LTE v ČR - O2, T-Mobile a Vodafone

Vše o internetu v mobilu a mobilním surfování

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Pepan_22 3. 6. 2015 18:21

Guru prostě sestímsmiř, tady bude LTE900 ještě dlouho. A nejen to, IMO začne být čím dál populárnější, spousta existujícího spektra, které lze využít na LTE ;-)
Pepan_22
Junior

Odeslat příspěvekod guru jára 3. 6. 2015 18:34

No konkretne v mem bydlisti neni zadne LTE, ale je tu uz par let dobre pokryti UMTS.
guru jára
Junior

Odeslat příspěvekod zajDee 3. 6. 2015 19:47

A to je zajimave. V okresech Kolin, Nymburk, Pardubice a Hradec Kralove totiz Vodafone uz ma prakticky vsude LTE. Tam, kde je UMTS, ma LTE2100.
zajDee
Junior

Odeslat příspěvekod guru jára 4. 6. 2015 06:37

Ne, konkrétně Poděbrady dle mapy žádné LTE u Vodafonu. Ale UMTS je tu OK.
http://lte.ctu.cz/pokryti/
guru jára
Junior

Odeslat příspěvekod zajDee 4. 6. 2015 10:32

V Podebradech sviti LTE 2100 uz asi dva tydny. Mapa CTU jeste nebyla aktualizovana.
zajDee
Junior

Odeslat příspěvekod hanz1 4. 6. 2015 13:51

Od nového měsíce jsem u Vodafone a se 4G maximální spokojenost. Tam kde jsem měl do teď s O2 pouze EDGE jedu LTE i uvnitř budov. Kyslík se může jít zahrabat! Vodafone do toho opravdu šlápl a jsem rád, že jsem k nim přešel.
hanz1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hotovyrado 5. 6. 2015 05:42

hanz1 > zase až tak radikální bych nebyl, on totiž je všude - jak se říká - chleba o dvou kůrkách. Jasně, pokud máš telefon s LTE, je pro Tebe VF nejlepší varianta, ale v případě, že LTE mobil nemáš, tak mimo Prahu si můžeš s Vodafonem o čemkoliv rychlejším než Edge nechat zdát....
Мы не оставим города свои! Cвоя история, Cвоя легенда, Cвой путь...
hotovyrado
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod czatlantis 5. 6. 2015 12:10

No a vidíš, já mám zase opačný zkušenosti - celá vesnice včetně okolních lesů pokrytá celkem fajnově O2 LTE, zatímco VF tam má jen EDGE a pak UMTS+LTE, který je jedno slabší než druhý a funguje tak u komína na střeše. Mimo vesnici v lese jen EDGE nebo nic. To nejde tak generalizovat, někde má lepší ten tohle, někde ten druhej.
czatlantis
Junior

Odeslat příspěvekod guiz 5. 6. 2015 15:18

U nas take vsude O2 a TM LTE i ve mestech. VDF ma to jeho poloviční 4G 900 jen misty. Často na okrese EDGE, ve mestech 3G.
guiz
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hanz1 5. 6. 2015 17:09

V místech kde se nejčastěji pohybuji, tedy Českolipsko a Šluknovsko je posun v kvalitě a rychlosti mobilního internetu proti O2 obrovský. Samozřejmě v jiných oblastech může být vše jinak. Přiznávám, že hlavní důvod přechodu k Vodafone byla cena za flat tarif 296 bez daně a funkční 4G je k tomu příjemný bonus.
hanz1
Kolemjdoucí


Odeslat příspěvekod Pepan_22 5. 6. 2015 17:44

Guizi, a ve kterém zázračným kraji má O2/T-M pokryta města LTE? Já si zatím všiml jen Prahy/Brna a intenzivní výstavby LTE800 na venkově, mezitím VF pokrývá města LTE2100 slušnou rychlostí. Což ostatně i musí, pokud chce splnit slib, že všechna města budou pokryta LTE do konce léta...
Pepan_22
Junior

Odeslat příspěvekod Vahač.X 8. 6. 2015 07:08

Už mi pěkně lezou krkem ty reklamy na LTE ...
mám doma EDGE ať dělám co dělám ... LTE je prostě jen další reklamní (marketingový) výkřik (jako bývalo kdysi EDGE.... UMTS... HSDPA/HSUPA...).
Ono totiž je jednoduché pokrýt 50% obyvatelstva... Praha, Brno, Ostrava.... sečtěte si populaci tak v 15 největších městech v ČR...

JENŽE ve městech jsou tyhle technologie vždy dříve ... protože tam je více "spokojených" zákazníků...

Takže zatímco ve městech se (hlasitě) chvástáme 4G sítěmi ... jinde máme (pěkně potichu) 2,5 G... takže na otázku "KDY BUDU MÍT DOMA LTE (4G)?" si pěkně sám pro sebe odpovídám ... "No přece tehdy, až v Praze bude 6G...".

Jediné co by se mi líbilo, kdyby bylo možné nějakým způsobem se zbavit těch klamavých reklam na LTE ... jenže to bohužel nejde .... jsou úplně všude a tady nikomu nevadí že v nich lžou (a to vůbec nemluvím o "českých" cenách a FUPech... to by bylo na další (delší) fejeton).
Aktuálně LG G2 a S GS3 ... ale začínal jsem už s Motorolou 160 :-)
Vahač.X
Junior

Odeslat příspěvekod xmenx201 8. 6. 2015 08:58

Hlasim LTE vyzkouseno v Tabore a v obci Stadlec - 563 obyvatel :lol: :tleskani .Bylo paradni surfovat na internetu s LTE v takovem ***** :lol: .
xmenx201
Junior

Odeslat příspěvekod JanaVol 8. 6. 2015 10:23

Vahač.X: S tím souhlasit nemohu. Pokrytí v LTE pásmu je již nyní daleko širší než v "3G". Stačí se podívat např. na mapu ČTÚ http://lte.ctu.cz/rk/ kde jsou informace o průběžném plnění rozvojových kritérií. Samozřejmě jsou a budou místa, kde s pokrytím bude problém. Avšak všichni tři operátoři musí dodržet tyto rozvojová kritéria - http://www.cnews.cz/ctu-prideli-frekven ... jeste-jsou - a zrovna pokrývaní mimoměstských oblastí má přednost před pokrýváním městských oblastí. Na začátku roku 2014 jste pomalu v ČR na LTE nenarazili. Dnes již je pokryta většina republiky. A výstavba nadále pokračuje.
Naposledy upravil Fíla dne 8. 6. 2015 11:56, celkově upraveno 1
Důvod: odstraněna rozsáhlá citace
JanaVol
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků