USB 3G modem v EW za 300 Kč v pátek

Vše o internetu v mobilu a mobilním surfování

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Internet v mobilu a Mobilní internet nejsou omezována přístupovými body ani připojeným hardwarem (mobil, notebook, tablet), pouze pomocí FUP dle vašeho tarifu. Při hledání informací čtěte první stránky a příspěvky příslušných témat, najdete v nich většinou sumář informací.

Odeslat příspěvekod telemetry 4. 9. 2015 00:21

LTE je také jen 3G, takže to klidně může ten 3G modem podporovat: https://cs.wikipedia.org/wiki/Long_Term_Evolution. 4G je až LTE Advanced.
telemetry
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 4. 9. 2015 00:42

LTE není 3G, možná u VF Turbo Internet, který má rychlostně něco na úrovni 3,5G
Nick Cave
Pokročilý

Odeslat příspěvekod telemetry 4. 9. 2015 05:34

LTE je jen 3G standard. Operatori a vyrobci mobilu o nem mluvi v ramci klamave reklamy jako o 4G (a uspesne), ale to je jen marketingovy podvod, protoze 4G standard bude splnovat az LTE Advanced.

Obrázek

Napr. takovy T-M uz v minulosti marketingove udelal 4G z jedne verze technologie UMTS.
http://m.lupa.cz/clanky/falesny-interne ... pozustali/
telemetry
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 4. 9. 2015 06:08

Ty rychlosti LTE jsou jen teoretické
http://m.mobilenet.cz/clanky/pravda-o-r ... lita-18876
Nick Cave
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ředitel ČTÚ 4. 9. 2015 07:32

Kdyby někdo pro něj šel, tak podejte report jo, dík. 8-)
5x - tý zákazník Oskara / Vodafone ( lépe řečeno Českého mobilu - od 10.1.2000, faktura od Českého Mobilu číslo - 14x )
Ředitel ČTÚ
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MSwamp 4. 9. 2015 10:44

Tak co byl tam někdo?
Chceš-li být hodinu šťastný - opij se.
Chceš-li být celý večer šťastný - jdi tančit.
Chceš-li být tři dny šťastný - ožeň se.
Chceš-li být týden šťastný - poraž vepře.
MSwamp
Junior

Odeslat příspěvekod amper2 4. 9. 2015 11:34

Byl jsem tam.
Jedna se o Vodafone K4201
http://1shop.cz/cz-detail-942109-3g-mod ... k4201.html
LTE neumi!

amper.
amper2
Junior

Odeslat příspěvekod Ředitel ČTÚ 4. 9. 2015 11:42

Dík. Ušetřili jste mi 20 km autem. 8-)
5x - tý zákazník Oskara / Vodafone ( lépe řečeno Českého mobilu - od 10.1.2000, faktura od Českého Mobilu číslo - 14x )
Ředitel ČTÚ
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hannys85 5. 9. 2015 12:07

No já jsem si šel modem koupit a zklamáním pro mě je, že jde použít pouze (narozdíl od O2 huawei E1750) v síti Vodafone ! S Vodafone simkou a tarifem internet na den (čistě jsem to jen vyzkoušel) se hlásí jako HSPA+(HSDPA) síť a rychlost podle speedtest.net 3,72 Mbps, uplouad 2,62 Mbps, ale třeba to mají u toho internetu na den nějak zkrouhlé...
hannys85
Junior

Odeslat příspěvekod Bereznij 5. 9. 2015 13:44

Cau,modem neni blokovany,staci
vytvorit v nastaveni novy profil a vyplnit APN a vytaceni cislem *99#,vyzkouseno u TM CZ a O2 SK
Bereznij
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hannys85 11. 9. 2015 21:04

Já prostě nevím, jak ten modem nastavit..Chce to po mě APN,Číslo,DNS,DNS2,Zabezpečení. Třeba na techzoně nemají informace k tomuto modemu a na O2 lince mi řekl, že neví, že informace umí poskytnout jen u jejich modemů. Když jsem se ho zeptal tedy na nastavení k Huawei E1750 (jen na zkoušku), tak mě zase odkázal na techzonu..Vidím, že člověk na infolince toho nepotřebuje moc umět. DNS jsem dal od googlu, číslo jsem dal *99# a ostatní věci nevím...Netušil jsem před koupí modemu problém, protože jsem měl zkušenosti s tím Huawei E1750 a ten frčel po vložení jakékoliv sim karty ihned.
hannys85
Junior

Odeslat příspěvekod Ředitel ČTÚ 12. 9. 2015 07:52

Nastavit to určitě jde, jen ty nevíš jak. Měl sis pořídit za 1 577 Kč tady to a měl bys klid a naprosto skvělý uživatelský komfort :

http://www.vodafone.cz/modemy/huawei-e5537/
Ředitel ČTÚ
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod myšpulín 12. 9. 2015 15:34

Za 500 Kč jsou už LTE modemy, třeba na outletu T-Mobile.
myšpulín
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod migrant 12. 9. 2015 17:43

I na Vodafonni frekvence?
migrant
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod polda 31. 1. 2016 11:58

hannys85 píše:Já prostě nevím, jak ten modem nastavit..Chce to po mě APN,Číslo,DNS,DNS2,Zabezpečení. Třeba na techzoně nemají informace k tomuto modemu a na O2 lince mi řekl, že neví, že informace umí poskytnout jen u jejich modemů. Když jsem se ho zeptal tedy na nastavení k Huawei E1750 (jen na zkoušku), tak mě zase odkázal na techzonu..Vidím, že člověk na infolince toho nepotřebuje moc umět. DNS jsem dal od googlu, číslo jsem dal *99# a ostatní věci nevím...Netušil jsem před koupí modemu problém, protože jsem měl zkušenosti s tím Huawei E1750 a ten frčel po vložení jakékoliv sim karty ihned.

Vyplňuje se jen APN ( internet x internet.t-mobile )a číslo (*99#)ostatní je prázdné, šifrování(PAP) nebo žádné.
polda
Junior

Předchozí stránka