Pevný internet vzduchem T-Mobile

Vše o internetu v mobilu a mobilním surfování

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Internet v mobilu a Mobilní internet nejsou omezována přístupovými body ani připojeným hardwarem (mobil, notebook, tablet), pouze pomocí FUP dle vašeho tarifu. Při hledání informací čtěte první stránky a příspěvky příslušných témat, najdete v nich většinou sumář informací.

Odeslat příspěvekod vpe 17. 2. 2020 17:35

Melo by to fungovat v cele oblasti :-) To prece nemuze byt lockle na 1 vysilac, kdyby spadnul bleskem, byla by ostuda. Zamknute to ale muze byt na zacatek IMEI (vyrobce/moďel/***), nezkousel jsem.
vpe
Junior

Odeslat příspěvekod polda 17. 2. 2020 17:39

Kdyby spadnul tak to automatika třeba přepne. Pro běžný provoz je vyhrazena vytíženost a nelze fungovat jinak.
polda
Pokročilý

Odeslat příspěvekod vpe 17. 2. 2020 17:45

Blbost. Restartuj ten modem a / nebo pootoč antenou a dostaneš jiný CELL ID, pokud nejsi někde v údolí. Takhle to bylo, když jsem to zkoušel. V GSM (2G) se tomu říkalo LAC - Local Area Code, prostě to byla celá oblast.

A ten Internet do zásuvky (jiná služba) šel v celým městě (různé vysílače). Zkoušeno v prvních 14 dnech, nevím, zda později to bloknou.

Ipanema píše:Operátorka mi řekla, ze Huawei modem (pouze vnitřní) je OK, že jede až 100Mbit. Tomu nevěřím, protože je mi jasné, že v reálu mi SIM karta povolí tak půlku.)

SIM karta (SIM je zkratka z anglického subscriber identity module) je účastnická identifikační karta podle standardu 3GPP TS 51.011 (původně ETSI GSM 11.11) sloužící k identifikaci účastníka v mobilní síti.

Nemá žádný vztah k rychlosti mobilní internetové služby, ale toliko k autentifikaci účastníka v síti.
vpe
Junior

Odeslat příspěvekod ze.us 17. 2. 2020 18:03

SIM karta ..Nemá žádný vztah k rychlosti mobilní internetové služby

A proc se tedy muselo u vsech operatoru prejit na tzv. LTE SIMky?
ze.us
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vpe 17. 2. 2020 18:09

aby te pustila do 4G site? :-) Ze by mela 4G sit lepsi zabezpeceni? Nevim, spekuluji. Ale simka obsahuje Ki ktery chrani IMSI cislo myslim. A to je to cislo, na ktere operator uctuje sluzby. Tedy tak to alespon bylo za ery Gsm - 2G, ty Simky sly snadno hacknout a UMTS - 3G mela zase lepsi zabezpeceni a to plati asi i pro Lte - 4G - ma nejspise zase vyssi zabezpeceni a tim je nutno chranit i klice v SIM karte, aby to davalo smysl. Ale treba se pletu, kdo vi.

Kazdopadne SIMKA nereguluje rychlost, stejne jako na cipu platebni karty (uplne stejny princip) nejsou zadne ulozene penize :-))
vpe
Junior

Odeslat příspěvekod polda 17. 2. 2020 18:13

Co si přečíst starší příspěvky než tu vařit z vody?
polda
Pokročilý

Odeslat příspěvekod vpe 17. 2. 2020 18:39

Konkretne jaky? Oni davaji k LTE internetu starou Simku? predpokladam, ze je 4.5g apod...
vpe
Junior

Odeslat příspěvekod Hammer... 23. 2. 2020 22:48

Kdysi to tu již padlo, ale bez odpovědi, tak zkusím znova.
Zkoušel již někdo vyměnit tu jejich vnitřní jednotku za něco svého? Mám ten původní "nepronajímací" set a v T-Mobile mi řekli, že vnitřní jednotku (tedy ten jejich router) si mohu vyměnit za co chci, ale negarantují funkčnost. Ok, chapu. Nicméně SIM je ve venkovní jednotce, takže ta vnitřní je hlavně router. Mám už doma jeden připraven, nicméně zatím jsem se zasekl na tom, že ta venkovní jednotka je napájená právě tou jejich vnitřní (PoE). A já už přes hodinu gůglím jak magor a nemohu nikde najít hodnoty napětí (V) a proudu (A), které jsou potřeba. Takže ani nevím, jaký PoE adaptér koupit, aby to utáhl (a abych to nějak neopálil). Tohle mi nikdy ve fyzice nešlo :-(
Bohužel pro mě je venkovní jednotka na takovém místě, kam se nedá jednoduše dostat. A ani nevím, zda bych na ní informace našel. Z fotek co jsem vygůglil to vypadá, že žádný popisek u konektoru není. Adaptér k vnitřní jednotce je popsán, ale předpokládám, že nějakou "šťávu" si sama vezme a kolik toho pak pustí do venkovní jednotky je opět ta samá otázka. Nemáte to někdo zjištěné?
Hammer...
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod polda 24. 2. 2020 08:39

Já budu doma až ve středu abych se na původní modem podíval.
polda
Pokročilý

Odeslat příspěvekod hauzz 24. 2. 2020 18:14

Vyzkoušel bych nejlevnější PoE switch třeba toto: https://m.alza.cz/tp-link-tl-sf1005p-d5461387.htm vrazit mezi venkovní jednotku a ten router. Bacha je to fast ethernet=100mbit jestli budeš mít vyšší rychlosti tak nějaký dražší Gbit switch s funkcí PoE.
hauzz
Junior

Odeslat příspěvekod Hammer... 25. 2. 2020 17:26

Já mám router už doma (Turris MOX), takže mě fakt stačí jen nějaký adaptér. To že jsou některé 100Mbps a jiné 1Gbps to vím a to si pohlídám. Mě jde hlavně o ty volty a ampéry. Nabídka je pestrá, takže určitě se dá sehnat ten správnej. Jenže, kterej to je? Na jiných fórech jsem vyčetl, že je venkovní jednotka dost žravá. A to je tak všechno zatim :-(
Co se mi fakt nechce je objednat si jich 5 různejch a pak 4 do 14. dnů vracet.
Hammer...
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Stosun 25. 2. 2020 18:46

Ahoj,
mám report k tomu modemu v pfd mohlo by to tam být.Akorát jsem nejde vložit příloha pdf nebo rar můžu ti to poslat na skype nebo na email.

-- 25. 2. 2020 18:58 --

Tady jsem našel štítek venkovní jednotky
Přílohy
14597363-prodam-zanovni-lte-modem-antena-podporuje-vsechny-operatory--4.jpg
Stosun
Junior

Odeslat příspěvekod hauzz 25. 2. 2020 21:07

Takže 30W typický příkon. To by i ten TP Link měl dát tam je maximum 58W.
hauzz
Junior

Odeslat příspěvekod Hammer... 26. 2. 2020 10:44

Díky moc. Tohle jsem zřejmě hledal :-)
A teď hurá do eshopů...
A pak jsem sám zvědav, zda to bude fungovat s tím jiným routerem, Podle mě tam stejně bude minimalne deset dalších zádrhelů, jak se znám :-)
Hammer...
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod polda 26. 2. 2020 12:40

11
polda
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka