Internet na mobilu přes PC

Vše o internetu v mobilu a mobilním surfování

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Internet v mobilu a Mobilní internet nejsou omezována přístupovými body ani připojeným hardwarem (mobil, notebook, tablet), pouze pomocí FUP dle vašeho tarifu. Při hledání informací čtěte první stránky a příspěvky příslušných témat, najdete v nich většinou sumář informací.

Odeslat příspěvekod karelX 4. 1. 2009 10:51

Gtbiker píše:
Schumi21 píše:http://vlasyk.wordpress.com/recenzie/routovanie-s-n73/

Tak než to dělat podle tohohle návodu tak si koupím za 750kč wi-fi router a je problém vyřešen...

To je jasný, že pokud mobil umí wifi, je router nejsnadnější řešení, ale tobě asi ušlo, že návod je pro N73 a ta wifi neumí
...chtěl jsem se jenom zeptat panstvo, nemá někdo už chut na dobrou brazilskou kávu??...
karelX
Junior

Odeslat příspěvekod nitram47 12. 1. 2009 21:57

no takze hlasim, ze som spojazdnil internet na mobile z PC cez BT. :shock: :shock: :shock: ani sam neviem ako. zajtra ked bude cas, skusim pozliepat nejaky navod. nerucim za jeho funkcnost, lebo este raz opakujem, sam neviem ako :D ale ide :mrgreen: teraz, ked mam plno volnych dat na mobile, ktore ani neminiem, je mi to uz zbytocne, ale neskutocne ma potesil ten uspech :tleskani :tleskani :tleskani

edit: no po odpojeni a znova zapojeni mi to uz nejde :hm
hard to the core

⇛Nie je umenie smiať sa keď sa ti chce plakať, ale vypiť keď sa ti chce grcať.
nitram47
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod remaxik 22. 1. 2009 20:40

No ja nevim, ale ale ja me slapal net na notasu pres bt z k750i normalne.
Duncall->Aklcatel OT DB->Phillips Savy->5110->3310->M35i-> GD35->S M55->SE k500i->Rokr E1->V360->T230->2610->5610 XM->6234->K750i->KP500->5800->Sam. Jet->6300->S Wave->HTC Desire S
remaxik
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod snowboarder 22. 1. 2009 21:36

remaxik: to jsme rádi, ale tady jde o obrácenou věc, a to, zprovoznit připojení, které je v počítači, na mobilu, aby se na mobilu nemusela platit data ;)
::: Vyzkoušejte aplikaci SuperFórum pro Android http://goo.gl/3OyV6 :::
snowboarder
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod nitram47 23. 1. 2009 19:58

tak uz mi to ide aj po znova pripojeni. napisem priblizny navod, ako by to asi mohlo ist. mam BT adapter DeLock, driver Toshiba (version 6.10.10), telefon SE c902.
1.zapneme BT v telefone
2.klikneme na BT ikonku v system tray (pravym tlacidlom mysi) a vyberieme Bluetooth settings.
3.vyberieme New Connection/Custom Mode/next (najde telefon) next vyberieme PAN User
4.v telefone Nastavenia/Pripojenia/Nastavenie pre prúdy. klikneme na pripojit pomocou a zobrazi sa ponuka Mobilné pripojenia (wap,mms,net). smerovym tlacidlom prejdeme doprava a zobrazia sa Lokálne pripojenia. nachadzaju sa tu 2 profily PanUDefaultAccount a USB Ethernet. potvrdime PanUDefaultAccount.
5.v aplikaciach prejdeme na Opera Mini/Moznosti/Nastavenia pre internet/predvolené
6.v PC v Bluetooth Settings klikneme pravym tlacidlom mysi na vytvoreny PAN User, vyberieme connect.
7.spustime Operu a surfujeme (zemegulka sa neukaze, teda ideme cez PC)

odvtedy, co som pisal prvy krat, ze mi to ide a potom uz neslo, som obnovoval povodne nastavenia telefonu (neviem, ci to ma nejaky vplyv)

edit: zabudol som este: v system tray pravym tlacidlom klik na pocitace/Status/Properties/Advanced/zaskrtneme Allow other network users to connect through this computer's Internet connection.
a pokial mate zaheslovany pristup k netu, tak v telefone Pripojenia/Zdielanie v sieti/ vypisete si meno+heslo

edit2: v telefone Pripojenia/Zdielanie v sieti/ nemam nic vypisane a ide to aj tak. (pristup na net mam inak na heslo :hm
Naposledy upravil nitram47 dne 16. 4. 2009 18:52, celkově upraveno 2
Důvod: doplnené
hard to the core

nitram47
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod radegast 30. 1. 2009 18:29

Jenom potvrzuji, že to funguje.
Mobil: SE C702,
BT: DeLock, ovl. Toshiba v.6.00.05
Nastavení: Přesně podle bodů 1-7, včetně umožnění sdílení připojení k internetu. Povolujeme to u toho připojení, které představuje připojení PC k netu a povolujeme to pro právě vytvořené BT PAN.

Akorát nevím jestli to má vliv, ale když už jsem byl v nastavení mobilu:
...Připjení -> Sdílení v sítí -> Jméno+heslo jsem nezadával, páč ho nemám ani na PC, ale Pracovní skupinu jsem vyplnil stejnou jaká je na PC.

Jinak ještě, když se jednou připojíte a odpojíte a pak se zase chcete připojit a nejde Vám to, zkuste odebrat a znova umožnit sdílení připojení.
radegast
Junior

Odeslat příspěvekod Maniq 16. 2. 2009 16:50

Lze se připojit k internetu přes BT u Samsungu U900 Soul?
Maniq
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod radegast 16. 2. 2009 18:28

Doplňuji předchozí můj příspěvek.

Jde to i tak, že vyberete připojení k sítí, to které jde do netu a vytvořené PAN BT a spojíte je do síťového mostu.
Tj, že body 1-7 jsou platné, jen místo povolování sdílení, kdy jak jsem psal můžou být problémy když spojení ukončíte a chcete se znova připojit, vytvoříte síťový most.

V mostu může být i více síť. připojení, což zrovna já potřebuji a metodou sdílení to nešlo.
radegast
Junior

Odeslat příspěvekod Sasakr 17. 2. 2009 23:47

Tak jsem se to pokusil rozchodit s W910, ale neúspěšně. Nějakej PAN jsem vytvořil, ale nejelo to. Jaký mám Bt nevím a ani nevím jak to zjistit, za to se omlouvám.
Nepokradeš
Sasakr
Maniak

Odeslat příspěvekod Fido+ 18. 2. 2009 11:30

Na nekterych SE to nejelo bez spusteneho mrouteru coz je aplikace na originalnim cd od SE (a tusim soucast data suite).
Fido+
Expert

Odeslat příspěvekod nitram47 18. 2. 2009 16:20

Fido: to ti neviem ani potvrdit, ani vyvratit. PC Suite mam nainstalovany.
Sasakr: mas BT adapter? nieco by na nom malo byt napisane, nejaka znacka. a pohladat na googli soft k nemu. mne trvalo par hodin, nez som nasiel vhodny soft k mojmu. a hlavne funkcny :D
hard to the core

nitram47
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Sasakr 19. 2. 2009 16:17

Já mám BT integrovaný v notesu a co jsem tak našel, tak to je výrobce Broadcom.
Nepokradeš
Sasakr
Maniak

Odeslat příspěvekod nitram47 19. 2. 2009 18:00

len tak narychlo :arrow: http://www.broadcom.com/ a tam si pohladaj podla toho, co mas.
este :arrow: http://www.broadcom.com/products/Blueto ... -Solutions pripadne si najdi stranku vyrobcu tvojho NTB a tam by si mal najst vsetky potrebne ovladace
hard to the core

nitram47
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Fido+ 19. 2. 2009 21:09

nitram47 píše:Fido: to ti neviem ani potvrdit, ani vyvratit. PC Suite mam nainstalovany.
..

Ja to taky nemam osobne overeno. Me se to jen nepodarilo zadnym zpusobem rozjet i kdyz jsem mel internet sdileny na BT (jako dalsi sitovku) a s NB jsem se pres to ke svemu pc (a internetu) pripojil. Takze funkcni to bylo ale telefon to neumel vyuzit. Vyptaval jsem se vsude mozne a bylo mi receno prave to o tom mrouteru. Dal jsem to neresil protoze to je program win only a ja wokna na svem pc nemam.
Fido+
Expert

Odeslat příspěvekod nitram47 19. 2. 2009 21:51

ja som sa toto pokusal velakrat rozchodit, avsak bezvysledne. az som skusal rozchodit youtube (bezvysledne) zmenou roznych datovych uctov a upravami a vsimol som si tie lokalne pripojenia, tak som skusil a net z pc nabehol :) nuz zakon je taky, ze pokial nieco hladas, nenajdes ale najdes to, co nehladas :D
hard to the core

nitram47
VIP uživatel

Předchozí stránkaDalší stránka