Nefunkční O2 internet na 3 měsíce zdarma

Vše o internetu v mobilu a mobilním surfování

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod milanBrno 3. 8. 2011 11:33

Dobrý den.
Mám dotaz, zda se někomu stalo, že mu přestal fungovat výše zmiňovaný internet.
Pokud ano, jak problém vyřešil?
Popř. zda někdo tento internet využívá a funguje mu bez problémů...
Konkrétně se jedná o období od 15. července 2011.
Do tohoto data internet bez problémů fungoval, nyní nefunguje (stávající i nová aktivace).
Moc děkuji za info (bohužel patřím mezi ty, kterým nefunguje)
Telekomunikace: Neomezene volani a sms + 15GB za 500kc/mes.
FinTech: za vyuziti meho doporuceni nabizim odmenu (Revolut , SkipPay , Twisto , Curve , Plutus , Portu , RONDA , RB , Indigo , Coinmate , Anycoin , Trading212 atp.)
Zabava: HBO MAX za 50kc
milanBrno
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod snowboarder 3. 8. 2011 11:40

A jak se to má projevovat? "Nefunguje" je široký pojem.
::: Vyzkoušejte aplikaci SuperFórum pro Android http://goo.gl/3OyV6 :::
snowboarder
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod milanBrno 3. 8. 2011 11:58

Nefunguje znamená, že nejede (že se nedá připojit). Zkrátka jste bez internetu.
(nevím jak lépe to napsat)
Telekomunikace: Neomezene volani a sms + 15GB za 500kc/mes.
FinTech: za vyuziti meho doporuceni nabizim odmenu (Revolut , SkipPay , Twisto , Curve , Plutus , Portu , RONDA , RB , Indigo , Coinmate , Anycoin , Trading212 atp.)
Zabava: HBO MAX za 50kc
milanBrno
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod snowboarder 3. 8. 2011 11:59

A chyba, jakou to píše?

-- 03 srp 2011 13:02 --

Neměl jsi v tom modemu už někdy jinou simkartu s touto nabídkou dlouhodobého připojení zdarma? Podle toho co jsi psal pod blog je to většího rozsahu.
::: Vyzkoušejte aplikaci SuperFórum pro Android http://goo.gl/3OyV6 :::
snowboarder
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod milanBrno 3. 8. 2011 12:13

Windows hlásí chybu 619 (Nelze vytvorit pripojeni ke vzdálenemu pocitaci. Port pro toto pripojeni byl uzavren). A v mobilu to píše, že nemáte oprávnění k připojení na internet a máte kontaktovat poskytovatele (nebo tak něco).
Chyba není v PC, ani modemu či telefonu, ani softwaru či ovladačích, ani uživateli :) , ale pouze a jenom v simkartě (službě)...
Tohle připojení využívám od jeho vstupu na trh, tedy zhruba 1 rok.
Do 15. července vše naprosto bez problémů (a bez FUP). Od 15. července nefunguje.
Mám-li být konkrétní, tak jsem simkartu aktivoval 1. července a 15. přestala z ničeho nic fungovat. 20. července jsem zkusil aktivovat novou simkartu a ta se také odmítla připojit.
Z toho soudím, že O2 tenhle typ simkaret (se 3 měs. zdarma) blokuje.
Původně byla tato sim určena k prodeji s notebookem, ale prodávala se i volně (aukro, e-shopy atd.). A O2 asi došla trpělivost (schovívavost)...

-- 3. 8. 2011 13:40 --

Ano, pro připojení využívám jeden modem a to od Vodafonu (jako jediný umožňuje telefonovat při současném brouzdání po internetu) a bylo v něm použito několik těchto simkaret. Po tom 15tém jsem zkoušel dát sim i do jiného modemu (od O2) ve kterém byla použita pouze sim s 5 týdny internetu a také se nepodařilo připojit.
Může O2 blokovat, jak jste psal pod blogem, jakekoliv zařízení, které pro připojení použijete? (tedy nejen modem O2, ale i Vodafone, či mobil)?
V minulosti se objevila témata, že O2 blokuje onu simkartu na modem se kterým se prodává (aby zabránil opakovanému užívání), ale nebyla to pravda.
Telekomunikace: Neomezene volani a sms + 15GB za 500kc/mes.
FinTech: za vyuziti meho doporuceni nabizim odmenu (Revolut , SkipPay , Twisto , Curve , Plutus , Portu , RONDA , RB , Indigo , Coinmate , Anycoin , Trading212 atp.)
Zabava: HBO MAX za 50kc
milanBrno
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod snowboarder 3. 8. 2011 16:40

Jediná možnost je, když to máš u více simkaret, že to začali dodržovat (v podmínkách to mají). Jinou možnost, když to je na simkartě, na které to běželo a rázem se to utnulo, nevidím.
::: Vyzkoušejte aplikaci SuperFórum pro Android http://goo.gl/3OyV6 :::
snowboarder
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod milanBrno 3. 8. 2011 18:09

Může být, ale poprosil bych o odkaz, kde je tohle zminovano. Podminky jsem cetl a nic takoveho co zminujete jsem tam nenasel. Nebo v jakych podminkach jste to cetl (odkaz). Mozna jsem cetl jine nez Vy...
Nebo kdyby jste byl tak hodny a napsal mi sem, co je tam konkretne napsano.
Jedna se mi o to, jak presne to funguje. Jestli blokuji jakekoliv zarizeni (coz mi prijde jako blbost) nebo pouze O2 zarizeni (modem).
Onu nefunkční simkartu jsem zkoušel v modemu O2, Vodafone (K3765) a v mobilu Nokia N73. Vždy se stejným výsledkem, tedy nepřipojení se k internetu (chyba 619).
Pokud by to bylo, jak pisete, tak by to melo v mobilu fungovat. Nebo ne?
Zkoušel jsem to i v jiném notebooku, pro případ, že by to blokovali pro jeden notebook.
Moc děkuji za radu
Telekomunikace: Neomezene volani a sms + 15GB za 500kc/mes.
FinTech: za vyuziti meho doporuceni nabizim odmenu (Revolut , SkipPay , Twisto , Curve , Plutus , Portu , RONDA , RB , Indigo , Coinmate , Anycoin , Trading212 atp.)
Zabava: HBO MAX za 50kc
milanBrno
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod snowboarder 3. 8. 2011 18:50

Rozhodně, je to dole v sekci "Internet zdarma"
http://www.o2.cz/osobni/219208-cenik_pr ... _akce.html
Účastník je oprávněn využít nabídku pouze jednou na jednom modemu.
::: Vyzkoušejte aplikaci SuperFórum pro Android http://goo.gl/3OyV6 :::
snowboarder
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Reku 3. 8. 2011 23:21

Chyba 619 - to už tu bylo -teď. Výsledek - vadná sim.
Odkaz - viewtopic.php?f=17&t=1126428&st=0&sk=t&sd=a&start=165
Závěr je na konci ....
Reku
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod snowboarder 4. 8. 2011 08:39

Jenže jemu to začalo dělat až po nějaké době. Do té doby mu připojení fungovalo.
::: Vyzkoušejte aplikaci SuperFórum pro Android http://goo.gl/3OyV6 :::
snowboarder
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Reku 4. 8. 2011 09:22

To nevadí. Pořád je to jedna z možností. Sim se stala vadnou a ta druhá je od začátku vadná.
Chápu, že mohu být napaden nesmyslem statistika a pravděpodobnost, že se to stane.
Ale - koupil jsem za sebou dva mobily Samsung - každý jiný model a od jiného operátora - a oba měly vadný reproduktor....
Takže opravdu vadná sim je jedna z možností, ale souhlasím, že ne jediná.
Reku
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod milanBrno 4. 8. 2011 09:50

Díky Reku za názor, ale nejedná se o vadnou sim. Jak jsem psal, dle vyjádření techniků je sim v pořádku (proto je problém ji vyměnit).
Navíc se to stalo naprosto ve stejnou dobu na dvou simkartách (že by se porouchali současně? :) a nefungovala pak ani nová. Takže celý rok používání bez problémů a pak najednou 3 simkarty se porouchají...
Náhody se dějí, ale tohle by bylo už moc. Navíc, kdyby byla vadná sim, tak by to technici viděli.
Telekomunikace: Neomezene volani a sms + 15GB za 500kc/mes.
FinTech: za vyuziti meho doporuceni nabizim odmenu (Revolut , SkipPay , Twisto , Curve , Plutus , Portu , RONDA , RB , Indigo , Coinmate , Anycoin , Trading212 atp.)
Zabava: HBO MAX za 50kc
milanBrno
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kryštof Korb 4. 8. 2011 10:18

A bacha, já SIM ztratil a nechal si dát novou, tím ale nárok na bezplatnou promoakci zaniká.
near field | Úplně všechno o NFC.
Kryštof Korb
NokiaManiak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod snowboarder 4. 8. 2011 10:26

Jj, to už se právě řešilo v tom předchozím threadu, tyhle balíčky jsou vázány na simkartu, nikoliv přímo na telefonní číslo.
::: Vyzkoušejte aplikaci SuperFórum pro Android http://goo.gl/3OyV6 :::
snowboarder
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Reku 4. 8. 2011 10:45

A tak to promiň. Já to pochopil u dvou - stará a nová. Tak tři už jsou opravdu asi něco jiného ....
Reku
VIP uživatel

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků