Jak velký adresář v mobilu potřebujete?

Pokud nenaleznete vhodnější přihrádku

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Jak velký adresář v telefonu potřebujete?
Stačí 10 kontaktů 0 %  0%  [ 0 ]
10 až 100 kontaktů 15 %  10%  [ 15 ]
100 až 200 kontaktů 47 %  31%  [ 47 ]
200 až 500 kontaktů 62 %  42%  [ 62 ]
500 až 1 000 kontaktů 18 %  12%  [ 18 ]
Více než 1 000 kontaktů 5 %  3%  [ 5 ]
Celkem hlasů : 147

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 15. 4. 2005 22:05

Svými požadavky občas rozpaluji do běla příznivce Sony Ericssonů, kteří někdy nedovedou pochopit, že mi v telefonu nestačí adresář pro 510 položek. U nových modelů se to už zlepší, do Sony Ericssonu K750i se vejde pět set jmen, starší modely pro mě ale opravdu nejsou moc použitelné.

Obrázek

V Outlooku, který chci synchronizovat s telefonem, mám totiž v současnosti 531 kontaktů. U každého je minimálně jedno, většinou ale víc telefonních čísel. V praxi to potom vypadalo tak, že do Sony Ericssonu se při synchronizaci dostalo asi dvě stě jmen ... a paměť byla zaplněna.

Častou reakcí je, jestli opravdu na svých 531 kontaktů volám. Rozhodně ne, jsou to lidi, se kterými jsem za předchozí léta komunikoval třeba jen párkrát. Kontakty ale mají v byznysu velkou hodnotu a bylo by velmi neuvážlivé, kdybych je mazal jen kvůli tomu, že se mi nevejdou do telefonu. Vyžaduji proto mobil, do kterého se vejdou. Víte, jak dobře působí, když člověka, kterého jste několik let neviděli, oslovíte jménem?

Hodně samozřejmě záleží na prostředí, ve kterém se pohybujete. Studentům stačí malý seznam, ale třeba obchodníci mají v adresáři třeba i několik tisíc jmen a nechápou, že mi stačí tak malá kapacita.

Možné otázky do diskuse:

    :arrow: Jaké jsou vaše požadavky na telefonní seznam v mobilu?
    :arrow: Synchronizujete adresář s počítačem?
    :arrow: Jak organizujete adresář? Píšete vždy celé jméno a příjmení (to je mimochodem můj případ), nebo někdy sáhnete i po křestním jménu, případně po přezdívce?
Naposledy upravil Marek Lutonský dne 15. 4. 2005 22:50, celkově upraveno 1
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daft 15. 4. 2005 22:26

1) 500 kontaktů stačí
2) Ano, synchronizuji (iSync), mám ale v adresáři vytvořenou skupinu nepoužívaných kontaktů (těch je asi 500 z 600), na zbytek už pamět K700 stačí.
3) Záleží na koho daný kontakt je, u některých si vystačím se jménem, u některých s přezdívkou (mám v mobilu např. Květáka, Okurku, Lopatu...), pracovní kontakty pak ve tvaru Firma Jméno Příjmení; firmu však pouze zkratkou, v praxi to vypadá: AtC Jaroslav Hajn, AtC Josef Hejnák, OVB Petra Netolická, a podobně se spolužáky - Uni Iva, Uni Michal. Jednoznačně by se mi v adresáři hodily složky/skupiny a možnost vyhledávání přímo v nich.
Daft
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ovo 16. 4. 2005 06:09

Koukám, že u mě je to hodně podobné jako u Daft. S tím rozdílem, že maca už nemám.

Synchronizuju s Outlookem na notebooku a kontakty dělím do dvou složek - ty, které se synchronizují s telefonem, a ty, které nikoliv. Důvod pro ty druhé je ten, že spousta kontaktů není už aktivních (hlavně pracovní kontakty) nebo s nimi nechci komunikovat ze soukromého mobilu nebo kontakt nemá funkční telefonní číslo - například má jenom e-mail.
Takže 500 stačí bohatě.

Přezdívky nikoliv, vždy příjmení a jméno, dokonce jsem tak důsledný i rodiny. U některých kontaktů ovšem namísto příjmení mám firmu a do jména zapíšu příjmení i jméno. Důvod je ten, že můj stařičký S45 neumí vyhledávat podle firmy a nenašel jsem jiný způsob, jak seskupit kontakty na klienta. Který telefon to zvládne?
Ovocné víno každý den, tvůj život se změní v sen.
Ovo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dejvidek 16. 4. 2005 11:26

ad1) Vícepoložkový, kapacita 500-1000 údajů. Možnost doplnění adresy, emailu, atd.
ad2) Občäs s Outlookem.
ad3) Záleží na konkrétní osobě, jsou lidé které mám napsané pod přezdívkou (známí z netu,atp.) a jsou lidé, které mám ve tvaru jméno a příjmení. Jen křesní jméno už nepoužívám, mít v mobilu 3x "Pavel" je o nervy.
dejv
dejvidek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod mickaelb 16. 4. 2005 11:41

Staci mi 250, vicepolozkovy.
Kamose mam a ty kterym casto volam nebo pisu tak mam pod prezdivkou abych se potom nemusel prohrabavat desitkama treba martinu,a ostatni ma normalne pod jmenem a prijmenim.
mickaelb
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Driver 16. 4. 2005 13:03

Mám pamět na 1000 jmen.

Pamět nemám zdaleka plnou, ale mám zaplněno 18% (skoro u každýho mám ale víc čísel, někde i 4 + třeba email nebo postovni adresu)

Takže pamet u SE treba K700i by mi rozhodně nestačila

Kontakty synchronizuju přes Oxygene Phone Manager a zálohu si dělám v PC Suitu. Outlook moc nepoužívám, tak tam neexportuju ani kontakty.
Das Auto
Driver
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod M. 16. 4. 2005 15:18

V telefonu mam 273 polozek, u nekterych lidi hafo mailu a mobilu. Jedna z nevyhod S65 - ostatni mobilni cisla si musim radit pod faxy a tak. SE by mi rozhodne nestacil.
Adresar kompletne synchronizuji s PC.
Jmeno pisi vce formatu prijmeni a krestni, jen u VIP osob pouzivam krestni, prezdivky ani ne. Razeni v telefonu podle krestnich jmen.
Chybi mi v adresari jen poznamky.
Take mam plno "servisnich" cisel.
M.
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Driver 16. 4. 2005 16:46

Jedna z nevyhod S65 - ostatni mobilni cisla si musim radit pod faxy a tak
V tomhle ma nokia vyhodu, muzu si tam dat mobilních čísel klidně víc..
Driver
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod M. 16. 4. 2005 16:51

V tomhle ma nokia vyhodu, muzu si tam dat mobilních čísel klidně víc..
M.
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr_Novak 16. 4. 2005 16:52

1.) Potřebuji kromě jména a čísla, což je jasné, nadále mohl ke kontaktu přidávat mailovou adresu, poštovní adresu, ICQ, datum narození a poznámky. Můj telefon (N3200) má paměť na 300 jmen a vždy (tak za 5-6 měsíců) když se mi paměť zaplní, asi třetinu nejméně používaných čísel vymažu.

2.) Nesynchronizuji, ale zálohuji pokaždé, když stahuji fotky z telefonu (zhruba jednou týdně).

3.) Jména v adresáři ukládám stylem Jméno Příjmení. Jenom jméno nebo příijmení nepoužívám, za čas bych nevěděl, o koho jde. Co se týče přezdívky, u některých kontaktů používám formát Jméno 'Přezdívka' Příjmení.
Petr_Novak
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod elipsoid 16. 4. 2005 17:50

Me by tech 500 jmen urcite stacilo (student). Uvital bych ale vic polozek (adresa, dat. narozeni idealne s upozornenim na narozeniny, ICQ, ...).
Synchronizuju denne pres XTND Connect s Outlookem (ukoly, kontakty, kalendar) a stejne tak s pocitacem synchronizuju handheld PC. Jenom me stve, ze kdyz jsem doma a mam nastavenou nejakou udalost, rozezni se mi soucasne tri upozorneni (mobil, pc, hpc).
Jmena ukladam ve formatu "prijmeni, jmeno", nejblizsi kamarady mam jmenem/prezdivkou.
elipsoid
Junior

Odeslat příspěvekod Pantani 16. 4. 2005 17:57

1) Využiju tak 100 jmen, víc ne. Adresář musí být ale kvalitní - jméno, příjmení, alespon 2x email, číslo icq, poznámka, bydliště, datum narození atd.
2) Adresář s počítačem (zatím) nesynchronizuju, protože v Linuxu nenacházím rozumný program, který bych mohl použít
3) Píšu celé jméno a příjmení, používám ale i přezdívky

>> Víte, jak dobře působí, když člověka, kterého jste několik let neviděli, oslovíte jménem?
Věřím, že to rozhodně má opodstatnění a úplně jinak to pak vypadá :)
Pantani
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Murmi 16. 4. 2005 19:02

Doposud jsem si myslel, že mi 500 kontaktů stačí, a najednou vidím, jak mi jich přibylo. Je to hlavně tím že ty nejstarší nemažu, ale nechávám je, takže moje N6230 je vytížená.
Synchronizaci s PC je samozřejmostí.
Ohledně snadnějšího nalezení, si některé důležitější kontakty označím nejdříve číslovkou, například 1 jméno, nebo 2 přijímení, Přezdívky mám pod číslem 3- . Pod číslem 7 - firma a podobně. Pod číslem 1- mívám ty nejnovější, které potom dodatečně rozdělím.
Tento systém mi celkem vyhovuje.
Murmi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Standa 16. 4. 2005 19:10

1.Bohatě mi stačí 100 kontaktů(kontaktů NE záznamů ;), ale stejne mam sxko takze mista dost) )
2. Zalohu delam kazdy den
3. Obcas pisu cele jmeno, obcas ne, bordel v tom mám tak i tak :D
Standa
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod peter34 16. 4. 2005 19:47

1.Stačí mi 250-270 kontaktov
2.Zálohu robím tak 2krát za týždeň s Outlookom cez Activesync
3.Píšem skoro vždy celé meno, aby som sa v tom vyznal
Samsung Galaxy S23 256GB
peter34
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků