Vodafone Připojení bez kabelu

Vše o internetu v mobilu a mobilním surfování

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Internet v mobilu a Mobilní internet nejsou omezována přístupovými body ani připojeným hardwarem (mobil, notebook, tablet), pouze pomocí FUP dle vašeho tarifu. Při hledání informací čtěte první stránky a příspěvky příslušných témat, najdete v nich většinou sumář informací.

Odeslat příspěvekod Ondatra2222 14. 6. 2017 13:24

Pokud má zákazník právo od smlouvy odstoupit bez sankce, je to vlastně potvrzení, že je to změna opravdu k horšímu a Vodafone to touto informaci konečně přiznává.
Ondatra2222
Junior

Odeslat příspěvekod Tiskové oddělení Vod 14. 6. 2017 16:04

Dobré odpoledne,
každý zákazník to může vnímat jinak. Pro někoho, kdo i po zpomalení rychlosti připojení přenesl opravdu hodně dat, může jít o zhoršení podmínek. Pro většinu zákazníků to bude spíše zlepšení, protože budou mít celkově mnohem víc dat, kdy jim připojení poběží rychle bez ohledu na typ internetového provozu. Ale to je opravdu na každém. Protože půjde o změnu parametrů tarifu, zákazníkům, kteří by nebyli spokojeni, tu možnost dáme. Ondra
Tiskové oddělení a péče o zákazníky Vodafonu
Pro řešení konkrétních požadavků nás můžete kontaktovat přes ikonku webu.
Tiskové oddělení Vod
Zástupce operátora
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ondatra2222 14. 6. 2017 16:19

Vodafone CZ především půjde o zvýšení ceny při přenosu stejného objemu dat jako předtím. Jinak se na to dívat nedá. Při přenosu například 100GB totiž zákazník nezaplatí 449Kč, ale obludných 841Kč. V čem je tedy výhoda, Vodafone CZ. Ve vyšší rychlosti? Nemají ty data stejný objem a nejdou stejnou sítí, ať to lítá jak chce rychle? Prosím o odpověď, v čem je tedy ta výhoda? Děkuji.

Chtěl jsem si službu objednat, ale kvůli dalším "výhodám" které budou představené později, to asi dělat nebudu.
Ondatra2222
Junior

Odeslat příspěvekod hipocrates 14. 6. 2017 17:17

Tiskové oddělení Vod píše:Dobré odpoledne,
každý zákazník to může vnímat jinak. Pro někoho, kdo i po zpomalení rychlosti připojení přenesl opravdu hodně dat, může jít o zhoršení podmínek. Pro většinu zákazníků to bude spíše zlepšení, protože budou mít celkově mnohem víc dat, kdy jim připojení poběží rychle bez ohledu na typ internetového provozu. Ale to je opravdu na každém. Protože půjde o změnu parametrů tarifu, zákazníkům, kteří by nebyli spokojeni, tu možnost dáme. Ondra


Především jim tu možnost dát musíte, na to je zákon. Prezentujete to jako vaše milosrdné dobro...
hipocrates
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vpe 14. 6. 2017 18:50

Ondatra2222 píše:Chci se jen tak pro představu, jak ta služba funguje v praxi zeptat, kolik se vám na tom podařilo protočit nejvíc dat za měsíc? I když se služba zpomalí, měla by fungovat například internetová rádia nebo videa v nejnižším rozlišení, to by mohly ty poFUPové data celkem hezky naskakovat. Jede to alespoň těch 256kb/s nebo to je maximum na které to vůbec nedosáhne?


S 256 kbit se mi darilo protlacit i youtube a ivysilani na to uplne nejnizsi rozliseni a pokud bylo stesti ani to moc netrhalo:-) ale nesmis pri tom jeste surfovat.

Vzhledem k tomu, ze vsechny weby uz jsou SSL tak uz mi ta rychlost po FUP nevyhovuje. A ted se jeste ma doplacet? Se zblaznili??
vpe
Junior
Uživatelský avatar


Odeslat příspěvekod vpe 19. 7. 2017 07:35

Proc ale zavedli dokup/stop? Vzdyt ta sluzba stejne nefungovala ani nebude fungovat v zahrnici, tedy z duvodu roaming regulace to asi nebude?
vpe
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mikemiky 19. 7. 2017 09:22

Tak zase ale zvedli FUP na dvojnasobek...
mikemiky
Junior

Odeslat příspěvekod vpe 19. 7. 2017 12:48

60 gb měsíčně se přenášela úplně v pohodě i s původním nastavením. To co udělali je penězovod po Česku.
vpe
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BigT 19. 7. 2017 14:43

Počkejte do září, u VF představí něco podobného jak mají O2 a T-Mobile. Tedy pevný internet vzduchem
PC: PC: Intel i5 8400, Asus ROG Strix B360‑G , 16GB Kingston HyperX, SSD Adata SP920+WD Blue 1TB, GIGABYTE GTX 1050 OC 2G, be quiet! Pure Power 10, CM Elite 333, LG IPS235P 1920x1080

SubNTB: Acer 1810TZ+SSD Intel 530 120GB

Mobil: Nokia 6.1
BigT
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vpe 19. 7. 2017 15:41

To maji smulu, budou zase treti v poradi, kopirovaci firma :) proc to neudelali obracene?

A 1. kdo vam prvni den ucetniho obdobi nauctuje cely mesic, aby vas mohla okrast, kdyz druhy den zuctovaciho obdobi ukoncite smlouvu, takovou zlodejnu svet snad nevidel - tohle delaji i jinde ve svete?
vpe
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nagant 19. 7. 2017 16:01

A jak se ta data u tarifu Internet bez kabelu+ odečítají nyní, s prázdninově zvýšeným limitem na 60GB, postaru, tedy např. http bez limitu?
Nagant
Junior

Odeslat příspěvekod narg 19. 7. 2017 16:34

jestli jsem dobre koukal, tak uz jakykoliv provoz jede z fupu, tzn ze uz nic free neni, navic pokud fup dojde, tak je stopka (s dokupem) takze realne ten tarif v podstate zdrazili trikrat a ne dvakrat (pokud mate fakt velkou spotrebu dat)
narg
Junior

Odeslat příspěvekod vpe 20. 7. 2017 15:54

Reálně veškerý provoz šel z fupu už par měsíců zpět a i v noci 0-6h se odečítál z FUP balíku!!!

Data nejsou omezena až do září 2017, než zruší tento tarif. Takže STOPka bude až po překlopeni na nový tarif Naplno.

Každý může podat výpověď z důvodu zhoršení podmínek již 2 měsíce. Výpověď běží do konce následujícího zúčt. období, takže se vyplatí si i změnit období tak, aby vám začínalo kdy potřebujete, tedy místo 10. třeba 25. a když podáte výpověď dnes 20. tak bez sankce ukončíte k 24.8.17Cit:
6. Ukončení smlouvy
6.1 Smlouva může být ukončena dohodou nebo písemnou či ústní výpovědí, anebo odstoupením od smlouvy ze zákonných důvodů. Ukončení smlouvy se však nedotýká vzájemných nároků vzniklých ještě před jejím ukončením. Ke dni účinnosti ukončení smlouvy vám přestaneme poskytovat služby a SIM kartu deaktivujeme. Upozorňujeme, že případné ukončení poskytování zvýhodněných podmínek před uplynutím sjednané doby trvání jejich poskytování nemá vliv na trvání smlouvy, pokud neurčíte výslovně jinak.
6.1.1 Písemná výpověď, kterou ukončujete smlouvu, musí mít tyto náležitosti: jméno a příjmení (nebo název), adresu, telefonní číslo (kterého se výpověď týká), vlastnoruční podpis majitele telefonního čísla. Písemnou výpověď můžete poslat na adresu sídla Vodafonu. Výpověď můžete učinit také telefonicky prostřednictvím zákaznické linky nebo osobně ve značkové prodejně Vodafonu. S ohledem na vaši ochranu si vyhrazujeme právo vaši totožnost kromě ověření heslem ověřit také jiným způsobem, v čemž nám musíte poskytnout nezbytnou součinnost. V případě podezření na zneužití vašich osobních údajů si vyhrazujeme právo požádat vás, abyste nás kontaktoval z telefonního čísla, kterého se výpověď týká. Rovněž jsme oprávněni odmítnout provést požadovaný úkon i v případě důvodného podezření, že došlo ke zneužití identifikačních prostředků. V případě důvodného podezření, že výpověď smlouvy nebyla učiněna oprávněnou osobou, začne plynout výpovědní doba pro ukončení smlouvy až poté, co bude ověřena identita účastníka (nebo jiné osoby oprávněné jednat za účastníka).


-- 20. 7. 2017 15:58 --

Nagant píše:A jak se ta data u tarifu Internet bez kabelu+ odečítají nyní, s prázdninově zvýšeným limitem na 60GB, postaru, tedy např. http bez limitu?


Myslím ze HTTP jede i po vyčerpání dat plnou rychlosti 8 Mbit... dokonce i některé stream ovací služby jehly 8 mbit, třeba videa v mail.ru cloudu, kdežto HTTPS už jelo jen 256 kBit... ale odečítání se všechno i v noci...

Vodafonu zřejmě satiru je síť a tak musí více dolovat, jinak si neumím vysvětlit, proč nejmenší Operator nenabídne nejlepsi podmínky anebo ne ponechá stávajícím sjednane.
vpe
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aaischa 23. 7. 2017 15:02

máte už někdo podanou výpově%d ? chystám se jít na prodejnu.. protože měsíčně dávám kolem 300GB.. a tohle by fakt dál nešlo ala dokup, nebo konec internetu.. přecházíte jinam ? případně kam ?
aaischa
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků