Internet (sim?) pro cestování Evropou?

Vše o internetu v mobilu a mobilním surfování

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Aligues 11. 4. 2012 13:39

Dobrý den,
V létě chceme na měsíc jet po Evropě (Bosna, Albánie, Řecko, Turecko, Bulharsko,...) jak si zajistit všude přístup na internet za nějaký jednorázový (měsíční) poplatek? Stačí občasné poslání smsky, informace přes operu mini,... klidně by stačil i pár MB. U našich operátorů jsou ty roamingové balíčky předražené až hrůza (990kc/200MB), proto se ptám, zda by to nějaká simka jiného operátora (zahraničního) neřešila líp.

Díky Vám všem za rady :)
Aligues
Junior

Odeslat příspěvekod zajDee 11. 4. 2012 13:45

Pro nektere zeme vam asi bude stacit kombinace nektereho z balicku Internetu v mobilu od Vodafonu + Internetu v zahranici na mesic (za cca 400 Kc + cena vybraneho internetu v mobilu). Neplati ale pro vsechny zeme.
zajDee
Junior

Odeslat příspěvekod Aligues 11. 4. 2012 13:51

Dívál jsem se, a Turecko, Bosna, Albánie, Černá hora v seznamu nejsou, a taky jsem momentálně u TM. Myslel jsem, jestli nemá někdo zkušenosti třeba s rakouskou, slovenskou nebo jinou sim.
Aligues
Junior

Odeslat příspěvekod skype 11. 4. 2012 14:32

Jinde to není levnější. Ceny jsou srovnatelné nebo vyšší.
skype

Odeslat příspěvekod Aligues 11. 4. 2012 15:55

Tak jsem byl dneska ve vodafone a vyplatí se to, pokud jste firemní zákazník (platí jim ten balíček ve více zemích - které zrovna já potřebuju)
Aligues
Junior

Odeslat příspěvekod Voda-ve-fonu 11. 4. 2012 17:22

Nokia 3310 > Nokia 3100 > Nokia 6230i > Nokia 6120c > Nokia 5800 XM > Vodafone 945 > Sony Xperia Tipo Dual
Voda-ve-fonu
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zajDee 11. 4. 2012 19:27

Jojo, na ty země fakt pozor. Reklamaci by nejspíš neuznali. Pro "exotický" země jako Albánie, Srbsko, nebo to euroasijský Turecko, ale asi nikdo z naší trojky nic zajímavýho nenabídne.
-= Nic není tím, čím se zdá být =-

Jsem mobilní maniak :-)
zajDee
Junior

Odeslat příspěvekod msimcard 23. 4. 2012 20:36

Dobrý den,

zanedlouho odjíždím na cca 14 dní do Holandska. Potřebuji být denně online(přebážně maily a web) Poradíte, jak toto zařídit? Obrátit se na operátora?(mám O2, ale nebráním se klidně i jinému) Pořídit novou sim, aby mi neblokovala mob. číslo? Pojedu přes NB.
Nakolik to tak vyjde cenově? Dá se případně dopředu podle lokality zjistit možnost wifi atd.?

děkuji za rady
msimcard
Junior


Odeslat příspěvekod msimcard 23. 4. 2012 21:47

skype: díky, ještě tak umět holandsky :-D

Chtěl bych nějaké řešení, které vyřeším předem tady v ČR. Až na místě se mi to nechce již řešit.

Co třeba přednabitá předplacenka od O2? To by vyšlo asi hodně draho co?
msimcard
Junior

Odeslat příspěvekod zivan 24. 4. 2012 19:20

Ne, normalni ceny. 10MB za smesnych 1200Kc :D
http://www.o2.cz/osobni/volani-ze-zahra ... licky.html
Motorola Edge 20; HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků