využití starého android telefonu na wifi router

Vše o internetu v mobilu a mobilním surfování

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod vilish 19. 10. 2019 22:27

Ahoj lidi,
řeším problém jak nejlevněji udělat "dohled vzdálené nemovitosti". V rámci zaměstnání mám možnost rodinných sim karet za výhodné ceny volání a k nim i datové balíčky. Ty v rodině využíváme. Potřebuji občas kouknout kamerou na moji zahradu, která je "trochu z ruky". Je v dosahu LTE T-mobilu. Na zahradě mám ostrovní solární systém 12V, které je "v boudě s nářadím". Doma mám dvě laciné kamerky z Číny, které používám ke kontrole automatického zalévání kapkovou závlahou. Ty jsou připojeny k domácímu wifi routeru, který šíří internet od bezdrátového poskytovatele v obci. Funguje to perfektně.
Mám doma několik starších android telefonů. Šlo by nějaký z telefonu využít jako wifi router, s tím, že by k nim byly připojeny dvě wifi kamerky? Byl by trvale napájen cl adaptérem 12V a nastaven jako hotspot. Pro sledování je používaná aplikace dodávaná ke kameře. Nechci kupovat lte modem, pokud by šlo řešit takto. Je to reálné a jsou nějaká úskalí.
Díky za odpověď.
vilish
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Arst 20. 10. 2019 07:47

A k čemu wi-fi router? telefon má v základu kameru, jen zjistit v které apce jde nastavit automatické příjmání videohovorů, pokud by bylo zajištěné napájení.
Arst
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vilish 20. 10. 2019 08:32

No proto, že ty kamery budou dvě a jsou "trochu lepší" než ten foťák v mobilu. Mají slušné IP krytí a polohování.
vilish
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Marnie 29. 10. 2019 21:02

z vlastní zkušenosti, nedoporučuji používat dlouhodobě mobil jako LTE wifi router. V mém případě, dlouhodobě = 1 rok nebo více, telefon neustále připojen na nabíječce, byla to čína, ale jednoho dne se baterka nafoukla natolik, že rozlomila displej

řešení: použití lte wifi routeru, třeba HUAWEI E5577C, je to sice investice, ALE po 2 letech nonstop provozu stále drží, pokud by vypadl proud má svou baterku, ale to já nevyužiju, dokonce klesla spotřeba dat (možná si telefon něco stahoval na pozadí, aut. aktualizace byly vypnuté)
Marnie
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků