Vodafone: Internet v mobilu

Vše o internetu v mobilu a mobilním surfování

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Internet v mobilu a Mobilní internet nejsou omezována přístupovými body ani připojeným hardwarem (mobil, notebook, tablet), pouze pomocí FUP dle vašeho tarifu. Při hledání informací čtěte první stránky a příspěvky příslušných témat, najdete v nich většinou sumář informací.

Odeslat příspěvekod luskys 28. 1. 2009 19:29

tak sem na operatora volal z nova a nejak z nej vypadlo at skusim nastavení přes sms pro 5300 tak sem skusill.. no náádhera vodafone live mi de ALE k***a nic jinýho už ne

EDIT:zničeho nic mi začal fungovat FRING ale nic jinýho se nepřipojít ani n-gage ani slick opera mini java hry nic ani prohlížeč na kterym jde jeen vodafone live nic já už to nechápu
Notebook: Lenovo IdeaPad Y570
Mobile: Sony Xperia J
luskys
Junior

Odeslat příspěvekod Fido+ 28. 1. 2009 21:56

audis píše:ještě nepoužitelnější nez v FUPU od Tmobile? tam mám zkušenost, že načítání trvá logicky dlouho, z mobilu měřená rychlost na DSL.cz down. 12 kbit/s / up. 2,5 kbit/s, nenačtená stránka 1x za 15 kliknutí.

Ano. Me to po dosazeni fup nefungovalo nekolik dni vubec. Potom se to sice rozjelo ale tak zoufale pomalu, ze to je nepouzitelne stejne. Pro porovnani. 30 kB soubor jsem pres to stahoval 16 minut.
Fido+
Expert

Odeslat příspěvekod luskys 29. 1. 2009 06:49

další změna jak sem řikal, že to de tak to šlo asi 15 minut :roll:

Edit:po sformátování a trojty mpřenastavení sem usoudil že chyba neni v mobilu ale na straně operátora takže asi simka, ale tu kde bydlím nevim o žádne prodejně vodafone kde by mi ji mohli vymenit nebo něco s tim udělat a přes operátora by to nějak nešlo nevíte? já jen že s nima je domluva jak ... no comment tak se radši ptám předem tady
Naposledy upravil luskys dne 29. 1. 2009 23:10, celkově upraveno 1
Notebook: Lenovo IdeaPad Y570
Mobile: Sony Xperia J
luskys
Junior

Odeslat příspěvekod green_man 29. 1. 2009 22:08

Chtěl bych se zeptat, zda je možné Internet v mobilu od Vodafone využívat se 4G Combi kartou od T-Mobile (samozřejmě pouze přes GRPS/EDGE). Nejsem si jist, zda není nějak blokovaná, a zda vůbec lze přes web'n'walk manager nové připojení nastavit.

Pokud má někdo zkušenosti nebo dokonce stručný návod, budu vděčný. Díky.
green_man
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Fido+ 30. 1. 2009 01:23

Jestli je blokovana to nevim (nejspis nebude) ale pres ten manager to nastavit jde. Nicmene nastaveni pripojeni primo bez toho manageru je tak jednoducha vec, ze nevidim moc duvod, proc ho pouzivat a plytvat systemovymi prostredky na beh toho manageru.
Fido+
Expert

Odeslat příspěvekod DirtyKing 7. 2. 2009 10:48

Zdravím,
mám menší problém, mněl jsem měsíc internetu a asi za 3 týdny jsem dosáhl FUPu a dokonce měsíce zbýval 1 týden. Ale od té doby mám už 3 týdny stále FUP i když začalo nové období internetu ..

Nějaká kráva? na infolince do mně hučela, že když vyčerpám limit 100MB, tak pak mám na 30dní FUP a nezáleží kolik dní jsem mněl do konce zůčtovacího období ...
DirtyKing
Junior

Odeslat příspěvekod Snekac 7. 2. 2009 19:14

Vodafone v podmínkách FUP píše:Připojení snížením rychlosti přenosu dat. Takové snížení přenosové rychlosti je pouze dočasné, a to nejdéle do začátku následujícího nového zúčtovacího období. Toto pravidlo FUP je tedy závislé na zúčtovacím období a je aplikováno na všechny datové tarify služby Připojení nabízené Vodafonem, využívající technologie GPRS a EDGE.

Tak se holt slečna špatně vyspala. Zavolej tam znovu a chtěj aby to předali na dořešení ;)
> Jak pokračuje kampaň za svobodu informací?
>> Pardon, o tom nelze mluvit.
Snekac
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod DirtyKing 9. 2. 2009 15:13

No asi tam zavolám znovu ale už na to vážně nemám sílu, čekat zase 2 měsíce než se to vyřeší, protože v systémech je všechno v pořádku, u techniků také a problém je v mém telefonu ale že to nefunguje na K750i na N6300, N6234, W810i a E51 jim nic neříká prostě mi furt budou tvrdit že všechny telefony jsou rozbité, ale oni to tam mají funkční :-)

A nebo rovnou řeknu že chci uvolnit SIM k přechodu k jinému operátorovi a bude to snad vyřešené do 3 dnů :-))
DirtyKing
Junior

Odeslat příspěvekod u-v-i 18. 2. 2009 16:58

Limit,který má pouhých 100MB po vyčerpání sníží rychlost připojení,nic méně icq-jimm/operamini s nízkou kvalitou obrázků fungují spolehlivě.Můžem být rádi,že je to v rámci vánočního dárku zdarma.Jaký pohled na toto máte zrovna vy?Jak dlouho vám trvá než FUP přečerpáte?
u-v-i
Junior

Odeslat příspěvekod snowboarder 18. 2. 2009 17:07

Pro mě je to o ničem. O2 má internet v mobilu zdarma taky (i když jen na 3 měsíce) a má to standardně, nepotřebuje k tomu nějaké vánoční dárky. Navíc neaplikují FUP, takže surfování není nikterak omezené. U VF je to po vyčerpání FUP nepoužitelné.
::: Vyzkoušejte aplikaci SuperFórum pro Android http://goo.gl/3OyV6 :::
snowboarder
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod audis 18. 2. 2009 19:03

uvi:
celodenní surfování po informačních CZ webech, bez jakekoliv optimalizace (opera mobile) prosurfováno 20 - 50 MB denně. (ted už nevim.. , ale myslím, že to stačí jako orientace. )
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior

Odeslat příspěvekod wit.cz 19. 2. 2009 20:53

hm, tak si rikam, ze bych nemusel kupovat kazdy tri mesice simku od O2, mel bych sva dve cisla, pricemz jedno u VF, vyuzival bych smsgratis a netoval ... hm, kde je chyba? .. aha, to netovani nam nejak v tomto pripade pokulhava .. tak zpatky do reality, konec sneni :)
wit.cz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Fido+ 19. 2. 2009 21:05

u-v-i píše:...Jak dlouho vám trvá než FUP přečerpáte?

To je dost zavisle na tom co pouzivam ale protoze na mobilu pouzivam takove veci jako streamovane radio a nekdy i tv, bezne brouzdani pres plnou operu, e-mail a dalsi datove dost narocne veci, mam rozmezi od cca 14 hodin do tri dnu.
Vcelku me to nevadi protoze soubezne s tim mam net od O2, kde fup neni.
Fido+
Expert

Odeslat příspěvekod u-v-i 19. 2. 2009 21:36

o2 mě velmi překvapuje,u vodafonu si ponechávám jen 1sim s tarifem odepiš a vánočním dárkem,ale t-mobile za nic nevimením:-).Proste nepoužitelné po vyčerpání/už také využívám o2/t-mobile.
u-v-i
Junior

Odeslat příspěvekod Millhaus 14. 3. 2009 16:14

tak panove vodnik mi bloknul datovy profil internet telefon rika ze nemam predplacene pakety,pritom wap beha normalne,jina vod karta jde ok,tak jsem to zdelil opovy ve stredu ,napsala si to i pisemne a predala to dal,budou me informovat,tak jsem na to zvedav jak to dopadne,kredit tam mam vanocni darek aktivni taky.
sunny side up
Millhaus
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka