Mobilní internet a modem

Vše o internetu v mobilu a mobilním surfování

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Fribi 22. 6. 2019 11:21

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, lze do modemu vložit a využívat mobilní simkartu, jelikož jak má nyní tmobile neomezené data na léto, tak by se ten internet dal využít třeba k připojení do PC, tak bych se rád zeptal, jestli to lze dát do modemu, nebo na modem jsou jiné sim karty.
Děkuji za pomoc.
Fribi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod radim 22. 6. 2019 11:56

Jde to normálně, proč by ne. V modemech jednotlivých operátorů dokonce fungují i simky virtuálů v dané síti, např. v modemu O2 funguje Bleskmobil.
radim
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fribi 22. 6. 2019 14:38

Jelikož jsem se ptal tmobile, a tam mi napsali "je mi líto, ale SIM kartu pro hlasový tarif lze využít pouze do mobilního telefonu. Do modemu k přenosnému internetu je určena samostatná SIM karta", ale spíš si myslím že to napsali kvůli tomu abych si zakoupil ten pevní internet na doma.
Fribi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod radim 22. 6. 2019 14:41

Možná to má T-Mobile jinak než O2, u O2 není žádný problém dát do modemu jakoukoliv kartu. T-Mobile jsem ještě nezkoušel, modem mám, ale ještě nemám aktivovaný ten internet. Vyzkouším a dám vědět.
radim
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fribi 22. 6. 2019 14:51

Dobře, děkuji. :)
Fribi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zivan 22. 6. 2019 17:03

Vsude je to stejne, co vim, tak blokovane na modemy od operatora byly jen SIM, ktere byly urcene do modemu jako internet na doma. Bezne jsem daval ruzne karty do ruznych mobilu i do LTE USB modemu.
Motorola Edge 20; HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Pokročilý

Odeslat příspěvekod radim 24. 6. 2019 15:02

Jo, normálně to jede, obyč Twist a LTE USB modem. Při prvním měření 25 Mb download, 22 Mb upload, ping 18 ms.
radim
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Miroslav500 17. 5. 2020 07:06

Dobrý den chtěl bych se zeptat když se dál zapojil do zásuvky mobilní modem tak sím karta 1 o2 Czech Republic a.s. řekl chyba sim karta až sim není vložená ale zkoušel sim karta tesco mobile tak funguje když dál sim karta 3 o2 Czech republic a.s. funguje tak
dokáže mi někdo poradit co si mám dělat Děkuji za odpověď Vojtíšek
Miroslav500
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ze.us 17. 5. 2020 10:18

Neni karta 1 prilis stara a diky tomu neumi LTE? Jinak klasika - vypni PIN a vyzkousej v telefonu.
ze.us
Mírně pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků