Mobilní data u O2 - datový přenos zamrzá

Vše o internetu v mobilu a mobilním surfování

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Internet v mobilu a Mobilní internet nejsou omezována přístupovými body ani připojeným hardwarem (mobil, notebook, tablet), pouze pomocí FUP dle vašeho tarifu. Při hledání informací čtěte první stránky a příspěvky příslušných témat, najdete v nich většinou sumář informací.

Odeslat příspěvekod MobiLLion 20. 3. 2020 13:30

Ahoj,

na technické podpoře O2 jsem zatím nepochodil, tak si jdu pro radu sem. Hlavně mě zajímá, jestli jste se s tím také někdo setkali.

Mám u O2 datový tarif s neomezeným FUP (NEO Stříbrný). Jakmile je však datový přenos vyšší (dejme tomu stahuji soubor o velikosti několika stovek MB), velice často se stano, že se data úplně zastaví. Na telefonu jde vidět, že se snaží navázat spojení odesílání jednotek kB, síť ale nepošle vůbec nic a data stojí. Cca po 10 minutách si telefon datový přenos automaticky obnoví (vypne a zapne) a pak je buďto na chvíli vše v pořádku, nebo je nutný manuální restart telefonu. U VF ani T-Mobilu se mi na stejném telefonu (Mi MIX 2S) nic podobného nedělo.

Příjde mi to, že O2 má ve své síti nastaveno pravidlo, které (asi z důvodu ochrany sítě) zařízne po výraznějším datovém přenosu spojení...

Setkali jste se s tím také někdo?


Díky.
MobiLLion
Junior

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků