T-Mobil pevný net kabelem

Vše o internetu v mobilu a mobilním surfování

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod neosobně 10. 12. 2017 17:42

Prosím o radu. Zjištuji do detailů podmínky a možnosti připojení v regionu a zatím se jeví nejvýhodnější T-mobil net kabelem VDSL po O2/Cetin tlf. lince. 399Kč/799Kč modem
Avšak narazil jsem na potencionálně velmi drahý problém při mé tzv. "neaktivní tlf. lince". T-mobil totiž slibuje pouze "Snadnou a rychlou instalaci zvládnete sami", samozřejmě myšleno pouhé zasunutí konektoru od modemu do účastnické tlf. zásuvky. Jenže co mě to bude platné, když "druhý konec" někde v ústředně O2 je SW nebo HW odpojený.
Nehledě na to, že ani tlf. zásuvka nemusí být korektně pro VDSL zapojená...(je stará 20let)
Napadlo mě to při čtení podobné nabídky společnosti "Český bezdrát", kde za aktivaci neaktivní tlf. linky či znovuzapojení tlf. linky účtují snad 3 000 - 4 000Kč.... :pozor
neosobně
Junior

Odeslat příspěvekod Stosun 10. 12. 2017 18:14

Normalne kdyz objednas vdsl tak prijede technik od Cetinu a zasuvku zkontroluje spoji s ustrednou je to zdarma nic neplatis.Hotovo
Naposledy upravil Stosun dne 10. 12. 2017 18:21, celkově upraveno 1
Stosun
Junior

Odeslat příspěvekod Andrew_007 10. 12. 2017 18:14

Před pár lety jsem se připojoval právě přes Český bezdrát (Eri) k ADSL v bytě, kde byla nějaká prehistorická, dávno nepoužívaná a jistě nefunkční telefonní zásuvka a za zprovoznění jsem neplatil nic. Poslali technika tehdy ještě od Telefoniky, ten nainstaloval novou zásuvku, dole pod schodoma v rozvaděči něco pošteloval a bylo hotovo. Být Vámi, informuji se přímo na infolince zamýšleného poskytovatele. Domnívám se, že pokud jste už někdy měl telefonní linku a jednalo by se jen o instalaci/zapojení zásuvky, tak se nic neplatí.
"Žádný učený z nebe nespadl"
Andrew_007
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tielk 10. 12. 2017 23:06

Ahoj na jare jsme zapojovali na chalupe vdsl pre tmobile kabel snad nebyl nikdy aktivni jen tam byla za dverma smotana dvojlinka.Prijel technik udelal krabicku zapojil to v dslamu nebo v cem vyzkousel jak to pojede a sel.Za par dni dosel modem jen jsme ho zapojily a jel .Platili jsme jen za ten modem a nic vic.
Tielk
Junior

Odeslat příspěvekod TrustNo1 11. 12. 2017 00:12

Ahoj, jak píše "Stosun" - dorazí technik Cetinu (v mém případě externí firma TEMO www.temo.cz), který prověřil propojení dvojlinky na ústřednu a správně propojil kabely z rozvodné skříně - v mém případě zrušil špatně zapojenou odbočku do druhé tel. zásuvky a přeměřil je. Modem VDSL jsem měl vlastní, takže jsem ho zapojil do zásuvky a telefonní linky a cca. během pěti minut, co technik na svém zařízení potvrdil provedení úkonu pro ústřednu, tak naběhl. Od té dob frčím 20/2 Mbit. Cena u T-Mobile je nyní pro všechny (i neklienty) za 399 Kč vč. DPH.
TrustNo1
Junior

Odeslat příspěvekod neosobně 11. 12. 2017 11:02

Ahoj, problém vidím zejména v agregaci až 1:50.... a taky měsíční paušál bych chtěl tím pádem srazit na 300Kč s DPH.....
neosobně
Junior

Odeslat příspěvekod TrustNo1 11. 12. 2017 12:08

neosobně: Toho bych se tedy vůbec nebál. Za posledních 8 let užívání (ADSL 6 Mbit, ADSL 8 Mbit a 2x VDSL 20 Mbit) celkem ve třech různých lokalitách jsem agregaci nepoznal. A nyní jedu celkem masivně i HBB TV v HD a rychlost je stále v pohodě.
TrustNo1
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků