Pevný internet vzduchem T-Mobile

Vše o internetu v mobilu a mobilním surfování

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz


Odeslat příspěvekod vpe 15. 8. 2017 07:32

Tecko prodá raději tenhle bezdrat za 399 než xDSL za 399, protože tam daji podstatnou část Cetinu (dříve SPT Telecim, pak O2) za poslední mili (LLU - dráty do baráku), tady jim ale cela platba zůstane doma.

A ještě k tomu prodají IP TV, omg. Na lte800?! Což znamená, ze časem nastaví priority a zabrzdi normální internet (protože přece TV nemůže kostickovat když jim generuje další peníze)...
vpe
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kouk.ac 18. 8. 2017 14:51

myslim ze pretizena BTS by primarne hnala pingy do nebes, ale i kdyz nekdo tu meril na DL 4M tak ping 26ms je super. To sm-rdi spis pretizenim uplinku na sajt nebo tak neco... je fuk esi sajt krmi sklo nebo radio, pokud to ma dostatecnou kapacitu.Vyhoda skla je, ze v desti kdyz jim popadaj ty spoje s 60cm antenama v 18Ghz pasmu na 10km tak sajt na skle pojede vesele dal. TM to tezce nezvlada a proto rikam co sem jiz rikal, minimalne obden bombardovat, zadny parani se s tim. Nechcu slevu, nechcu odejit, chcu aby to kura jelo. Ten tlak musi narustat, aby se to od tech slepic preneslo pres ty jejich kouzelny reporty az tam kam ma a neco se zaclo dit. Nazdar.
kouk.ac
Junior

Odeslat příspěvekod vpe 18. 8. 2017 16:11

A uplink na sajt snad ne generuje vyšší Pingy?

Tlak musí narůstat aby ne připojování další v daně lokalitě :)

Jako shodneme se aspoň na tom, kolik je kapacita jednoho sektoru 800 Mhz?
vpe
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JosseNovak 18. 8. 2017 17:14

V konfiguraci antén 4x4, která skoro nikde není, je to teoreticky dvojnásobek, tedy tvých 150 a prakticky je to tak +70%, CPE by to mělo umět, ale Tmobile to nemá

Na FWA používá T právě 4x4

TM to tezce nezvlada a proto rikam co sem jiz rikal, minimalne obden bombardovat, zadny parani se s tim. Nechcu slevu, nechcu odejit, chcu aby to kura jelo. Ten tlak musi narustat, aby se to od tech slepic preneslo pres ty jejich kouzelny reporty az tam kam ma a neco se zaclo dit.

Sorry ale v 90% případů je takový postup kontraproduktivní. Zavoláš takhle několikrát a dostaneš mezi těma "slepicema" nálepku otravy. A i kdybys nedostal tak tohle nic nevyřeší - když budeš volat obden tak pořád nezvýší prioritu tvému požadavku (jen generuješ náklady pro operátora a víte co to znamená).
JosseNovak
Junior

Odeslat příspěvekod kouk.ac 18. 8. 2017 18:06

ok nebudu volat nebudu psat ale at nekdo neco dela, sem velmi nenarocny. ajoooo ja zapomel, uz tydny a tydny se resi urcity sajt a slibu plna pihel... no tak sorry, tempo nepolevi... ode me maj prachy, ja chcu sluzbu.

4x4 je jen velmi velmi malo osazeno,dle info dostupnych na gsmweb.cz. Okolo Brna SZ sem videl 4x4 jen na 2 mistech, Jedovnice a Bystrice n P., nikde jinde.
kouk.ac
Junior

Odeslat příspěvekod johank 19. 8. 2017 09:23

Zdravím, tak mam třetí den internet vzduchem od TM. Mam ale celkem smůlu, jsem 130 m od vysílače, který je na vysokém sloupu. Shodli jsme se s technikem na tom, že pod svícnem je tma, protože signál je dost nestabilní. Mam sílu signálu 3/5. A kolísá od 1/5 do 1/4.
V okolí mam 3 vysílače. Jeden těch 13O m a daší dva cca 1 km.
Venkovní jednotka se mi chytne na nejsilnější vysílač a při natáčení se nepřepne se na ty vzdálenější.
Přišel jsem na jednu variantu, dát venkovní jednotku za domem na balkon od ložnice, kde jsem schován za domem a telefon se mi připojí na vzdálenější BTS.
Když jsem chtěl propojit jednotku obyčejnym UTP kabelem, tak se nespojí s vnitřní jednotkou. Předpokládám, že je kabel jinak zapojen, nechce se mi ale vytahovat FTP kabel co jsme s technikem protáhli husím krkem na střechu
Otázka je, zda někdo neví jak jsou zapojené kabely v FTP kabelu mezi venkovní a vnitřní jedotkou co zapojoval technik.
Chtěl bych vyzkoušet zda nebude stabilnější spojení na ten vzdálenější vysílač a opravdu nechci vytahovat kabel z z husího krku, je tam s koaxem dost natěsno.
Díky za radu
johank
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod RikerT 19. 8. 2017 10:09

Zvláštní, já mám vnější jednotku připojenou normálním UTP kabelem, který jsem dělal doma na koleni a mám ho vytažený na střechu už x let (dříve byl kabel pro wifi) a vše funguje úplně v pohodě.

U mě se začalo něco dít a to docela rychle - volali mi z T-Mobile podpory pro korporátní zákazníky, i když jsem jen normální bába z roští (ale asi si spojili, že ve firmě jsme také u TM CZ a aktuálně jsme vypsali výběrko a je tam moje jméno :-D ), s tím, že se problém intenzivně řeší a 3. večer v kuse už neklesl DN pod 15, TV jede úplně v pohodě. Včera večer ve špičce DN dokonce stabilně 35.
Tak snad už to pofrčí jak má.
Údajně dokonce další objednávky v mojí lokalitě už odmítají. :hm
RikerT
Junior

Odeslat příspěvekod johank 19. 8. 2017 11:02

Ahoj, díky za info.
Opět jsem sundal ze střechy a propojil jinym kabelem a funguje to.
Nevím zda byl ten druhý zapojený jinak, ale maká to. Zajímavé je, že doma položena venkovní jednotka na poličce má lepší příjem než venku :-(.
Jinak jsem se ptal kluků co mi to montovali jak je to do budoucna aby nepřipojili moc uživatelů a příjem nešel do kopru. Potvrdili mi, že více přípojek nepovolí, ža maj na jedné BTS problém i s 80% obsazeností.
johank
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kouk.ac 19. 8. 2017 19:18

UTP,FTP je to fuk, na tech 50m + - musi jet oboje jak z praku. Ano je mozne, ze je to UTP nejaky lagric, pak by to smysl davalo.

No to sem zvedaf jak to budou resit, dyt na kazdou BTS by meli dat LTE1800 4x4, ale nic se nedeje, proste a doslova NIC na drtivem uzemi nasi republiky.

Nekdo to neodhadl a ted prichazeji dusledky...
kouk.ac
Junior

Odeslat příspěvekod vpe 20. 8. 2017 09:47

JosseNovak píše:
V konfiguraci antén 4x4, která skoro nikde není, je to teoreticky dvojnásobek, tedy tvých 150 a prakticky je to tak +70%, CPE by to mělo umět, ale Tmobile to nemá

Na FWA používá T právě 4x4


Josse, jde to v konfiguraci modemu poznat, zda jede 4x4? Oni na FWA pouzivaji jine anteny jak pro MT???

To by museli vymenit nejen anteny ale i bts a kabely od boudy na stozar, nerikej mi ze to 4x4 jen softwarove nemaji zapnute (a proto jedou 2x2 MIMO).
vpe
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kouk.ac 20. 8. 2017 17:55

dyk v modemu dodnes neni aktivni ani CA DL/UL... coz mi prijde podstatny problem, ktery ale ma spojitost s tim, ze ani v siti krom Prahy a Brna neni CA zaple. TM proste jede svym vlaznym tempem, coz je skoda.
kouk.ac
Junior

Odeslat příspěvekod vpe 20. 8. 2017 19:25

Ale to přece nezvýší průchodnost jednoho daného sektoru, navíc na spoustě míst není agregovat co (ze na tvé bts ano, je druhá věc), takže by mě zajímala odpověď na mou otázku - jak zdetekovat 4x4MIMO... víš to?

Když na to přijde, ten jejich CPE modem jde obejít a použit jiný HW/SW (kde lze změnit IMEI).
vpe
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kouk.ac 20. 8. 2017 19:29

to ze je nutno doosadit 1800 nebo spustit pripadne pritomne 2100 je snad automaticke... ale to bude ten nejvetsi pruser a neverim ze do konce roku se to nejak hne vpred. Bohuzel...
kouk.ac
Junior

Odeslat příspěvekod JosseNovak 21. 8. 2017 06:21

Josse, jde to v konfiguraci modemu poznat, zda jede 4x4? Oni na FWA pouzivaji jine anteny jak pro MT???

To by museli vymenit nejen anteny ale i bts a kabely od boudy na stozar, nerikej mi ze to 4x4 jen softwarove nemaji zapnute (a proto jedou 2x2 MIMO).

Pardon, upřesním své tvrzení.
Než T-Mobile spustil tuhle službu tak čekal na osazení klíčových bts (tzn. těch v oblasti s žádnou nebo špatnou dostupností DSL) pomocí 4x4 MIMO
Samozřejmě takhle nejsou osazeny ještě všechny BTS, takže tam kde není tam se jede 2x2. Nicméně pokud se nepletu všude tam kde ověřovač T-Mobile nabídne nejvyšší tarif, měla by tam být BTS 4x4.

Nicméně co je softwarově řešeno je například to, že FWA má pokud vím lepší QoS v síti
JosseNovak
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků