Policie by mohla mít právo vypnout mobilní sí?

Pokud nenaleznete vhodnější přihrádku

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Zwick 5. 10. 2005 20:21

Právě jsem se na iDnes dočetl, že už to schválili... nevím, nevím, ale zdá se mi to jako pěkná blbost...
Na to si zvykej.... :D
Zwick
Junior

Odeslat příspěvekod Jirk4 5. 10. 2005 20:23

Link.. !
I reject your reality and substitute my own. - Adam Savage
Jirk4
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Zwick 5. 10. 2005 20:24

Jo, a vymlouvat se tím, že mobilem mohou odpálit bombu, a že teráči mezi sebou můžou volat... Přijde mi to jako hloupost, terorista si vždycky nějak pomůže, a když chce někoho zabít, stejně ho zabije, ať jsou jakákoliv opatření..
Zwick
Junior

Odeslat příspěvekod christian 5. 10. 2005 20:24

Sem zvedavej jak to bude fungovat v praxi :-)
die('Hacking attempt');

Kdo se chce zapojit do alpha testu nové verze aplikace SuperFórum pro Android, napište mi soukromou zprávu.
christian
Hlavní administrátor

Odeslat příspěvekod Jirk4 5. 10. 2005 20:26

Teroristi maji prece mnohe lepsi zpusoby jak se domluvit, vysilacky na frekvencich ktera se meni, tj. se ani nedaji moc dobre odposlouchávat, a stejne tak tu bombu muzou odpalit z budky...
Jirk4
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dejvidek 5. 10. 2005 20:28

Bylo by dobré říct, že zatím tento návrh opatření schválila pouze legislativní rada vlády a než celý zákon projde legislativním procesem, tak to bude ještě hodně dlouho trvat.
Nevidím na tom extra nic špatného, doba jde dál a musí se reagovat na nové možnosti, nové technologie. Pokud bude situace, kdy vypnutí mobilu zamezí škodám na majetku či zdraví, tak by bezpečnostní složky měly mít možnost část sítě vypnout.
2N0k!w4r: Nauč se hledat, článek je například tady.
dejv
dejvidek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Zwick 5. 10. 2005 20:50

Zwick
Junior

Odeslat příspěvekod Jirk4 5. 10. 2005 20:55

Ja vim, ale je dobrym zvykem dat odkaz hned do clanku..
Jirk4
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Majk 5. 10. 2005 21:17

Je to fakt blbost.
Maximalni vysledek bude, ze si teroristi koupej vysilacky (stejne je vetsinou maji) a na bombu daji jiny spousteci mechanismus.
Nokia 5110 -> Philips Azalis 288 -> Sam X450 -> Moto V360 -> Nokia N70 -> ZTE Blade -> Huawei G600 -> inew V3 -> Ulefone Be Touch 2 -> LG Flex 2 (+ nokia N3109 a Samsung Galaxy Nexus) -> Xiaomi Redmi Note 4 -> Honor 8X
Majk
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod YAMATO 5. 10. 2005 21:53

Pokud se na hrozby, jako je např. terorismus, bude reagovat zmenšováním práv a podobně (což se bohužel děje), tak to nepřinese nic dobrého...
Když zmizíš, tak budeš zmizelej, jinak tě zmizím já.
YAMATO
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Michal P 7. 10. 2005 08:44

Myslím že je to správné, dálkové sepnutí pomocí mobilu je velmi jednoduché a levné, v běžném prodeji jsou zařízení která sepnou výstup pomocí sms s heslem, takže by to mohl udělat kdejaký magor ne jen teroristi.
...
Michal P
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Petr.kkk 7. 10. 2005 09:09

Tak si to odpálí jinak.Je to k hovnu a povede to leda k chaosu.Beztak je to výmysl američanů.Letadla ani teroristy na Bali,žádný mobil neřídil.Navrhuji všem občanům od narození namontovat chip pod kůži,nebo do hlavy a je to.A jakmile bude mít někdo myšlenku na zločin bude zatčen.Velký bratr v praxi.
Petr.kkk
Junior

Odeslat příspěvekod BOSS 7. 10. 2005 09:25

Vypnout mobilni sit ma pravomoc zatim jen policie ve Velke Britanii.Nedavno kdyz jsem byl v Londyne jsem koukal ze v jejich metru "undergroundu" neni signal?! Doposud jsem nenasel informaci jestli se jednalo jen o docasne vypnuti nebo tam nebyl signal nikdy.Trochu jsem nemohl pochopit ze v takovem velkomeste jako Londyn nemaji v metru signal ani jednoho ze čtyř operatoru.Takze se nedivim ze o necem podobnem uvazuji take u nas.
BOSS
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod beat 7. 10. 2005 10:06

Teroristi vyhrávají..svět se mění podle nich.
A jedinej šťastněj je...terorista. Protože to co dělá má účinek.
beat
Junior

Odeslat příspěvekod lukas26 7. 10. 2005 10:35

a já chci mít právo na volání zdarma!!! :D
Petr.kkk: to mi spíš připadá jako Minority Report v praxi... :)
Nokia 3210 -> Nokia 3310 -> Nokia 6610 -> Nokia 6230i -> Nokia N72 -> Nokia N73 -> Nokia N82 + iPhone 8GB
lukas26
Mírně pokročilý

Další stránka