Vodafone: Internet v mobilu

Vše o internetu v mobilu a mobilním surfování

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Michal P 6. 11. 2008 07:08

Zjistil jsem že internet v mobilu na den je u předplacené karty základní služba která je aktivována automaticky.

Obrázek

Při objednávce nové předplacené karty je zaškrtlá a nelze jí odškrtnout. Možná je to jen dočasná chyba, třeba samoobsluha ještě neběží a u datových služeb jsou uvedeny ty původní.

EDIT: Tak to vypadá, že zrušili možnost účtování od kB - připojení na skok u paušálu, resp. připojení Vodafone karta. Základním tarifem je připojení na den, které je aktivováno automaticky pokud si nezvolím jinou službu.
Obrázek
...
Michal P
Pokročilý

Odeslat příspěvekod mayg 6. 11. 2008 09:35

Takže když se budu chtít připojit s notebooku (byť s rychlostnim omezením což mi nevadí) tak to není problém? Popřípadě jak se to bude muset nastavit (N70), stačí v mobilu nebo je nutno v počítači nějak říct at se pripojuje pres apn internet? Internet mi budou zavadet doma až za mesic a alespon nejaka alternativy byt pomala by se mi hodila. Za případné odpovědi dík
HP 6510b 14,1", T7250, 2,5Gb ram,160Gb,lightscribe mechanika,WXGA+ displej,travel battery
mayg
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod audiobullys 6. 11. 2008 09:53

pokud mas nokii N70 tak nejlepe ji propojis s pc pomoci programu pc suite ,primo z webu nokie se da napr.stahnout . je na to pripadne instalacni cd,ted nevim jestli i neni v materialech pro zakazniky co se posila zdarma postou.
Daň ze samostatného myšlení nebyla dosud zavedena jen proto, že by to byl příjem pro stát zcela zanedbatelný.
audiobullys
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod audiobullys 6. 11. 2008 11:46

pujde a budes platit jen 148 kc 6 mesicu plus jedno necely uctovaci obdobi , cekam kdy nahodej monitorovani hesel a pujde se prihlasit do samosek abych si tam taky tendle vanocni darek na tendle druh pripojeni aktivoval.
jde to totiz ke vsem soucasnym datovym tarifum na dlouho, na stalo i s tou slevou 50 procent.
Daň ze samostatného myšlení nebyla dosud zavedena jen proto, že by to byl příjem pro stát zcela zanedbatelný.
audiobullys
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Jonathan 6. 11. 2008 12:05

Nevíte odkdy bude možné aktivovat připojení za 177? Někde jsem zahlédl 6.11., ale na Vodafone ani zmínka a samoobsluha nefunguje.
Jonathan
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rybak 6. 11. 2008 14:15

Na vodafone samoobsluze:


Aktivujte si vánoční dárek Internet v mobilu na 6 měsíců zcela zdarma, a to přímo ve vaší Internetové Samoobsluze!

Přímo z vašeho mobilu se tak dostanete kamkoliv na internet snadno a rychle.

Aktivace je možná do 31.1. 2009.
Rybak
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod speedy 6. 11. 2008 15:26

Chápu to správně, že internet v mobilu budu moci mít aktivní a nic mě to stát nebude?

Internet v mobilu na den vam umožní využivat datové služby kdykoliv budete potřebovat bez nutnosti platit měsíční paušál, a to vždy po dobu 24 hodin od okamžiku, kdy se poprvé připojíte.


Z toho mi tedy vyplývá že bych to mohl mít aktivní místo Připojení na skok.
speedy
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Thom 6. 11. 2008 17:11

snowboarder píše:ano, i pro všechny nové aktivace bude výchozí připojení "na den", ale nezapomeň, že jakmile by ses pak připojil, tak by tě to stálo 17Kč, ať stáhneš 1kB, nebo 500kB...

to už je lepší mít tam připojení na měsíc, když je zdarma, ne? ;)

Ale to je docela fér vůči "lamám". Leckdo prusurfuje kolik stovek omylem, ani neví jak, tohle je tak trochu ochrana.
Thom
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod snowboarder 6. 11. 2008 17:14

Thom: souhlasím. Po tomhle už volám hodně dlouho, aby, když prosurfuješ určitou částku, nějaký strop, se ti zapojila neomezená data. Tím, že se zapojí jen jeden den je to ještě lepší. Na druhou stranu je potřebná dostatečná propagace toho, že když má někdo jimma a hodlá prosurfovat třeba 2 kačky za připojení ve vlaku, že to tak fungovat nebude.
::: Vyzkoušejte aplikaci SuperFórum pro Android http://goo.gl/3OyV6 :::
snowboarder
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod paul_b 6. 11. 2008 17:49

funguje ten net aj na ODEPIS?......... vola sa ta polozka "INETRNET V MOBILU"? dankeeee
paul_b
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod paul_b 6. 11. 2008 18:16

neviem ale akosi tam nic v zmysle FREE netu resp zlavy nevidim :-/
paul_b
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Fido+ 6. 11. 2008 18:33

Libi se mi 6 mesicu zdarma, nelibi se mi fup a cena. Musi byt Vodafone za kazdou cenu v datove oblasti nejdrazsi?
No nic. Zaktivuju si to posledniho ledna (ted mam od O2) a po skonceni akce se vratim k O2.
Fido+
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Thom 6. 11. 2008 19:14

Nejdražší? jak se to vezme. Na předplacence to drašží není.
U paušálu oproti O2 rozdíl 27 korun, to teda na hovorech a SMS u nich ušetřím víc. A O2 je mimo těch pár UMTS ostrůvků ceklem hrůza děs.
Oproti Téčku-paušálu je dražší o 59 Kč, jenže tam máš omezené porty, jinak Surf&mail je dražší.
A jestli opravdu bude mít Vodafone UMTS, tak kdo pak bude pro většinu populace nejrychlejší?
Thom
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod snowboarder 6. 11. 2008 19:22

na předplacence je to oproti O2 dražší také, 30 dní stojí u O2 171Kč, ale o těch 6Kč se nemá smysl handrkovat, oproti paušálu je to dražší také. Další věc je ta, že FUP má O2 vyšší a dokonce ho zatím ani neuplatňuje. Další věc je ta, že při přístupu přes Operu mini nerozeznáš ani UMTS od GPRS, natož GPRS od EDGE, takže o rychlosti připojení to téměř není.

Prostě 6 měsíců zdarma beru, až dokončím 3 měsíce zdarma u O2 a pokud se nic nezmění, jakože určitě ano, půjdu pak zase k O2. Nehledě na to, že v té době už bude zase kus sítě zrekonstruovaný (bude dokončena snad 1/4 výstavby nové modernizace 2G sítě) a přibudou i města s 3G).

T-Mobile s momentálním levnějším surf+, ale FUP 50MB a omezenými protokoly neberu jako soupeře. Byl první, teď je out.

Prostě s momentálním nastavením služby je to akce "ber co je zdarma a zmiz" :-)
::: Vyzkoušejte aplikaci SuperFórum pro Android http://goo.gl/3OyV6 :::
snowboarder
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Thom 6. 11. 2008 19:52

Tak to promiň, ale já teda GPRS vs. EDGE poznám zatraceně dobře i v O.Mini, pokud teda lezu na normální stránky, ne jen pda či wap verze (tam je ten rozdíl taky poznat, ale nevadí).
Fup většina lidí nedosahuje v mobilu (prý) ani u T-Mo, natož u VF či O2; něco jiého je to s ntb, ale to už jsme vůbec jinde.
Ber v úvahu taky to, že pokud to máš u hlasového tarifu, tak největší rozdíly v útratě ti dělá obvykle ten, ne pár korun rozdíl na připojení. A když už si to dáš na další kartu, stejně musíš nějaký hlasový tarif připočítat, pokud jde o paušál (a tam se pod 179 Kč stejně nedostaneš, oproti 189 u VF zas nic nic prd a ještě máš u VF 40 minut do vl.sítě, snad leda nějaké ty spec. edice Tip relax s 0 paušálem, ale to běžně nekoupíš). A o předplacenkách jsme se bavili, 6 korun je taky houby.

Je samozřejmě otázka, jaké nastavení bude potom. Ale kvůli pár korunám třetí telefon tahat nebudu (nehledě na to, že na ústecku jsem s O2 signál tak tak chytal, s ostatními operátory mám i EDGE. Takže to je individuální.
Thom
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků