Jak velký adresář v mobilu potřebujete?

Pokud nenaleznete vhodnější přihrádku

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Jak velký adresář v telefonu potřebujete?
Stačí 10 kontaktů 0 %  0%  [ 0 ]
10 až 100 kontaktů 15 %  10%  [ 15 ]
100 až 200 kontaktů 47 %  31%  [ 47 ]
200 až 500 kontaktů 62 %  42%  [ 62 ]
500 až 1 000 kontaktů 18 %  12%  [ 18 ]
Více než 1 000 kontaktů 5 %  3%  [ 5 ]
Celkem hlasů : 147

Odeslat příspěvekod BEZY 16. 4. 2005 20:59

já, jelikož sem student, tak
1) stačí mi cca 70 jmen. u věčiny z nich mam vyplněno několik položek
2) ne, pro mě je to zbytečnost
3) zásadně píšu přezdívku, pokud ji osoba nemá, tak křestní jméno, popř i přímení.
BEZY
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slonik 16. 4. 2005 23:45

V telefonu mám něco přes 300 kontaktů. S outlookem je nesynchronizuju už proto, že outlook nepoužívám, nicméně si telefon pravidelně zálohuju do počítače. U všech jmen se snažím vyplnit si maximum údajů a to i takových, které používám denně a tím pádem si je pamatuju. Docela to totiž ušetří klepání (například vybrat si e-mail z adresáře je o dost pohodlnější než ho pokaždé vyťukávat na klávesnici).
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DuckDaffy 17. 4. 2005 02:56

1/ V mobilu mám téměř plný seznam na SIM (190/220 - nejdůležitější čísla pro případ nutnosti přehození SIM do jiného telefonu) a momentálně dalších cca 200 v telefonu. A to se ještě krotím... :) Jsem student.
Sagem myV-65 mi možnostmi seznamu vyhovuje - 3x telefon, e-mail, skupina (z 15ti), firma, komentář, fotka (zobrazí při volání). Do komentáře píšu ICQ#, datum narození, někdy adresu a občas i nějaké podrobnosti pro připomenutí ("sháněl grafiku").
Kontaktů se mi do telefonu vejde přesně 1536 (nevím jak na takové číslo přišli :)), což myslím zatím stačí. :wink:
Jen mě mrzí, že nelze hledat podle více písmen a podle firmy. :?
2/ Adresář cca 1 za měsíc zálohuju, trošku poklidím, ale ještě jsem neměl čas se tím více zabývat. Navíc dost hapruje diakritika. :(
Už jsem o dva mobily přišel, ale zálohy jsem měl, i když ne úplně aktuální. Zpravidla jsem ze starého seznamu vzal jen nejdůležitější čísla a začal budovat nový seznam.
3/ Zásadně se snažím psát PříjmeníJménoOperátor ("NovakJanO"), vždy bez diakritiky. Telefonní číslo píšu vždy s úvodní +420.
Operátory značím O_skar, T_-Mobile, P_evná, E_urotel.
Jenže nemálo lidí znám jen podle přezdívky, tak tam stejně mám trochu zmatek. :wink:
Navíc používám před názvem třeba "\" pro služby operátora, jako např. \OskarLinka, \HlasovaSchranka, \DataLinka... To aby se mi to nepletlo do jmenného seznamu.

S focením lidí do seznamu mám trochu problém, protože nikdo se nechce nechat vyfotit. Já to chápu a nenutím, ale když toho člověka znám jen krátce, tak jen podle jména se pak těžce vzpomíná, kdo to byl a co teď asi chce. :wink:

Doufám, že ze získaných názorů vznikne nějaký pěkný souhrnný článek. :D
Naposledy upravil DuckDaffy dne 18. 4. 2005 01:08, celkově upraveno 1
Pracuju na tom... i když to tak nevypadá. :-)
DuckDaffy
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod flaskin 17. 4. 2005 08:09

mne stačí tak 250 až 300 kontaktů momentálně v budoucnosti to bude určitě více a proto kupuji telefony s 500 adresářem a somzřejmně s vice položkama. k sychronizaci používám mpm od siemense, a vše mám samozřejmne převedené do outlooku.
ber život s humorem stejnak z něj nevyjdeš živej
flaskin
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod flaskin 17. 4. 2005 08:14

k poslednímu bodu píšu první křestní jméno a potom přijmení, nedávno se ještě za jméno přidával zkratku operátora ale toho sem se vzdal., občas se objeví i přezdívka ale to pouze když neznám jméno, jinak sychronizuji každý týden
ber život s humorem stejnak z něj nevyjdeš živej
flaskin
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod X-man 17. 4. 2005 08:19

Adresář v telefonu využívám a to pořádně. Skoro každý den si tam uložím nový kontakt. Stačí mi 200-500 kontaktů. U každého mam uloženo víc věcí, jako je např. e-mail, druhé číslo, funkce, poznámka, atd… Synchronizaci využívám. Na nezálohování seznamu jsem se často spálil. Uspořádání je standardní. Vždy píši jméno a příjmení. Skoro nikdy přezdívku nebo jen křestní jméno, či příjmení. Ale Jméno a příjmení píšu do kolonky Příjmení, protože nemám rád, když je nejdřív příjmení a teprve pak jméno...
X-man
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KatyC 17. 4. 2005 08:52

1. v adresáři mám do 200 tel. čísel
2. synchronizaci s Outlookem jsem zatím nezkoušela (mám tel. krátce a ještě nevím, jak na to)
3. rodina a nejbližší - křesní jména, ostatní - příjmení a jméno
Jsem lama. Ale učím se ;-).
KatyC
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Oskar Burizon 17. 4. 2005 09:12

1) V telefonu mám cca 600 kontaktů, v 90% je u každého meil, adresa atd.
2) Synchronizuji 1x v měsíci
3) Píši jméno, příjmení, telefoní číslo ve formátu +420
Prodám Octavii 2, r.v. 2005, 2.0TDI, najeto 2400km, černá metalíza, 17´ alu kola, kouřové okna, NÁDHERNÁ (možnost poslat foto), původní cena 730.000kč, nyní 549.000kč.
Oskar Burizon
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petroubek (novy) 17. 4. 2005 10:01

K dnešnímu dni mám v telefonu 71 jmen, ke každému je však několik telefonních čísel, icq, email, adresa, fotka, datum narození,... Vše co k dané osobě vím, tak tam napíšu. Člověk nikdy neví, kdy se to bude hodit. Adresář s Outllookem nesynchronizuji, ale pravidelně si ho každý měsíc zálohujï. Kromě VIP, kde píšu přezdívky, mám všude Příjmení a jméno. Je to přehledné a kdokoli se v tom vyzná, když někomu půjčím telefon.
Petroubek (novy)
Junior

Odeslat příspěvekod george54 17. 4. 2005 10:27

Vícepoložkový seznam,300 kontaktů mi stačí.
george54
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JOKO 17. 4. 2005 11:14

- mne taktiez staci adresar do 500mien (momentalne mam do 200kontaktov cize stym nemam problem)
- synchronizujem s outlookom (raz za cas)
- vacsinu ludi mam podla priezviska a mena ale takych ktorym casto volam a su to dobry znamy mam podla nicku alebo iba mena inak si pisem ku kazdemu meno priezvisko a pokial ma nick tak aj ten (npr pred priezvisko)
Žiaden telefón nie je dokonalý!
JOKO
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aress 17. 4. 2005 11:36

1.V mobilu(samsung)mam pamet 2000 kontatku plus 220 SIM.a mam zaplnenych jen 1/4,takze asi 500 kontaktu.Vic nepotrebuju,casto mazu ty stare.
2.Nesynchronizuji
3.Pisu to co mi dotycneho nejlepe pripomene,nekdy firma a post+jmeno,nebo nick,to je ruzne...
aress
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Deawo 17. 4. 2005 12:05

Mám asi 210 kontaktů a u každého asi 5 - 10 položek.
Deawo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ConPower 17. 4. 2005 12:11

Já mám zaplněných 200 - 500 kontaktů.

1.) Vyžaduju dostatečné množství skupin, položek ([bydliště, e-mail, různé telefony, ICQ...] 22 u CX-ka je dostačujících :D ). Super je, že si v adresáři můžu označit jakékoliv kontakty a ty pak hromadně přesunout do jiné skupiny nebo třeba smazat...

2.) Zatím nemám důvod synchronizovat. Jedině si v SiMoCu zálohuju adresář, kdyby se náhodou stalo něco nekalého (učitel mi jednou celý adresář chtěl vymazat, protože jsem v hodině s mobilem prováděl nedovolené věci :mrgreen: ).

3.) Někdy píšu celé jméno (příjmení + jméno), jindy přezdívku (minimálně) nebo rodinný vztah (třeba Děda, Taťka atd.). Záleží na osobě.
Naposledy upravil ConPower dne 17. 4. 2005 12:56, celkově upraveno 1
ConPower
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Cwb 17. 4. 2005 12:14

1) Kontaktu staci 500, ale musi byt vicepolozkove a musi byt plne provazane s telefonem(java, email, ICQ)
Taky potrebuji kvalitni vyhledavani v seznamu co najde retezec kdekoliv
2)nesynchronizuji, jenom zalohuji(1x za mesic)
3) Na prvnim miste pouzivam prezdivky, ale pridam vsechny dostupne informace, protoze vim, ze je casem zapomenu
Dokonaly telefon neexistuje..
Cwb
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků