Nejde mobilní internet u T-mobile - android 5.1

Vše o internetu v mobilu a mobilním surfování

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Internet v mobilu a Mobilní internet nejsou omezována přístupovými body ani připojeným hardwarem (mobil, notebook, tablet), pouze pomocí FUP dle vašeho tarifu. Při hledání informací čtěte první stránky a příspěvky příslušných témat, najdete v nich většinou sumář informací.

Odeslat příspěvekod Jenda159 1. 10. 2015 18:51

Ahoj,

mám nový telefon Lenovo Vibe Shot a sim mám od T-mobile a od GoMobile. Mobilní internet mi ze začátku šel jen u GoMobile, ale potom jsem to nějak nastavoval, jelikož jsem chtěl přijít proč nejde u T-mobile a už nejde nikde. U t-mobile si platím tarif, kde mám internet v ceně, proto bych chtěl, aby mi tam internet šel, ale při "připojení" se mi pouze zobrazí vedle signálu ikonka 4G, případně něco jiného, když to nechytne LTE, ale internet nejde.

Z t-mobile mi pouze poradili, že mám internet nastavit dle tohoto návodu: https://www.t-mobile.cz/podpora/nastave ... v-telefonu, ale v telefonu jsou jednotlivé položky nastavení pojmenovány jinak (jelikož to je android 5.1 a nebo tam vůbec nejsou). Pojmenování položek nastavení jsem nahrál jako přílohu. Bohužel mi z T-mobile pořád neporadili a jen mi posílají nějaké odkazy, podle kterých si stejně nevím rady, jak to nastavit a konfigurační sms nemohu vygenerovat, protože telefon tam na výběr vůbec není.

Mám českou distribuci telefonu a požadované frekvence LTE pro přístup k internetu telefon umí, takže to musí být tím nastavením, děkuji za odpověď. :)

android51.jpg
Jenda159
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod freddy158158 1. 10. 2015 21:03

mam to stejně jak ty a internet šlape .. nemaš třeba zakázany internet u nastavení simek? :hm
freddy158158
Junior

Odeslat příspěvekod Jenda159 2. 10. 2015 21:48

NN, mám to povolený, navíc, kdybych to měl zakázaný, tak by se mi ani nezobrazila ikonka 4G ne? Nebo alespoň myslím? Ale díky za pomoc:)
Jenda159
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 2. 10. 2015 23:20

Podle mne se internet nastaví sám po zaslání konfigurační mms od operátora, jen to chce správně uložit
Nick Cave
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Honza11111 3. 10. 2015 13:17

Stav se za operátorem, ten ti to nastaví ;)
Honza11111
Junior

Odeslat příspěvekod lol7 3. 10. 2015 14:59

Jenda159: zbastlil jsi nekolik veci dohromady, vytvor novy profil a nastav:
Jmeno: internet
nazev apn: internet (pripade internet.t-mobile.cz, ale samotne internet by melo fungovat
typ: default,supl (bez mezery)
pokud to nepujde, dopln jeste:
mcc: 230
mnc: 01
protokol: ipv4
protokol pro roaming: ipv4
zbytek nech prazdny, dej vedet, jestli to jde :)
lol7
Junior

Odeslat příspěvekod Jenda159 5. 10. 2015 22:11

Díky moc všem, nakonec fungují obě konfigurace:
jméno: TMCZ Internet - T-Mobile Internet
APN: internet.t-mobile.cz - internet.t-mobile.cz
TYP APN: default,supl - default
PROXY: Nenastaveno - Nenastaveno
Port: Nenastaveeno - Nenastaveno
Uživ jméno: gprs - wap
heslo: gprs - wap
Server: Neastaveno - Nenastaveno
MMSC: Nenastaveno - Nenastaveno
Proxy mms: nenastaveno - Nenastaveno
Port mms: nenastaveno - Nenastaveno
MCC: 230 - 230
MNC: 01 - 01
Typ ověřenené pap - PAP
Protokol APN IPv4
protokol pro roaming: IPv4
Nositel: Nespecifikováno

Problém byl v tom, že byl defaultně vypnutý přístup aplikacím k internetu při připojení přes data.. Celou dobu jsem hledal chybu někde jinde a byla to taková pitomost..:D Ale díky všem za pomoc:)
Jenda159
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jatro23 3. 12. 2015 13:30

Ahoj, mám naprosto stejný problém. Kde jsi to nastavil? Děkuji
jatro23
Kolemjdoucí