SIM karta pouze na zasílání dat na internet

Vše o internetu v mobilu a mobilním surfování

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod -b3h- 5. 7. 2017 17:23

Zdravím Vás,

potřeboval bych poradit od Vás znalejších. Sháním SIM kartu (předplacenou/paušál), kterou bych chtěl využívat pouze na posílání dat na internet. Požadavek je účtování po Kb, za co nejmenší cenu. Předpokládám, že za měsíc se odešle cca. 2 Mb více nebude potřeba.
-b3h-
Junior

Odeslat příspěvekod SamerL 5. 7. 2017 19:27

Na radu uživatele "sumerian" jsem koupil oskartu a zatím spokojenost - účtování po kB.
Používám na GPS tracker, a měsíčně odešle cca 30MB.
U tebe bude asi nevýhoda platit každých 6 měsíců 200,-Kč kvůli tomu aby karta nepropadla.
Na jinou fuhkční, nebo na obsluhu účtu nenáročnou, alternativu jsem v CZ nenarazil.
Obrázek
SamerL
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Reku 5. 7. 2017 19:59

A co Kaktus ? Tam stačí dobít 50 kč na rok. Jinak je to podobné Oskartě....
Reku
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod anonymni 5. 7. 2017 20:22

Ale Kaktus uctuje data po 100 kB.
anonymni

Odeslat příspěvekod Reku 5. 7. 2017 20:32

A co to znamená? Že naúčtuje, až je to celkem 100kB? Nebo naúčtuje započatých 100kB a až se dosáhne dalších, tak je započítá? To je v pořádku. Ale pokud zaúčtuje 100kB i při 1kB a třeba za dvě hodiny za další 1kB zase naúčtuje 100kB, tak je to špatně. Takže záleží, jak se to počítá.
Reku
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod SamerL 5. 7. 2017 20:39

Reku píše:A co Kaktus ? Tam stačí dobít 50 kč na rok. Jinak je to podobné Oskartě....

Myslím že je to jen na třicet dní a pak šlus.
"Při vyčerpání volných jednotek z jednorázového datového balíčku před vypršením
30denní platnosti (pokud si neaktivuješ nový) se rychlost stahování zpomalí na 64 kb/s
a odesílaní na 32 kb/s a s takto sníženou rychlostí pokračuješ do konce platnosti balíčku."

-- 5. 7. 2017 21:42 --

Reku píše:A co to znamená? Že naúčtuje, až je to celkem 100kB? Nebo naúčtuje započatých 100kB a až se dosáhne dalších, tak je započítá? To je v pořádku. Ale pokud zaúčtuje 100kB i při 1kB a třeba za dvě hodiny za další 1kB zase naúčtuje 100kB, tak je to špatně. Takže záleží, jak se to počítá.

Přesně tak. Za každé byť minimální "brnknutí" na net se strhne rovnou 100kB.
U mě tedy každých 30 vteřin 100kB, u oskarty jen 8kB.
SamerL
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Reku 5. 7. 2017 21:55

Zaúčtuje se těch 100kB vždy, nebo-li strhnou se vždy i peníze? Protože v samošce jsou záznamy i bez peněz. Vidím, že si to budu muset vyzkoušet a dám vědět.
Jinak ta tvá první část odpovědi je nesmysl, tam odpovídáš na úplně něco jiného....
Reku
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod BeznyFrantaUzivatel 5. 7. 2017 22:00

Pokud mu stačí těch 2 MB měsíčně a nebude to dělat milion spojení denně, tak to může mít zcela zdarma.
Na sim Oskarta s kreditem 10 Kč, kterou posílaj zdarma :-) Takže teoreticky vydrží pět měsíců, pak použít další. Na jednu adresu sice teď již posílají jen jednu, získat jich na takovýto účel i víc při troše úsilí není zas takový problém.
Pokud by to žralo extrémně víc, než ty cca 2 Kč/měsíc, pak si kupovat vždy po půlroce nové se 100 Kč kreditem, což je 16,66 Kč měsíčně, když se nebere v úvahu, že se ke konci půlroční platnosti dá zbytek kreditu ještě za něco utratit. V případě, že nelze to číslo stále měnit, nebo to někomu nestojí za to se s tím párat, jednoduše pak dál 2x ročně po 200 Kč dobíjet, tedy měsíční náklady 33 Kč (+ bonus, že bude zbývat kredit).
Zkusil bych napřed na testy úbytků kreditu tu 10 Kč, podle výsledků se pak rozhodl, co použít dál.
BeznyFrantaUzivatel
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SamerL 5. 7. 2017 22:56

Reku píše:Jinak ta tvá první část odpovědi je nesmysl, tam odpovídáš na úplně něco jiného....

A jak to tedy je? U kaktusu mám kartu, ale teď když ruší samoobnovovací balíček 80MB za 50Kč jsem hledal alternativu. Oskarta mi vyšla jako dobrá volba.
Jak lze prosím s Kaktusem za 50,-Kč používat rok Internet? Rychlost mi stačí ta nejpomalejší poFUPová.
SamerL
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Reku 5. 7. 2017 23:14

1. To bylo myšleno s účtováním po malých jednotkách, třeba ty dvě koruny na měsíc. Takže 2x12=24 korun za rok. A na rozdíl od ostatních operátorů stačí dobít 50 korun 1x za rok.

2. Jinak Kaktus je opravdu zloděj pro spotřebu málo dat s účtování po 100kB. Zaúčtuje každých jen započatých 100kB, a po určitém intervalu znovu. Takže je absolutně nepoužitelný pro dlouhodobé využití s účtováním po MB. Tedy jedině ta Oskarta !!! Kolegové nade mnou mají pravdu.

3. U Kaktusu můžeš mít za 50/měsíc jednorázový balíček dál, ale sám si ho musíš obnovovat. Jinak Sazkamobil má za 60 korun 100MB na měsíc, po FUP jde 32kbs....
Reku
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod -b3h- 6. 7. 2017 08:18

Děkuji všem za rady. Mrknu na ten kaktus a oskartu. Data budu posílat každých 10 minut, a nejde mi o nějaké stahování dat.
-b3h-
Junior

Odeslat příspěvekod djdekl 7. 7. 2017 16:25

Kdyby ti stacilo 50kB na den, u O2 SK je mas gratis...
Samsung S7 7.0 ETL + T-Mobile
djdekl
Junior

Odeslat příspěvekod Spock_lone_wolf 7. 7. 2017 20:42

Na datové přenosy po kB se ještě dá použít Odorik. Platí se 0,7 Kč za aktivní SIM/den (255,5 Kč / rok) a poté 0,69 Kč / MB za data, účtováno po 1 kB. Nastavení ap. je možná trochu náročnější, není to úplně zadarmo, ale pak stačí jen mít dobitý kredit a je to bezúdržbové.
Spock_lone_wolf
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sumerian 28. 9. 2017 17:34

Měsíčně mám provoz na svém gps trackeru v autě cca 4MB. A to nejlepší, co jsem našel, je Flexi tarif od Emtéčka = 1mb za korunu po kb účtováno. Na měsíc za 29 Kč (což je minimální plnění), protože ty 4mega stojí tak málo, že halířové položky oni neútujou. Prostě při tomto provozu jsou náklady 29Kč měsíc. Je to tedy paušál. Inkaso lze nastavit.
sumerian
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sumerian 28. 9. 2017 18:37

co 10s
sumerian
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků