T-Mobile vám u Twistu zruší účtování po 1 kB

Vše o internetu v mobilu a mobilním surfování

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod kauro 1. 9. 2012 22:29

Další podraz od t-mobile. Pokud jste byli zvyklí používat malé aplikace, které se připojily přes GPRS, přenesly pár dat a zase se odpojily (typicky Oskárek, nebo třeba meteoradar), tak pozor! Pokud si někdy z vlastní iniciativy zapnete účtování internetu 24Kč/den abyste si třeba zkusmo zabrouzdali, nebudete mít už nikdy šanci se vrátit zpět na účtování za přenesená data! Je to v ceníku platném od 1.9.2012, příloze 3, odstavec 5 (je to předposlední, 64 strana pdfka ceníku). Informaci mám potvrzenou i z infolinky. Na nových Twist kartách už ani možnost účtovat za přenesená data není! T-mobile tedy následuje O2...
Naposledy upravil Fíla dne 2. 9. 2012 11:58, celkově upraveno 1
Důvod: upraven název tématu
kauro
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kamil2268 1. 9. 2012 22:44

To je teda novinka. Už před rokem se o tom psalo i tady na fóru. Na druhou stranu je to z mého pohledu dobře, že nejde prošustrovat více než 24Kč za den, což by v případě účtování po 1kb mohlo znamenat po zapomenutí vypnutí dat i desetitisíce hozené oknem.
kamil2268
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Terminator3 2. 9. 2012 07:34

Jestli dobíjíš alespoň 300 Kč měsíčně, taxi zapni ten věrnostní program, a můžeš mít internet v mobilu úpe zadarmo.
Terminator3
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zivan 2. 9. 2012 09:55

kamil2268 píše:...dobře, že nejde prošustrovat více než 24Kč za den, což by v případě účtování po 1kb mohlo znamenat po zapomenutí vypnutí dat i desetitisíce hozené oknem.

Zas takovy problem by nebylo udelat uctovani dat po 1kB jen do 24Kc za den a pri dosazeni zapnout omezeni na tech par kb/s
Motorola Edge 20; HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Toyotak 2. 9. 2012 10:22

To už je u všech tří operátorů.Na jaře je hrdě na přání zákazníků následoval i Vodafon
Toyotak
Junior

Odeslat příspěvekod arismendo 2. 9. 2012 11:19

Od kdy jsou důležité kb já používám MB nebo GB někdy TB ,jo jedna perlička na sim kartě o2 je běžně FUP 100 MB na den karta stojí v elektru 599,- korun a v ceně je týden a tři měsíce surfování ,momentálně to využívám aplná spokojenost ,jinak novinka od Září je ,že po dosažení FUP se rychlost pohybuje zhruba do 1024 Kb/s místo 32 Kb/s ,tak pokud to bude takto dál tak je to konečně změna k dotažení ostatních států ,kde třeba za malý poplatek je jeden Mb/s a tím to končí zkrátka kolik zaplatíte taková je rychlost bez ohledu na stažená data ,ta cena odpovídá dle kurzu těch 8 Euro za měsíc u nás ,vypočítáno z ceny karty., v Německu je cena obdobná.
arismendo
Junior

Odeslat příspěvekod myšpulín 2. 9. 2012 12:21

Toyotak píše:To už je u všech tří operátorů.Na jaře je hrdě na přání zákazníků následoval i Vodafon

Připojení na skok je pořád možno aktivovat, teď jsem na to koukal. Jak u tarifu Odepiš tak u předplacené karty co jsem měl s internetem.
myšpulín
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod kauro 2. 9. 2012 21:47

kamil2268 píše:To je teda novinka. Už před rokem se o tom psalo i tady na fóru. Na druhou stranu je to z mého pohledu dobře, že nejde prošustrovat více než 24Kč za den, což by v případě účtování po 1kb mohlo znamenat po zapomenutí vypnutí dat i desetitisíce hozené oknem.

No kdyby chtěli jen ochránit zákazníka před přemrštěným účtem, klidně by mohli účtovat za přenesené kB až do toho limitu 24Kč a pak to už by prostě bylo až do konce dne zadarmo, protože 24Kč už máte zaplaceno na celý den. Pokud ale přenesete míň, platíte míň. Jenže tohle je jen pohádka pro lidi. Ve skutečnosti odrovnali aplikace, které jen přenáší pár kB za den, typicky třeba GSM alarmy, které přenáší nějaká statusová data, nebo právě ty Oskárky apod. U té staré karty je stále možné účtovat po kB, akorát to občas sami od sebe přepnou. Proto je nutné se dořvat na infolince až k technikovi, který to nastaví "restricted" navždy.
kauro
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Reku 2. 9. 2012 22:24

Přesně tak. A taky odrovnali sms přes Oskárka s minimem kb za den...
Reku
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod dejvidek 3. 9. 2012 18:11

Za 8,90Kč za den mám 133MB dat.... řeknu vám vskutku neuvěřitelné ceny....
dejv
PS. Jinak řečeno mám 4GB dat za 266Kč měsíčně....
dejvidek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Reku 3. 9. 2012 20:34

.... jenže někdo například s obyčejným telefonem nepotřebuje nic více, než pár kb do kačky....
Reku
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Dušan2 4. 9. 2012 16:12

Terminator3 píše:Jestli dobíjíš alespoň 300 Kč měsíčně, taxi zapni ten věrnostní program, a můžeš mít internet v mobilu úpe zadarmo.


No jo tohle je fajn, jen jak dlouho to bude asi fungovat? Ale mám dojem že pokud nedobije 300 kč do měsíce, tak se to vypne a po nabití to zase automaticky naskočí i kdyby to bylo za dva měsíce. Pokud to chápu dobře. :hm
OnePlus 9 Pro 12/256
Dušan2
Junior

Odeslat příspěvekod Miroslava indelov 23. 9. 2012 17:55

Mně se to stalo včera,bez varování mi to sami přepnuli .Včera se mi připojil mobilní tel.s předplacenou Twist kartou k internetu.Obratem přišla text.zpráva,že mi byl aktivován datový balíček za 24 Kč na 24 hodin s FUP 25 Mb.Tel odeslal 7 kB a přijal 8kB.Protože jinak internet v mobilu nepoužívám,vyšel mě 1 kB na cca 1.6 Kč.A to se může kdykoliv opakovat.Píši hlavně proto,že takto vysát předplacený kredit může T-mobile všem majitelům Twist karet,protože internet mají přednastaven téměř všichni s placením pouze za stažená data v řádu haléřů.Je to nový fígl.A to mám nastavený tel. na připojení po potvrzení.Kdo můžete předejte to prosím dál.
Operátor mi nabídl pouze vypnutí internet na SIM.Sprosťárna.
Miroslava indelov
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod yarda77 23. 9. 2012 19:15

Sice už je to déle, ale taky jedna "libůstka". Net v telefonu jsem používal pouze prez wi-fi. Ale nejak vypadával signál a já si pozdě všiml že jedu normálně, přez data. Tak jsem vše ihned zavřel a tak nějak počítal že budu tak o 50k chudší. No, čekalo mě "lepší" překvapení. Zůstatek kreditu byl -1100,-. Po zavolání na infolinku jsem se dozvěděl že je to v pořádku. Že tam mám tři připojení po cca patnácti vteřinách. Jsem jediný komu to přijde moc? :-) Ještě že to byla předplacenka. Oželel jsem tedy číslo a změnil operátora....
yarda77
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Reku 23. 9. 2012 20:46

Po kb je už jen u Vodafone...
Reku
VIP uživatel

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků