Pevný internet vzduchem O2 nebo T-Mobile

Vše o internetu v mobilu a mobilním surfování

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod guiz 23. 8. 2017 04:52

Mojslik píše:Tak proměřeno a na stejném vysílači má O2 LTE 800 a T-Mobile 2100. Jinak už dorazil kurýr s modemem od O2. V 21:00 naměřeno D 14.17 a U 1.91 což je oproti tomu co jsem měl výrazné zlepšení, hodně mě odrazuje odezva, která skáče. Jaký je vůbec rozdíl jestli je to 800mhz nebo 2100mhz, to jsem nedohledal. Tady na fóru jsem se dočetl, že T-Mobile má tu odezvu stabilnější, nejspíš zvolím je. Moc dobře ,ale nerozumím tomu co mě bylo tvrzeno na lince t-mobilu, prý mě nemůže poslat technika jen tak, ale já si přeci nekoupím službu na dva roky aniž bych věděl, že splňuje moje očekávání.

Tak to ti přeji hodně štěstí s O2. Já to měl taky asi 2 měsíce. První měsíc to jelo na max. 20/2. Po měsíci a týdnu asi z ničeho nic ve špičce omezování rychlosti. Mezi 17 a 23 hodinou to jelo 2-4Mbit víc ani ránu. Reklamoval jsem to a podle O2 vše v pořádku, arogantní přístup, no hnus. Podal jsem stížnost na ČTÚ a po měsíci mi O2 bez sankce na doporučení ČTÚ Air Fix zrušilo okamžitě po telefonátu za 5 minut. Teď jsem u TM a absolutní spokojenost.
Jo jinak když ten Air Fix jel ve špici 2-4Mbit, tak přes mobil jsem naměřili na stejném sektoru asi 30 Mbit. Takže uměle omezováno. Nakonec už to nejelo ani mimo špičku 20, ale mělo to výkyvy od 8 do 14 Mbit.
Takže moje zkušenosti a úplně stejné má asi 12 lidí co znám a někteří jsou i tady na fóru.
guiz
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rajs 23. 8. 2017 07:17

Souhlasím je pravda že jim to kolísá ,ale pořád lepší než vodafone či t mobile to byla ještě větší hrůza.
rajs
Junior

Odeslat příspěvekod guiz 23. 8. 2017 08:20

Mám teď Pevný internet vzduchem od TM a oproti O2 nesrovnatelné. Měl jsem rychlost 20/5,ale asi po 3 měsících jsem zkusil navýšit na 50/15. Modem je připojený ke stejné BTS jako předtím ten od O2 a rychlost na LTE 800 kolem 45 Mbit, ve špici většinou okolo 35 Mbit. Upload drží stabilně 16Mbit. :-)
guiz
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mojslik 23. 8. 2017 08:24

Včera jsem si četl podmínky u T-Mobile a je tam toto: ,,Operátor je oprávněn provádět na nezbytně nutnou dobu opatření řízení
provozu spočívající například v jeho blokování, zpomalování apod.
v následujících případech" dále to pokračuje, ale myslím, že omezují také. Jde o to jak moc a jestli plošně jako O2.
Mojslik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod TomiQ_CZ 23. 8. 2017 08:38

Jen takový dotaz na základě čeho určují kde bude 100/25 a kde "jen" 50/15 i když podle map je na obou místech 1800mhz.
TomiQ_CZ
Junior

Odeslat příspěvekod Mojslik 23. 8. 2017 11:41

TomiQ_CZ píše:Jen takový dotaz na základě čeho určují kde bude 100/25 a kde "jen" 50/15 i když podle map je na obou místech 1800mhz.


Myslím, že to bude sílou signálu.
Mojslik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod rehor1 25. 8. 2017 21:59

Zdravím vás všechny, budou mi montovat LTE od t-mobile. První pokus montáže se nezdařil. Chtějí mi dát venkovní anténu na půdu na dřevěný nosník. Jen jsem chtěl vedet váš názor z pohledu bezpečnosti, popřípadě kvality signálu.
Díky
rehor1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Krakonos001 17. 10. 2017 20:27

Krakonos001
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kumbayo 6. 1. 2018 23:16

Tak to ti přeji hodně štěstí s O2. Já to měl taky asi 2 měsíce. První měsíc to jelo na max. 20/2. Po měsíci a týdnu asi z ničeho nic ve špičce omezování rychlosti. Mezi 17 a 23 hodinou to jelo 2-4Mbit víc ani ránu. Reklamoval jsem to a podle O2 vše v pořádku, arogantní přístup, no hnus. Podal jsem stížnost na ČTÚ a po měsíci mi O2 bez sankce na doporučení ČTÚ Air Fix zrušilo okamžitě po telefonátu za 5 minut. Teď jsem u TM a absolutní spokojenost.
Jo jinak když ten Air Fix jel ve špici 2-4Mbit, tak přes mobil jsem naměřili na stejném sektoru asi 30 Mbit. Takže uměle omezováno. Nakonec už to nejelo ani mimo špičku 20, ale mělo to výkyvy od 8 do 14 Mbit.
Takže moje zkušenosti a úplně stejné má asi 12 lidí co znám a někteří jsou i tady na fóru.[/quote]
Bohužel, moje zkušenost je jakoby psaná přes kopírák! Lokace je Turnov sídliště u nádraží. První měsíc to šlo i kolem těch 20M. Teď je to ale v max. 10M. Přitom na mobilu 16-18M.A jsou hodiny kdy je to mrtvé úplně. Klidně 2-3 hodiny. Signál 100% ale data prostě neběží. Konektivita s BTSkou bez problémů. Ale i já to vidím na záměrné omezování. BTSka na Šroubárnách je prokazatelně dlouhodobě přetížená a tak ty kdo mají větší objemy dát prostě zařízenou. Ale přitom služby v lokalitě prodávají veselé dál. xDSL je tady totálně v háji. To má CETIN řešit snad letos. Místní poskytovatel Pamico je banda mafiánů a zlodějů. Zbývá tedy LTE. Bohužel, O2 je ta nejhorší volba.
kumbayo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ripper6 30. 3. 2018 02:00

Internet vzduchem me zaujal, ale kdyby jel rychleji nez VDSL a bez FUP a nevadilo by pokud by nekdo za mesic udelal treba 500GB? :)
Me jde VDSL 38Mb/s a up cca 5Mb/s. Chtel bych ale mit treba 80 - 100 Mb/s :(
Praha - Zizkov.
Wi-Fi bohuzel nerealne, optika tez ne, upc neni.
ripper6
Junior

Odeslat příspěvekod polda 30. 3. 2018 08:19

To tam musíš zavolat, že máš zájem o net a ti řeknou jakou rychlost na adrese mají.
polda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod esquire 30. 3. 2018 11:03

Staci si overit dostupnou rychlost na https://www.t-mobile.cz/internet-na-doma . Ale pokud se jedna o vytizenou lokalitu, tak tam vic nez 20 Mb/s nedaji. Naopak v lokalite malo vytizene neni problem 100 Mb/s. Samozrejme taky zalezi na tom, zda je v lokalite 1800 MHz nebo jen 800 MHz. To lze zjistit na http://www.gsmweb.cz
esquire
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 30. 3. 2018 18:49

Že v okolí najde 3 vysílače nepozná který mu nabídnou na net. Proto je lepší tam rovnou zavolat.
polda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aaischa 31. 3. 2018 14:42

O2 určitě ne... první měsíc - zkušebních 21 dní plná rychlost, hned jak zkončila doba pro zkoušení tak od odpoledne do noci, a celý výkendy 2Mbit download. těch 20 nebo aspon 15 už sem neviděl nikdy.. reklamace.. dle podmínek vše ok.. garantováno 64 kbit... až po zaslání žádosti o prověření a navržení řešení ukončením na ČTU O2 bezproblému službu bez sankcí zrušilo..

skoro půl roku už mám T-mobile a i s přenesenými 400-1000GB měsíčně rychlost neklesá, kdykoli naměřim 18-19 mbit.. takže spokojenost maximální..

kamarád který dělá u O2 potvrdil že zkušební období O2 neuplaňuje shaping, ale po něm je to celkem příšný.. jak se přenese víc dat jde rychlost tvrdě dolu.. když mu volají zákaznící že to najednou jede pomalu a první měsíc to bylo fajn, tak ikdyž ví čim to je, musí jim řikat že je přetížená lokalita atd.. a o agregaci, negarantovanosti..
aaischa
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod guiz 1. 4. 2018 12:37

Mám úplně stejné zkušenosti jako aaischa. Přešel jsem k TM a pohoda. I když jsem na vytížené BTS rychlost pořád mezi 14-20Mbit. Ale poslední dobou to už většinou jede těch 20Mbit. U O2 po zkušební době klesla rychlost na 2 Mbit od 17 do 22h.Mimo tyhle hodiny 8-12Mbit. Ve zkušební době to jelo stabilně 20Mbit. Reklamaci neuznali, musel zasáhnout ČTÚ a na jeho popud O2 službu zrušilo bez sankce. O2 nikdy. U TM je výhoda že se dá s nima domluvit. Pokud máte s rychlostí problém, tak vám dají buď slevu, nebo nabídnou sami zrušení služby bez sankce. Žádné dohady a lži jako u O2. Prolhanější operátor snad není a lidi co tam dělají musí mít sakra dobrý žaludky, hnus.
guiz
Moderátor
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků