavře ještě před navázáním. Nemusí se tam tedy nastavit nějaké APN pro BT ??? Nechápu proč předtím to mohlo jít a teď to spojení uzavře...
Alcatel OT302 -> Siemens A55 -> SE K300i -> SE W800i -> SE P1i -> SE T303 - > SE C510 -> VDFN 845 -> SE Xperia X8 -> SE Xperia X10mp -> SE Xperia Ray -> SE Xperia Arc S -> Sony XZ
zip123
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nitram47 16. 9. 2009 21:41

zip123 píše:Když jsem spustil prohlížeč v telefonu, tak se objevila zeměkoule, ale protože nemám nastavený žádný datový profil, muselo to jít přes BT.

No neviem, cez BT to ide bez zemegulky. A akonahle som sa vzdialil z dosahu BT a odpojilo ma, asi po 2 hlaseniach chyby sa pripojil cez operatora-naskocila zemegulka.
Skus to nanovo sparovat. Mas zaskrtnute, aby mali ostatni uzivatelia pristup k tvojmu pripojeniu?
nitram47 píše:v system tray pravym tlacidlom klik na pocitace/Status/Properties/Advanced/zaskrtneme Allow other network users to connect through this computer's Internet connection.
hard to the core

⇛Nie je umenie smiať sa keď sa ti chce plakať, ale vypiť keď sa ti chce grcať.
nitram47
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zip123 16. 9. 2009 23:42

k zemekouli: ne, neni to tak, nebyl nastaven absolutne jediny profil (seznam byl prazdny), ani pro datovy tok, ani pro internet. Přes vestavěný prohlížeč mi šel internet, neplatil jsem ani korunu ani se mi neaktivoval nastaveny internet na den, který jsem aktivoval až později (ověřeno sms).Takže to prostě zobrazilo zeměkouli tak jako tak.

Sdílení internetu mám nastaveno pro BT profil, jak jsem už napsal v předchozím příspěvku.

Mám vytvořený profil s názvem "test", je prázdný.S ním se spojení přeruší při vytváření PAN. Když ho aktivuji a smažu, pro dat.tok i internet není potom nastaven žádný profil. Dám v počítači Create PAN network connection with C510, vytvoří se spojení - právě to network connection, které má být sdílené s wifi. Na telefonu mi vyskočí hláška, že pro internet musí být zadaný nějaký platný profil. Vytvořím tedy opět test (pouze jméno) a telefon uzavře BT network síť s pc a je konec.
Není tedy potřeba nastavit do toho profilu nějakou APN??? Nebo něco aby to byl profil pro tu domácí BT síŤ? Všude v nastavení telefonu mám povolené lokální připojení...
Zdá se mi, že to právě chce nějaký ten profil, jenže v telefonu nikde nemám možnost vytvářet PAN profily, pouze normální (kde je APN atd), co tam mám nastavit???
Alcatel OT302 -> Siemens A55 -> SE K300i -> SE W800i -> SE P1i -> SE T303 - > SE C510 -> VDFN 845 -> SE Xperia X8 -> SE Xperia X10mp -> SE Xperia Ray -> SE Xperia Arc S -> Sony XZ
zip123
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nitram47 17. 9. 2009 11:22

Ja som si nevytvaral PAN profil, ten tam uz je vytvoreny zo zakladu. Len ho oznacim. V nastaveniach internetu pre prudy, ma to tak aj w910i co viem. C510 je takisto platforma A2, mala by to mat rovnako
hard to the core

⇛Nie je umenie smiať sa keď sa ti chce plakať, ale vypiť keď sa ti chce grcať.
nitram47
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zip123 17. 9. 2009 15:34

poslechni, dám připojení pre prúdy (musel jsem si dát slovenštinu abych měl jistotu,že dávám to samé) a tam mám dvě položky: připojit pomocí (vevnitř vybírám profily) a povolit lokál. připojení (nastaveno na Ano).
Když otevřu připojit pomocí, mám tam profily od VDFN, MMS, a možnost vytvořit nový. Nemůžu se hnout doleva ani doprava. dám nový, mám na výběr PSD nebo CSD (vytáčené), dám PSD, mám dále zadat název a název APN. Tam by to chtělo asi něco nastavit, ale nikde tu nemám PAN profily, mám nebrandovaný C510 s nejnovějším softem přes SEUS... Ta W910i tam asi nemá to lokální spojení ne?
můžeš nahodit screeny nebo video, jak to je v tý W910i?

ještě něco jsem zjistil: pokud nechám nastavený datový i internetový profil na ten VDFN, tak se BT PAN network normálně spojí a nepřeruší, ale internet v mobilu se tahá pomocí toho VDFN a ne z počítače...Jo a navíc funguje internet v počítači pomocí mobilu (a to přes službu internet v mobilu, takže kdyžtak nouzovka dobrý,ale ještě by to mohlo jít i opačně). Nemůže být chyba, že právě ta jediná položka na PC co s tím souvisí je C510 PAN Network Acces point? Ale proč se mi to tedy jednou podařilo zprovoznit...
Alcatel OT302 -> Siemens A55 -> SE K300i -> SE W800i -> SE P1i -> SE T303 - > SE C510 -> VDFN 845 -> SE Xperia X8 -> SE Xperia X10mp -> SE Xperia Ray -> SE Xperia Arc S -> Sony XZ
zip123
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nitram47 17. 9. 2009 19:02

Obrázek Obrázek

vlavo okno s klasickymi datovymi uctami, vidno tam dalsiu ikonku v pozadi. sipka doprava a otvoria sa lokalne pripojenia. tam kliknes na to PanUDefaultAccount. a malo by to ist.toto je c902

edit: neviem, ci ti to pomoze, ale ja mam na vyber pri parovani 2 PAN sluzby, funguje mi to iba cez ten, ktory je v cervenom ramceku
Obrázek
hard to the core

⇛Nie je umenie smiať sa keď sa ti chce plakať, ale vypiť keď sa ti chce grcať.
nitram47
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zip123 17. 9. 2009 20:57

No díky za ty screeny, tohle kdybych tam měl tak by to šlapalo, protože to je přesně ten profil, který potřebuju.Ale koukni tady:
http://www.sonyericsson.com/cws/product ... phone_c510
co tam je místo toho, a když kouknu na C902 nebo W910i tak to mají uplně stejně, také povoleno lokální přip. ale do strany jít nejde...? A řekl bych, že tam nebudeš mít to menu kde je nabídka použití USB k internetu.
Když se koukneš na tu simulaci, vidíš tam něco, co by šlo použít?
Alcatel OT302 -> Siemens A55 -> SE K300i -> SE W800i -> SE P1i -> SE T303 - > SE C510 -> VDFN 845 -> SE Xperia X8 -> SE Xperia X10mp -> SE Xperia Ray -> SE Xperia Arc S -> Sony XZ
zip123
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nitram47 17. 9. 2009 22:13

Nastaveni datoveho toku: ak kliknem na "pripojit pomoci" vypise ze je v simolatore neaktivna. prave po kliknuti tam by sa ti mali zobrazil tie obrazky, ktore som dal vyssie.
zip123 píše:...také povoleno lokální přip. ale do strany jít nejde...?...

nie v povoleniu miestnych pripojeni ist do prava, ale v "pripojit pomoci", tam vojdes a das doprava.
hard to the core

⇛Nie je umenie smiať sa keď sa ti chce plakať, ale vypiť keď sa ti chce grcať.
nitram47
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zip123 17. 9. 2009 22:53

Hm, kéž by. Právě že když dám připojit pomocí tak na mě vyjede seznam s názvem "datové účty" a nedá se jít do strany, nechápu, proč to odstranili. Každopádně jak tam máš i to USB ethernet, tak to je u mě rozhozené v kategorii USB pod trochu jiným názvem. Tak C510 je nově poupravená A200 (viz konverzace apod), takže to nemusí být stejné.
Takže se holt smířim s tím, že to takhle nepůjde. I tak díky za pomoc...
Alcatel OT302 -> Siemens A55 -> SE K300i -> SE W800i -> SE P1i -> SE T303 - > SE C510 -> VDFN 845 -> SE Xperia X8 -> SE Xperia X10mp -> SE Xperia Ray -> SE Xperia Arc S -> Sony XZ
zip123
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků