O2 IVM a Mobilní internet - uplatňování FUP

Vše o internetu v mobilu a mobilním surfování

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Fido+ 25. 5. 2010 17:59

Mozna podle toho, kdo ten limit prekracuje vyrazne a pravidelne.
Fido+
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 25. 5. 2010 20:39

Tak číslo je staré skoro 8 let, to by s tím nemuseli pospíchat.
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jirka_2 25. 5. 2010 20:50

Žeby jako bonus věrným zákazníkům :-D , taky jsem zvědavý , kdy na mě dojde. :-)
Teprve pivo dělá žízeň krásnou...
Jirka_2
Junior

Odeslat příspěvekod audiobullys 26. 5. 2010 12:41

tak jsem vcera zkousel stahnout 2 torenty s mp3 souborem, kazdej tak 170 Mb , dneska dalsi pokus a FUP nastesti na nove aktivovanem Internetu v mobilu v patek neuplatnovan. je to teda na pausalu.

// Fíla: odstraněn OT; osobní spory řešte např. skrze SZ
Daň ze samostatného myšlení nebyla dosud zavedena jen proto, že by to byl příjem pro stát zcela zanedbatelný.
audiobullys
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod wit.cz 26. 5. 2010 13:18

pucicek a KubbY: panove, neznam z vas ani jednoho, ale i kdyby to byl od pucicka blud, tak mi prijde jako docela mozna varianta skutecnosti .. ostatne kubby zde jiz nekolikrat psal ve smyslu, ze fup bude do dvou tydnu apod., citoval to zde uz Snekac a porad ho*no h*vno slavny soude :)
<- Pod obrázkem najdete odkaz na platformu Portu, kde po registraci získáme oba 3 měsíce bez poplatků. Díky, kdo jste využil.
wit.cz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jindra999 26. 5. 2010 14:00

Na včera aktivované nové SIM (z té edice zdarma s 0,- kreditem) jsem dobil 300,- a aktivoval IVM přes operátora, první měsíc je zdarma. Ale operátor upozorňoval na FUP 37,5 MB týdně. Myslel jsem, že kecá, protože IVM na různých kartách provozuju už asi od loňskýho srpna. Včera jsem prosurfoval asi 10-15 MB a dnes schválně stáhnul 75 MB soubor a šel plnou rychlostí, celej. Ale po asi půlhodině nepřítomnosti mám na mobilu SMS, že mě byl aktivován FUP a že pro intenzivní využití dat si mám zaplatit data nonstop... A skutečně, rychlost je totálně nepoužitelná, i přes java emulátor s operou mini se stránky načítají zoufale pomalu, odpovídá to těm 16 kbps. Tak budu týden čekat a pak znovu zkusím aktivovat IVM na kartě, kde to dosud jelo bez FUP, ale došel mě kredit v pondělí a já se rozhodl kvůli měsíci zdarma radši dobít novou SIM. Špatná volba, ale zkusit se to musí. Teď jde o to, jestli na staré kartě při novém zapnutí IVM bude FUP nebo ne. Jinak jsou to vyhozený peníze, na volání ty karty nepotřebuju.
jindra999
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wit.cz 26. 5. 2010 16:03

Fíla: to snad né, ja ho včera vypnul, protože tento týden a kousek nepotřebuju :)
<- Pod obrázkem najdete odkaz na platformu Portu, kde po registraci získáme oba 3 měsíce bez poplatků. Díky, kdo jste využil.
wit.cz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jaycob 27. 5. 2010 16:33

Doložím z praktických zkušeností. Mám široký okruh lidí s IVM - opravdu široký. U nových SIM které jsem kupoval přímo na prodejně byl FUP okamžitě uplatňován a to dokonale funkčně po stažení limitu se ihned snížila rychlost.

U starších simkaret se zatím neuplatňuje, ale bude. Někteří známí ho mají zapnutý i na starší SIM.

Takže jak tu padl názor, že FUP se uplatňuje od stáří SIM - věřil bych mu.
jaycob
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 27. 5. 2010 16:47

Zatím jsem to nijak nepocítil. Sim mám 9 let. Pokud zavedou, zavedou. Aktivuju si těch 500 MB, což ale taky stačit nebude :)
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod andre (novy) 27. 5. 2010 17:39

FUP se aktivuje postupne ve vlnach na novych automaticky a na starych SIM je to ve vlnach.

Jinak se chysta datovy tarif standard za 250,- - melo by se jednat o nejlevnejsi datovy tarif s urcitym FUP na trhu.
,,The World is not Enough"

Blackberry 9700 Bold
andre (novy)
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jindra999 27. 5. 2010 18:10

A bude standard i na předplacenky? Protože o paušál nestojím, známe, jak to u O2 chodí, rozčilovat se nad chybnýma fakturama nehodlám. A FUP je tragédie, pokud je člověk zvyklý denně sledovat streamované video. Na surf a email by ale pár stovek MB stačilo. Rozhodně ne 37,5 MB týdně, to je limit jak v době kamenné.
jindra999
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KubbY 27. 5. 2010 18:34

standart za 250,- rozhodně nebude, cena bude o trochu vyšší a název bude jiný, ale to si do srpna ještě počkáme
Ou tů - ken dů
KubbY
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tonda512 30. 5. 2010 22:47

Ja za sebe rikam, ze jak O2 zavede FUP, nevidm jediny duvod u O2 zustavat....obiraji sami sebe o snad nejvetsi vyhodu na trhu.
Tonda512
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jindra999 30. 5. 2010 23:36

Tak asi je pochopitelný, že chtějí prodávat paušály za 500 a 1000 Kč a nestojí o to, aby všichni platili jen 40 týdně. Ale část zákazníků ztratí, to je pochopitelný. Já si platil tento paušál v mobilu i v usb modemu, takže jsem pravidelně dobíjel dvě karty a s fup to budu používat jen v mobilu na emaily a počasí a na surf s modemem musím pořídit něco jinýho.
jindra999
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod X-Brace 31. 5. 2010 15:22

Mám dotaz jestli je u paušálu uplatňováno fup po týdnech nebo normálně 150 MB na měsíc. Omlouvám se jestli to tu už někde je uvedeno, na mobilu se mi tím nechce listovat. Díky
@peroutka
X-Brace
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků