Jak je to s odposlouchavanim mobilu?

Pokud nenaleznete vhodnější přihrádku

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod chalitmon 4. 10. 2005 07:53

Da se odposlouchavat mobil, ktery je zapnuty ale neni uskutecnovan zadny hovor? Podle me to je nesmysl, pokud neni hovor uskutecneny, znamy z telekomunikaci tvrdi, ze to ale mozne je.....tak nevim...
chalitmon
Junior

Odeslat příspěvekod hudiktom 4. 10. 2005 08:05

to je nesmysl
Alcatel one touch easy>N 3110>N 5110>N 6150>N 6210>N 6230>N 70*MMC NOKIA 1 GB * mobile ICQ - IM+* Agile Messenger* OSKAR * GPS Nokia LD-1W*
hudiktom
Junior

Odeslat příspěvekod M. 4. 10. 2005 09:28

Jedine, ze by primo v nem byla stenice.
Jinak na MM, myslim, byl o tom clanek.
M.
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petrB 4. 10. 2005 09:58

není problém udělat upravu ve firmware, aby telefon jen vysílal a nikdo o tom nevěděl


!!!vyndávejte baterky!!!
petrB
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Apophis.k 4. 10. 2005 10:12

já sem jednou na netu čistě náhodou našel návod jak překopat siemens MT50 aby se dal odposlouchávat, ale to bylo jen při hovoru..
Apophis.k
Nemám nic, jsem studý chudent...
Apophis.k
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chalitmon 7. 10. 2005 08:45

diky za vase nazory....myslel jsem si ze to je nerealne
chalitmon
Junior

Odeslat příspěvekod ladin2 16. 10. 2005 19:28

tak to se šíleně pletete mobil lze docela lehce odposlouchat jenom musíte mít specialní soft na pc sám jsem by svědkem takoveho odposlechu .osobněmluvil že tento soft má jenom 5 lidí v republice ladin2
ladin2
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ARS 17. 10. 2005 07:54

Existuju takzvane spy phones s upravenym firmware. Funguju asi tak, ze pokial nan zavolate z vopred naprogramovaneho cisla, tak telefon automaticky zdvihne, ale bez toho aby zazvonil, rozsvietil sa, alebo inak upozornil na prichadzajuci hovor. Tvari sa stale akoby nic.
Inak je podla mna technicky nemozne pouzit telefon ako plosticu. Odpocuvat prebiehajuci hovor, to uz je zasa nieco ine.
ARS
Servisák
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fany 20. 10. 2005 15:00

No já osobně bych to tak nadějně neviděl. Docela si to dovedu technicky představit. Prvním předpokladem je najít v které oblasti se telefon (tedy přesněji simka) nachází, potom zjisti s jakou BTS nejvíce komunikuje a dále ho donutit aby komunikoval co nejvíce. A potom už zbývá jak už tady bylo popsáno aktivovat jeho hlasovou vysílací část aby o tom dotyčný nevěděl (asi není problém), zajímavější alespoň pro mně by bylo analyzovat z komunikačního protokolu mezi BTS a mobilem (probíhá stále a náhodně)na něj namodulovanou audio vlnu. třeba se Vám to bude zdát jako scifi, ale technicky to tak zcestné není chce to jenom peníze. Docel zajímavé téma pro doktorantskou práci. Jinak existují (jsou i dostupné) rušičky MT s dosahem tak kolem 30m. Problém těchto rušiček je v tom, že pracují na kmititočtu 900,1800 a 1900MHz. Takže pro historické pásmo 450MHz jsou nepužitelné a co víc v ČR nelegální a zakázané (Upozornění na ně uvádím z důvodů kontinuity příspěvku ne jako návod pro případnou výrobu a použití).Což by mělo likvidaci normálního hovoru stačit. Osobně jsem byl svědkem při jednom jednání, kdy obě strany položili mobil na stůl a vyndali z něj baterky a simky (jako pistolníci v dobách které já znám z roďáků). A jeden dáreček obcházel kolem s takovou krabičkou a zjišťoval jestli nemají ještě jeden mobil v kapse zapnutý. V průběhu jednání byl zapnutý veřejně spektrák na stole,který neustále monitoroval 450,900 a1800MHz se zvukovou signalizací.Docela to byla sranda.Třeba jednou dojde k oživení sněhuláka a vrátíme se k pagingu a trvale vypnutým mobilům. Ne že bych z toho byl utržený z řetězu,ale dovedu si to představit.
fany
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků