LTE v ČR - O2, T-Mobile a Vodafone

Vše o internetu v mobilu a mobilním surfování

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod fanes64 3. 10. 2015 13:39

Dobrá zpráva pro všechny kteří mají operátora Vodafone. LTE již běží v Ostravě-Hrabůvce od 1.10.2015 večer a je to prima. Běhá vše jak má. Mám SG Note 4, SIM kartu pro LTE. Tak kdo jste to ještě nezjistil, tak si to vyzkoušejte. Jen tak dál, díky :tleskani :-D :lol:
fanes64
Junior

Odeslat příspěvekod Sokolyk 3. 10. 2015 15:22

jirkajiri píše:Ahoj,
vybírám z nabídky mobilních operátorů LTE internet na doma. Bydlím v Praze na Smíchově, na pevné připojení nemůžu rozkopat chodbu až do sklepa, wifi si také nemůžu dát na střechu. Nevíte jaké jsou rychlosti a stabilita jednotlivých LTE v Praze? Který z mobilních operátorů má nejstabilnější připojení?

Děkuji za odpověď.


Mam zkusenost s Vodafonem - v Praze tedy na frekvenci 1800 MHz. Nevim, jak konkretne primo v tve lokalite, ale kdyz cas od casu merim, tak pod 40 Mbit/s jsem se snad jeste nedostal. V nekterych lokalitach (Letna, Nakladove nadrazi Zizkov, Michle) jsem se dostal az ke 100 Mbit/s. Ping 30-40 ms, ale nekdy i mene. Mereno pomoci iPad Air2/iPhone6.
Sokolyk
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fanes64 3. 10. 2015 23:10

Já jsem to sice neměřil /u SG Note 4/ ani zatím nevím jak ale dle mých zkušeností s přenosem 3G je internet s LTE zmatelně rychlejší a svižnější. Jsem s tím takto spokojen
fanes64
Junior

Odeslat příspěvekod jirkajiri 6. 10. 2015 11:20

Díky všem za reakce. Nyní zkouším LTE Internet bez drátu od T-Mobile za 399 Kč/měsíc + 100 Kč splátka modemu na 24 měsíců. Na vyzkoušení mám 30 dní. Rychlost jsem několikrát měřil a většinou je okolo 20 Mbit download (torrenty stahuje asi 2.5MB/s) a 6 Mbit upload - rychlost je omezená tarifem. Filmy moc nestahuji, tak snad 30 GB bude stačit.
V průběhu zkušební doby bylo období obnovení limitu FUPu. Před jeho vypršením jsem stáhl několik filmů ve vyšší kvalitě, zkusil jak bude vypadat internet pokud vyčerpám FUP. VPN nejde vůbec, videa se nenačtou - největší problém, z uložto se stahuje asi 1KB/s. Na normální prohlížení internetu bez videí to ale i po FUPu stačí, stahování legálního obsahu stále jede rychlostí 20Mbit/s, pouze z některých webů je omezeno stahování. I po uplatnění FUPu jsem například stáhl asi 15GB dat - různé instalačky od Microsoftu a Linux.
jirkajiri
Junior

Odeslat příspěvekod ka-spel 8. 10. 2015 14:18

BeznyFrantaUzivatel píše:
guru jára píše:A jak je to s okresy skupiny B? Zajímá mě Kolín, Nymburk, Hradec Králové, Pardubice. Tam je pořád LTE900?

Kde je jaká frekvence vidíš tady http://www.vodafone.cz/mapa-pokryti . Stačí si tam vše povypínat a pak zapnout vždy jen tu, která tě zajímá. Jak dalece to VF aktualizuje však netuším.

Když jsem to u nás povypínal, tak mimo samotný Prostějov, cely okres jen LTE900 :-\
Felicia 1,6 kombi LPG -> Octavia II 1,9 TDI kombi
Časy se mění : praskají řetězy místo řemenů a lehčí je nastartovat nafťák v mrazu než zahřátý po jízdě
ka-spel
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jouda.II 13. 10. 2015 05:04

Jouda.II píše:Běhá ván LTE na Divoké kartě od Vodafone?

Odpovím si sám. V ruční konfiguraci hotspotu se pro předplacenku Vodafone musí nastavit APN LTE ointernet
Ford Focus 1.8 TDCi
Jouda.II
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audis 21. 10. 2015 11:13

Podle mapy http://www.gsmweb.cz/mapa/ nemá T-mobile desítky kilometrů od Kolína žádné LTE vysílače. O2 je na tom shodně. Ale dle stránek T-mobile https://coverage-tmcz.position.cz/#pos= ... l=LTEFDD42 tam pokrytí lte má být.

Jaká je realita? Je v Kolíně lte u T-mobile?
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ka-spel 21. 10. 2015 12:29

Bude Vodafone přecházet tam, kde jede LTE jen na 900 Mhz i na jiné frekvence?
Felicia 1,6 kombi LPG -> Octavia II 1,9 TDI kombi
Časy se mění : praskají řetězy místo řemenů a lehčí je nastartovat nafťák v mrazu než zahřátý po jízdě
ka-spel
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zajDee 21. 10. 2015 15:58

Desitku kilometru od Kolina skutecne O2 ani TM zadne vysilace nemaji. Pokryti vytvareji vzdalenejsi zakladnove stanice, ale nejspis to v samotnem Koline spis bude bez LTE (v budovach si musite vystacit s 3G).
VF aktualne meni LTE 900 -> LTE 800 v okresech HB, ZR, TR, JI, PB, PS a LN. Takze ano, meni a menit bude (aby splnil podminky licence).
zajDee
Junior

Odeslat příspěvekod gogospk 21. 10. 2015 16:56

Kde proboha ty informace o Kolíně berete? Kolín a okolí je perfektně pokryto na 800MHz, otevřte si mapu ČTU, vyberte si Opa, frekvenční pásmo a uvidíte ...

http://lte.ctu.cz/rk/
gogospk
Junior

Odeslat příspěvekod Sokolyk 22. 10. 2015 07:21

Tak VF pred par dny rozsvitil LTE i v Lodenici u Berouna, kde s tim vzhledem k pritomnosti HSPA+ doposud otalel :-)
Sokolyk
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audis 22. 10. 2015 07:28

gogospk: Zajímá mě realita, že tj. Odpověď nějakého kolinaka. A Ty bílé fleky nejsou perfektní pokrytí,ale to je jedno.
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pepan_22 22. 10. 2015 07:45

Třeba takový zajdee ma ty informace z Gsmweb.cz :-) a když říká že BTS nemají, tak nemají.
A proč mapy ČTÚ ukazují dobré pokrytí? To je to kouzlo, co O2 s T-Mobilem udělali, dali LTE na papírové "dalekonosné" BTS takže teoreticky mají pokryto "skoro stejně jako Vodafone", ale v praxi stačí pár stromů, nebo se signál stejně chytá na blízké 2G vysílače, takže skutek utek, což potvrdí každý kdo má více mobilů a simek.
Pepan_22
Junior

Odeslat příspěvekod gogospk 22. 10. 2015 08:54

To je dobrý vtip, webu ČTU je právě ode všech českých opů vyčítána přílišná přísnost při měření a že je tak poškozuje, protože podle jejich měření (těch opů) jsou na tom mnohem lépe .....
a ejhle, podle místních odborníků je tomu naopak. Pojem " dalekonosná BTS" je super, jen netuším, co si pod tím představit :-) Třeba dobře umístěný stožár na vhodné kótě pokrývající maximum prostoru v nejlepší kvalitě ? Na 4G 800MHz se nesází btsky jedna vedle druhé, nemá to smysl. Perfektně to řeší Vodafone masivním pokrytím sdílených UMTS/LTE 4G na 2100MHz ...Jinak na gsmweb jsem posílal desítky "ulovených BTSek" v době, kdy tu většina místních dětí ještě tahala za sebou kačera na provázku. :-D
gogospk
Junior

Odeslat příspěvekod vojtishek 22. 10. 2015 09:16

Bohužel je to tak, že Kolín a okolí není pokryt LTE, bez ohledu na to, co říká mapa ČTÚ (neříká však náhodou to, že je Kolín pokryt vysokorychlostním mobilním internet, což zahrnuje i 3G?). V Kolíně s T-Mobilem chytnete v pohodě 3G a poslouží vám pro většinu věcí, takže LTE nepotřebujete. Používám jak mobilní internet v mobilu, tak internet na doma (bez drátu) a frčí to dostatečně. Takže LTE v tuhle chvíli ne, ale rychlý internet ano.
vojtishek
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků