Jak bude fungovat Internet v dualSIM mobilu?

Vše o internetu v mobilu a mobilním surfování

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Internet v mobilu a Mobilní internet nejsou omezována přístupovými body ani připojeným hardwarem (mobil, notebook, tablet), pouze pomocí FUP dle vašeho tarifu. Při hledání informací čtěte první stránky a příspěvky příslušných témat, najdete v nich většinou sumář informací.

Odeslat příspěvekod Hlinda 20. 8. 2013 21:45

Jak se bude chovat dualSIM mobil pokud SIM 1 osadím datovou SIMkou s pouze datovým tarifem a SIM 2 osadím SIMkou pro hovory?
Bude SIM 2 schopná telefonovat a přijímat hovory ikdyž bude SIM 1 připojena na internet? V případě SIM 1 na 3G to bude asi OK, ale jak to bude u SIM 1 na EDGE a nebo GPRS??

Díky.
Hlinda
Junior

Odeslat příspěvekod koblih.jr 20. 8. 2013 21:59

Bude fungovat. :-)
Telefon má dvě IMEI, tedy dva rádiové moduly, dvě antény, a vlastně dva nezávislé okruhy v jedné krabičce.

Když bude SIM1 na Edge, na SIM2 se kdokoliv bez problémů dovolá . SIM1 pak stále komunikuje s sítí.

Ověřené na LG L5 II Dual.
koblih.jr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Voda-ve-fonu 20. 8. 2013 22:22

Sony Xperia Tipo Dual ma jen jedno IMEI (patrně i jeden okruh). Když je SIM 1 na EDGE a probíhá přenos, tak sim 2 občas vypadne signál. Při 3G na SIM 1 k problémům nedochází. Přesto je to použitelné.
Voda-ve-fonu
Junior

Odeslat příspěvekod Hlinda 20. 8. 2013 22:39

Díky za info.
Takže pokud bude mít tel. dvě IMEI tak to bude OK.
Pokud jen jedno IMEI tak to bude s výpadky.

Mám zálusk na dualSIM stand-by, kdy kdyz jedna SIM telefonuje tak druhá je nedostupná.
Hlinda
Junior

Odeslat příspěvekod Reku 20. 8. 2013 23:12

U čínských telefonů je to převážně tak, že když na jedné simce datuješ, tak druhá umí přijmout hovor. Mám Lenovo A800, a mám jednu sim čistě datovou a druhou na hovory. Při internetu, a to i stahování, se lze normálně dovolat na obě sim....
U Nokia 206 dual sim to ale nelze, i když má také dvě IMEI.... Je to tlačítkový telefon s java ....

-- 20. 8. 2013 23:14 --

Nejspíš to souvisí se softwarem, ....
Reku
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod myšpulín 21. 8. 2013 07:30

Nezáleží jestli má dvě imei, resp. to je základ který mít musí, ale musí mít dvě rádiové části, což hodně telefonů nemá a obě sim střídavě využívají jen jednu.
myšpulín
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Reku 21. 8. 2013 09:06

Na tom myšpulíne nezáleží. I to Lenovo má jen jednu radiovou část. Když voláš z jedné sim, na druhou se nedovoláš. Určitě je to řešeno softwarem. Nejsem odborník, tak se omlouvám za případné špatně zvolené odborné výrazy :-)
Reku
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod lol7 22. 8. 2013 07:52

Souhlasim s myspulinem. Aby mohl dual sim telefon komunikovat se dvouma sitema (nebo jednou a tou samou ale paralelne) musi mit 2 radiove moduly, ktere ho v tech sitich udrzi. Pokud ma jen jeden modul, muzes se do obou siti prihlasit a vyckavat tam az do dobu, nez na jedne ze SIM zacnes generovat nejaky provoz (hovor, data).
lol7
Junior

Odeslat příspěvekod Dušan2 20. 7. 2014 10:23

V pátek si manželka koupila Prestigio PAP3400 DUO.
Ještě jsem neměl v ruce dualsim, tak by mě zajímalo, jestli když do jednoho slotu dám simku klasickou s paušálem a do druhého bych dal tuto sim

jestli v tom nebude problém? Jde o to aby to internet sosalo jen z této karty a tu co má na volání aby to netem vůbec neobtěžovalo. Funguje to tak? Jde to když tak nastavit? Také tady čtu že data do slotu jedna, je to jedno, nebo je to záměr?
Já aby nekoupila internetovou simku a ono to nešlo, tak pak co s ní. Zdá se mě to celkem fajn 1mb za 40haléřů, protože mám strach že k paušálu co má byla upsaná na 3 roky a ještě ji rok a půl chybí. tak ji k tomu určitě nic lepšího nenabídnou.
Dušan2
Junior

Odeslat příspěvekod Reku 20. 7. 2014 12:45

Ano, jde to. Osobně mám odzkoušeno. Ale je otázka, zda se to vyplatí, když za každý započatý 1MB se zaúčtuje 0,4 koruny...
Takže například stáhneš 1kb a dlouho pak nic, a už to stojí 0,4 koruny. Tohle T-zloděj vymyslel výhodně hlavně pro sebe.

-- 20. 7. 2014 11:47 --

Raději kup do druhého slotu například SIM O2 s mobilním internetem na 3 měsíce a FUP 100 MB denně.
Cena na aukru něco nad 200 korun.
Najdeš jako MOBILNÍ INTERNET....
Pak sim zahoď a kup novou....
Reku
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Dušan2 20. 7. 2014 12:56

To je pravda, tak jestli se ji navyplatí si k tarifu dát co nejlevnější net.
Ten tarif je neštěstí, platí 500 a má 5 čísel zdarma, jinak vše platí, jen proto že si jednou na to vzala mobil. No ještě to rok a půl musí vydržet, pak se to bude moct změnit, jen teď k tomu ten net.
Na to O2 ještě mrknu, to vypadá dobře.

Edit: Tak jsem koukal a ta simka O2 stojí 999 kč, to je rachot :-O

Edit 2: Tak jsem to asi našel, je to ono ? http://aukro.cz/mobilni-internet-o2-na- ... um=organic
Dušan2
Junior

Odeslat příspěvekod Reku 20. 7. 2014 14:08

Ten edit 2 je správně! A když dáš do hledání MOBILNÍ INTERNET, tak tam.toho je mnohem víc.
Reku
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod freddy158158 20. 7. 2014 15:22

mam v jednom dualu ten datovej od O2 a kdyz jsem to porovnaval s internetem od t-mobilu tak O2 byla mizerie.dalsi kartu uz si nevezmu.but t-mobile nebo vodnik ..
freddy158158
Junior

Odeslat příspěvekod Reku 20. 7. 2014 21:06

Napiš důvod jinak má příspěvek nulovou hodnotu !
Signál? Ale to je lokální záležitost.
Nedostatek dat ?
Reku
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod freddy158158 20. 7. 2014 23:25

copak.mas O2? .. dva stejne telefony.stejny vyrobce..kdyz zacnem "posuzovat" tak O2 je pomalejsi.pomalu nacita.mimo mesto nekdy i nenacte ( youtube) .. pokud nemas s cim posuzovat tak je to v pohode a neprijde ti to...na to byt on-line to je pouzitelny v pohode ale kdyz mam ted na vyber vezmu jiny ;-)
freddy158158
Junior

Další stránka