Internet v zahraničí - Ukrajina

Vše o internetu v mobilu a mobilním surfování

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Internet v mobilu a Mobilní internet nejsou omezována přístupovými body ani připojeným hardwarem (mobil, notebook, tablet), pouze pomocí FUP dle vašeho tarifu. Při hledání informací čtěte první stránky a příspěvky příslušných témat, najdete v nich většinou sumář informací.

Odeslat příspěvekod HonzaZKrumlova 23. 6. 2015 02:56

Přidám zkušenosti ze zahraničí.
Pokud míříte na Ukrajinu, pořiďte si SIMku KyivStar (nestarší operátor, něco jako O2)
  • SIM koupíte ve značkových prodejnách, ale neměl jsem tu čest najít ke koupi i jinde (trafiky, pošta, benzínky)
  • SIMku lze koupit už v ČR, prodává například karpatia.cz anebo můžete mít štěstí na Aukru
  • Popátrejte v paměti, jestli ve Vašem okolí neznáte někoho z Ukrajiny, těch lidí je tu dost, simku si možná jen od někoho půjčíte
  • Pokrytí je opravdu luxusní, i v Zakarpatských horách máte signál skoro všude, minimálně EDGE, 3G není vyjímkou ani v obcích pod 50.000
  • Dobíjet můžete kuponem, ale na ukrajině mají hodně rozšířené online terminály (jakýsi samoobslužný a la terminál Sazky), které berou i bankovky. Najdete je v každým zapadákově (například i v Koločavě, v hospodě u starosty)
  • Lze dobíjet i kreditkou, na webu http://www.kyivstar.ua, jejich platební systém ani nemá potíž s evropským 3D secure, českou kreditkou zaplatíte v pohodě
  • Mají aktuálně nové internetové balíčky, 250MB až 2GB. Za 500MB dat na měsíc zaplatíte 150 hřiven (170 Kč dle aktuálního kurzu).
  • Stav kreditu ověříte *111#, stav volných MB *232#
  • Balíčky lze objednávat na jejich webové samoobsluze - my.kyivstar.ua, kde se musíte zaregistrovat (SMS pošlou jednorázové registrační heslo)
  • I když jejich web ukazuje jazyk angličtina, jakmile zabrousíte hlouběji, všude je to jen ukrajinsky a rusky, lezte tam přes Chrome s překladačem
  • Aktivace balíčků je do 1 dne, praxe je kolem 1-2 hodin
  • Po prvním, byť neúspěšném pokusu o spojení v síti Vám automaticky přijde konfigurační SMS, takže nastavování nebyl problém
  • SMS do Čech cca 2,5 CZK, ale volání docela vysoko - cca 23 Kč/m
    MMS se mi nepodařilo rozchodit
HonzaZKrumlova
Junior

Odeslat příspěvekod hotovyrado 23. 6. 2015 05:29

Lžete, na UA jste nikdy nebyl. Vyjma části Kyjeva není 3G u žádného z UA operátorů (MTS má 3G dostupné jen pro USB modemy, pro mobily ne) a Kyivstar konkrétně má v Zakarpatí nejhorší pokrytí. Byl jsem tam 19x, naposled od 10/2014-03/2015 kontinuálně, na UA a do RF jezdím léta letoucí....

Navíc pro člověka z EU je zdaleka nejvýhodnější operátor Life. Volání do ČR za 40 hal na pevnou a 1,50 na mobil. 1,5GB netu za cca 18 korun na měsíc - to vše na předplacenkách.

I ten Tebou jmenovaný Kiyvstar (který na UA nikdo nepoužívá, drtivá většina lidí má MTS nebo Life) má volání do ČR za 1,20 (po jednorázové aktivaci na neomezenou dobu služby za 6 CZK) za minutu ale s připojovacím poplatkem za každý hovor 2,40. Tarif Kyivstar s 1,5GB netu (v síti gratis,60min do ostatních UA sítí free) stojí 120 korun.

SIM jsi neměl čest koupit jinde, než ve značkových obchodech? Tzn pouze na ul. Koryatovicha v Uzhorodu, jinde ne? Nenech se vysmát! SIM jakéhokoliv operátora i dobíjecí kupóny na UA koupíš i v té nejzapadlejší večerce v polích, v každé trafice, na každé pumpě, na tržištích, na hraničních přechodech v DutyFree shopech, u mnoha pouličních prodejců... Z hlavy Ti vysypu, že Kyivstar SIM koupíš jen v Uzhorodu v OC Dastor, dále na Prospektu svobody u kruháče směrem od řeky vlevo, pak v Epicentru, na pumpě WOG na Sobranecké a i v motorkářském baru Red Bull... Naopak, dobíjení (a vůbec veškeré online platby na UA) lze zaplatit platební kartou pouze vydanou v zemi SNS, nikoli kartou z EU!

Udělals ze sebe blbce, vrať se k soustruhu, nevěřím, že Ti Kyivstar tak dobře platí. Teda... vrať se ke globusu, očividně ani nevíš, kde Ukrajina je, kašpare!!!

P.S.: Pokud někdo při cestě na Východ loví anglické verze stránek, měl by raději zůstat v tom svém €urosojuzu. Takoví pozéři jednak dělají našincům na Vostoku ostudu a druhak po návratu domů ze sebe blijí naprosto zkreslené, neřku-li lživé poznatky o zemi, z níž se vrátili. To však není Tvůj případ, protože Tys opravdu na UA jinak, než prstem po mapě nebyl....
Мы не оставим города свои! Cвоя история, Cвоя легенда, Cвой путь...
hotovyrado
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod HonzaZKrumlova 23. 6. 2015 13:41

Ty jsi ale hovádko.
Netvrdím, že o UA operátorech všechno vím, pouze jsem popsal svou zkušenost, jestli to někomu pomůže, pomůže, jestli si to vymyslí lépe, ať si vymyslí co umí.
Jestli mě označuješ za lháře, tak mě akorát donutíš k tomu, abych sem oskenoval razítko z pasu anebo printscreen z banky, kde uvidíš transakci s kreditkou z CSOB a v popisu Kyivstar.
Kde uplne presne je a neni 3G ti teda už teď nepovím, mám za to, že mi tam naskočilo v Mukacevu, ale hádat se nebudu / dukaz nemam. Co je jiste, ze kdyz jsem projizdel pustou krajinou a ze 80 km do Kolocavy jede clovek po silnici z tankodromu, signal byl temer vsude a nechtel bych to srovnavat se Sumavou nekde v pohranici. Pokryti bylo proste prekvapive dobre.
Stran operatora Life:) - jo, mistní sámoška byla příslušnejma vlaječkama olepená jak na pouti. Ale ani v půlce koločavy (v podstatě vesnice podel silnice, je to 12 km) ten signal nebyl, zatimco Kyivstar a misty MTS v pohode. Nejsem tajny placeny-agent-Kyivstaru-rozvraceč, ale soudný člověk, který než tam vyjel, se zeptal 3 ukrajincu ve svym okoli. A vsichni doporucili Kyivstar. Jestli jsem holt vlezl zrovna do tech obchodu, kde jako na potvoru simky nemeli, no je to mozne. Ale nedelal jsem si pruzkum 10 benzinek a 50 obchodu, vlezl jsem do 3/1 pumpa a nic. A mistni, kterych jsem se ptal, vrteli hlavou.

A nevim, proc operujes Uzhorodem, protoze tudy normalni clovek nejezdi, alespon ten motorizovany. Slovensky dalnice je protimluv a pres Viden/Budapest/Mukacevo dojedes po dalnici skoro az na UA hranici. A na ceste z UA prechodu (?Astei se tusim jmenuje) do Kolocavy jsem teda nevidel jedinej Dutyfree shop. Za carou byly dva zapraseny bordely, jedna zatuchla pumpa a pani u silnice prodavala kosiky.

Jestli chces prispet s trochou do mlyna, tak se do me nes*r a radsi udelej neco hodnotneho, napis, kde za kolik, jak a proc a moje neuplny poznatky dopln o neco hodnotneho, nez nejaky mektani o eurosojuzu.

Tepic
HonzaZKrumlova
Junior

Odeslat příspěvekod hotovyrado 23. 6. 2015 13:49

Nejde jen o 3G, ale i o ceny... nesedí Ti ani jedna....

Normální člověk (z CR) do Uzhorodu nejezdí? Právě že Tvoje cesta je hooodne minoritní, jezdí se přes Uzhorod neho Ublu.

Pokud jsi ale byl na UA prvne, coz asi ano, tak chapu, ze Tvoje postrehy nebyly objektivni, v tom pripade sorry. Priste jed pres Uzhorod, cekacka na care do pul hodky, po ceste na Mukacevo mas po 500m obchodak Dastor, kde koupis veskery proviant a pak jed uzivat do hor :-)
Мы не оставим города свои! Cвоя история, Cвоя легенда, Cвой путь...
hotovyrado
Uživatel deaktivován