O2 IVM a Mobilní internet - uplatňování FUP

Vše o internetu v mobilu a mobilním surfování

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod T.E.CH 3. 8. 2009 15:41

To že tuto variantu za 150 kč lze použít jako plnohodnotný net jak v mobilu, tak v noťasu či stacionárně, se zde všeobecně ví.Zajímalo by mne, jak dlouhou to ještě vydrží.Pokud mělo 02 jen GPRS (BRNO PHA pomíjím) tak se to dalo chápat jako bonus proti TMO a VF kteří maj EDGE.Situace se však obrátila a 3G vše změnilo.Sice ne všude ale přesto.Nějak si mi nechce věřit že to bude stav trvalý.Přeci nebudou stavět drahou 3G síť s tím, že nechaj net za 150 kč.Nabízí se o tázka, kolik lidí toho zneužívá a kolik lidí o tom neví, takže to nebylo(nebude) potřeba řešit.Dále je otázkou, zda systémy 02 ten FUP umí aplikovat.Docela by mne tahle problematika zajímala.Takže pokud někdo ví více, sem s tím.
Naposledy upravil Fíla dne 8. 7. 2012 08:04, celkově upraveno 81
Důvod: upraven název tématu
T.E.CH
Junior

Odeslat příspěvekod myšpulín 3. 8. 2009 16:00

No já se jen obávám toho že čím víc se tahle informace dostává do povědomosti lidí tím spíš se budou snažit FUP zavést. Já zavedení FUPu očekával teď v srpnu ale snad k němu nedojde.
myšpulín
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Sasakr 3. 8. 2009 16:12

Myslím si, že o tom ví minimum lidí, přijít na to lze jenom dvěma způsoby 1) číst fórum mobilmanie 2) přešvihnout to, což jde ale na mobilu špatně a když si někdo koupí internet do mobilu, tak ho jistě nenapadne to připojovat k PC.

Navíc si myslím, že pokud jim to nebude nějak přetěžovat síť, tak k tomu nemají jediný důvod.
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Aleš P. 3. 8. 2009 16:17

Já bych měl spíš strach aby se to neobjevilo jako senzace na nějakém jiném nejmenovaném serveru s přídomkem "víme první". To by pak mohl být konec... Samozřejmě by to bylo potvrzeno od zdroje blízkého operátorovi :-!

T.E.CH. : Jinak u O2 podobné věci v minulosti moc neřešili, ale jak víme, kohoutky se postupně utahují.
externí redaktor e15.cz/finexpert a mobilmania.cz
Aleš P.
Redaktor MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod myšpulín 3. 8. 2009 16:37

No jo oni to co my na MM víme už nějaký týden třeba i dnes opisují. :D
myšpulín
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 3. 8. 2009 17:02

Já to teď dočasně na pár dní v kombinaci s Vodafonem na předplacence používám přechodně na pár dní místo kabelového připojení, tak snad mě někdy nepřekvapí účet za mobil, ikdyž chodím sem sem tam, tak se to asi dozvím :)
Jinak jsem téhož názoru, až to lidi začnou zneužívat, tak FUP zavedou. Ať.
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fido+ 3. 8. 2009 17:29

Sasakr píše:Myslím si, že o tom ví minimum lidí, přijít na to lze jenom dvěma způsoby 1) číst fórum mobilmanie 2) přešvihnout to, což jde ale na mobilu špatně a když si někdo koupí internet do mobilu, tak ho jistě nenapadne to připojovat k PC.

Navíc si myslím, že pokud jim to nebude nějak přetěžovat síť, tak k tomu nemají jediný důvod.

Ja myslim, ze i na mobilu se to da presvihnout hodne snadno a hodne rychle.
Nicmene spis bych se na to podival z jineho uhlu. O2 dava mobilni internet k adsl take za 150 takze si nemyslim, ze to bude nejak zvlast hlidat a zavadet fup.
Naposledy upravil Fido+ dne 3. 8. 2009 20:56, celkově upraveno 1
Fido+
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod snowboarder 3. 8. 2009 18:33

Aleš P. píše:Já bych měl spíš strach aby se to neobjevilo jako senzace na nějakém jiném nejmenovaném serveru s přídomkem "víme první".

:-)))

Každopádně já si myslím, že tohle v nejbližší době nehrozí, ví o tom opravdu minimum lidí vůči lidem, kteří to používají a kvůli té hrstce se jim FUP do sítě zavádět nevyplatí (stejně jako se jim to nevyplatilo dřív).
::: Vyzkoušejte aplikaci SuperFórum pro Android http://goo.gl/3OyV6 :::
snowboarder
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Sasakr 3. 8. 2009 18:40

Fido+ píše:Ja myslim, ze i na mobilu se to da presvihnout hodne snadno a hodne rychle.


No v Praze a jiných HSDPA městech možná, v Liberci teda rozhodně ne a myslím si, že pořád většina zákazníků O2 je mimo 3G.
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fido+ 3. 8. 2009 21:05

Mas do jiste miry pravdu. Na gprs by to bylo utrpeni takze tam to asi nepresvihne nikdo. Ale uz na edge se to da (ja vim ze O2 a edge moc dohromady nejde). Staci jen udelat mobilem par fotek a poslat mailem, obcas kouknout napr. na google mapy, obcas kouknout na nejake to video (ja osobne obcas koukam na historicke fotomapy, zatim bohuzel jen Praha) .. a limit presvihnes za dva az tri dny. Vetsine lidi se to asi nepodari nicmene jde to a neda to moc prace.
Ale nechme toho. Tema je, jestli vydrzi fup.
Pokud nezacne nejaky server s kampani typu "Neplatte drahy mobilni internet. Stejnou sluzbu vam udela internet v mobilu za mensi cenu." tak vydrzi. Otazka je, jak dlouho bude trvat nez si nekteri lovci senzaci tohoto vsimnou. Na druhou stranu jak uz jsem psal vyse, O2 nabizi mobilni internet k adsl take za 150, tudiz by s tim mozna nemusel mit problem. Otazkou je, cemu da prednost, kdyby k tomu doslo. Zda pujde cestou omezovani a nebo to vyuzije k vlastni reklame a snizi cenu mobilniho internetu pro vsechny na tech 150. Tipnul bych, ze druha moznost by se mu vyplatila vic ale nejsem jasnovidec. :)
Fido+
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sholimo 3. 8. 2009 21:14

Zajímám se o nastavení služby internet v mobilu edge a u o2 jsem to nenašel.Může mi někdo zaslat nastavení nebo odkaz, mám samsung s5230 :-| ? Díky
sholimo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod snowboarder 3. 8. 2009 21:27

Pošli název požadovaného nastavení na číslo 999555, např. WAP, INTERNET, MMS nebo tak.
::: Vyzkoušejte aplikaci SuperFórum pro Android http://goo.gl/3OyV6 :::
snowboarder
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Pav Lucistnik 3. 8. 2009 21:49

Zatím platí, že nákup a zavádění systému, který by byl schopný počítat provoz zákazníků na GSM/UMTS síti a dynamicky jim nastavovat shaping, je natolik nákladná, že je v podstatě neprůchozí. Musel by se ještě hodně zvednout provoz v síti, aby bylo nutno takový systém zavádět z důvodu regulace provozu...
Nokia E71 (O2/3G), Nokia E51 (T/3G), 4x Nokia 6120c (Vdf/3G, Vdf/GSM, O2/GSM, T/GSM), 2x Axesstel (U:fon, O2 CDMA), ZTE LTE usb stick (O2 LTE), Lenovo ThinkPad Edge, toť výbava lovce
Pav Lucistnik
Lovec BTS
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod T.E.CH 4. 8. 2009 10:14

2PAV: VF a TMO ten systém má??

JInak na GPRS je fakt, že to moc přečerpat nelze.
T.E.CH
Junior

Odeslat příspěvekod Pav Lucistnik 4. 8. 2009 10:16

Jasně že má
Nokia E71 (O2/3G), Nokia E51 (T/3G), 4x Nokia 6120c (Vdf/3G, Vdf/GSM, O2/GSM, T/GSM), 2x Axesstel (U:fon, O2 CDMA), ZTE LTE usb stick (O2 LTE), Lenovo ThinkPad Edge, toť výbava lovce
Pav Lucistnik
Lovec BTS
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků