Mobilní internet a modem

Vše o internetu v mobilu a mobilním surfování

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Internet v mobilu a Mobilní internet nejsou omezována přístupovými body ani připojeným hardwarem (mobil, notebook, tablet), pouze pomocí FUP dle vašeho tarifu. Při hledání informací čtěte první stránky a příspěvky příslušných témat, najdete v nich většinou sumář informací.

Odeslat příspěvekod Fribi 22. 6. 2019 12:21

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, lze do modemu vložit a využívat mobilní simkartu, jelikož jak má nyní tmobile neomezené data na léto, tak by se ten internet dal využít třeba k připojení do PC, tak bych se rád zeptal, jestli to lze dát do modemu, nebo na modem jsou jiné sim karty.
Děkuji za pomoc.
Fribi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod radim 22. 6. 2019 12:56

Jde to normálně, proč by ne. V modemech jednotlivých operátorů dokonce fungují i simky virtuálů v dané síti, např. v modemu O2 funguje Bleskmobil.
radim
Junior

Odeslat příspěvekod Fribi 22. 6. 2019 15:38

Jelikož jsem se ptal tmobile, a tam mi napsali "je mi líto, ale SIM kartu pro hlasový tarif lze využít pouze do mobilního telefonu. Do modemu k přenosnému internetu je určena samostatná SIM karta", ale spíš si myslím že to napsali kvůli tomu abych si zakoupil ten pevní internet na doma.
Fribi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod radim 22. 6. 2019 15:41

Možná to má T-Mobile jinak než O2, u O2 není žádný problém dát do modemu jakoukoliv kartu. T-Mobile jsem ještě nezkoušel, modem mám, ale ještě nemám aktivovaný ten internet. Vyzkouším a dám vědět.
radim
Junior

Odeslat příspěvekod Fribi 22. 6. 2019 15:51

Dobře, děkuji. :)
Fribi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zivan 22. 6. 2019 18:03

Vsude je to stejne, co vim, tak blokovane na modemy od operatora byly jen SIM, ktere byly urcene do modemu jako internet na doma. Bezne jsem daval ruzne karty do ruznych mobilu i do LTE USB modemu.
Lenovo Moto G5 Plus, Lenovo Thinkpad X220 (12,5" IPS, i5-2410, 16GB RAM, 500GB mSata Samsung 850 EVO + 1TB Samsung HDD) + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Junior

Odeslat příspěvekod radim 24. 6. 2019 16:02

Jo, normálně to jede, obyč Twist a LTE USB modem. Při prvním měření 25 Mb download, 22 Mb upload, ping 18 ms.
radim
Junior