Jak si zabezpečit mobil proti vlhkosti-oxidaci?

Pokud nenaleznete vhodnější přihrádku

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Kniter 3. 1. 2008 23:06

Na jednej tv stanici v programe jak se to dela som presne videl postup ako sa vyrabaju fony. Stroj nalepi velkou rychlostou suciastky na dosku. Potom dosky idu na pase cez taku cinovu lazen co to strieka a potom to ide cez taku lazen zo specialnym lakom. Ale to je na normalnu vlhkost ovzdusia.
K♥N♥I♥T♥E♥R loves Galaxy S5 neo+32GB
T♥-Telekom
Zoznam aplikácií pre Nokiu :arrow: http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?f=6&t=1093900
Kniter
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Erupce 4. 1. 2008 18:19

Kniter píše:Na jednej tv stanici v programe jak se to dela som presne videl postup ako sa vyrabaju fony. Stroj nalepi velkou rychlostou suciastky na dosku. Potom dosky idu na pase cez taku cinovu lazen co to strieka a potom to ide cez taku lazen zo specialnym lakom. Ale to je na normalnu vlhkost ovzdusia.

Jasně,ale to stříkají ještě "surový produkt",tj. součást MT a ne kompletní přístroj,který je již v užívání :?:
Software is like sex,it's better when it's free.
Erupce
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fridge 4. 1. 2008 19:16

Vlhkost v mobilu je ve většině případů výmysl servisu, aby nemuseli opravovat. Bylo provedeno několik testů, jeden z nich i časopisem TEST pro spotřebitele, a všechny ukázaly, že i totální potopení pod vodu na funkčnost telefonu nemá prakticky žádný vliv, proto pár kapek po vytáhnutí mobilu do tepla nemůže být nijak dramatické. Většinou se servis odvolává na zčervenalé kolečko z vodocitlivého materiálu vevnitř, ale když jsem po nich chtěl dokumentaci, že tam našli zrezivělej spoj, tak mi řekli, že mi do toho nic není... Dal jsem to do jiného servisu a neměli s tím problém.
Vždy možnost volby. Zvolit si nesvobodu je taky volba.
fridge
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod manas 4. 1. 2008 20:31

Presne tak, jak jsem psal, jestlize nekdo vyrabi telefony, ktere pri normalnim pouzivani "zoxiduji" at jde delat neco jineho.

Ja napriklad fotim a tu zrcadlovku taham kde se da. Zima - teplo, mlha, vlhke az mokre pocasi a u toho zvesela fotim. Jeste se nestalo ab mne odesla nebo se servis vymlouval na vlhkost.

fridge píše:Vlhkost v mobilu je ve většině případů výmysl servisu, aby nemuseli opravovat. Bylo provedeno několik testů, jeden z nich i časopisem TEST pro spotřebitele, a všechny ukázaly, že i totální potopení pod vodu na funkčnost telefonu nemá prakticky žádný vliv, proto pár kapek po vytáhnutí mobilu do tepla nemůže být nijak dramatické. Většinou se servis odvolává na zčervenalé kolečko z vodocitlivého materiálu vevnitř, ale když jsem po nich chtěl dokumentaci, že tam našli zrezivělej spoj, tak mi řekli, že mi do toho nic není... Dal jsem to do jiného servisu a neměli s tím problém.e/quote]
Nikon D300s,
Sigma 17-70, Nikkor 50mm f/1,8, Sigma 28-70 f/2,8,Tamron 70-210 f2,8, Blesk Sigma EF DG 500 Super.....
manas
Junior

Odeslat příspěvekod Fido+ 4. 1. 2008 21:46

ARS píše:ano taky roztok je na beznu elektroniku super vec, pouzival som to aj ja...ale do mobilu sa s kolofoniou nepajkuje...

To sice ne ale nicemu to tam nevadi. Kdyz je mobil po zaruce tak tim nemas co zkazit. O zaruku uz prijit nemuzes a pripadne oprave to nebrani.
Fido+
Expert

Odeslat příspěvekod Fido+ 4. 1. 2008 21:48

Erupce píše:
Kniter píše:Na jednej tv stanici v programe jak se to dela som presne videl postup ako sa vyrabaju fony. Stroj nalepi velkou rychlostou suciastky na dosku. Potom dosky idu na pase cez taku cinovu lazen co to strieka a potom to ide cez taku lazen zo specialnym lakom. Ale to je na normalnu vlhkost ovzdusia.

Jasně,ale to stříkají ještě "surový produkt",tj. součást MT a ne kompletní přístroj,který je již v užívání :?:n/quote]

Vsak ja taky radil nastrikat nebo prelakovat zakladni desku a ne cely telefon.
Fido+
Expert

Odeslat příspěvekod martinsip 3. 2. 2008 14:26

Oxidace v mobilu je jen finta šmejdských servisů. :x
Mě spadl Samsung do kyblu s vodou. Voda byla všude a pod sklíčkem jsem měl "akvarium". Doma jsem ho otevřel asi až po 6 hodinách a byla v něm pořád voda. Vysušil jsem ale foun nefahčil. Zkusil jsem ho zapnout ještě pár dní potom a nic. Hodil jsem na to bobek a asi za 3 týdny jsem ho házel do koše, když jsem si řekl "za poslední zkoušku nic nedáš" a HLE telefon fungoval naprosto skvěle, jako bych ho právě přinesl z prodejny. :D Měl jsem ho ještě asi půl roku a pak šel do frcu na inzerát. Ten člověk si pro něj byl přímo u mně doma a do dneška nezavolal ani nepřišel.
Tady je vidět, že telefony vydrží dost a po pádu do vody se asi nic nezkratuje a ani moc neoxiduje. Já to v otevřeným mobilu tedy neviděl.
Oxidace se bežně tvoří na kontaktu kolíků autobaterie. I přesto nám Škodovka vadnou baterii vyměnila v záruce a bez keců.
Za mobily utrácíme dnes poměrně slušnou sumu peněz, protože jsme technoidi a pořád malý kluci a chceme zase nějakou novou hračku. Ale těm zasr. servisům bysme se něměli nechat oškubávat a odcházet od nich se sklopenou hlavou. Problém je, že jen mizivé procento lidí se chce soudit se servisem kvůli mobilu, nebo kvůli botám. Tam je situace stejná. :?
martinsip
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Pade 3. 2. 2008 15:07

martinsip: existuju pripady, v ktorych telefon pad do vody neprezije.
Pade
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martinsip 3. 2. 2008 15:18

To určitě, jenže většinou se servisy jen vymlouvaj a výrobci se bráněj nějakýma puntíkama. Zvlhnout mobil může i v kapse kalhot (a to nejen když je někdo nadrženej :mrgreen: )
martinsip
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Pade 3. 2. 2008 15:40

mate pravdu, castokrat sa mobily zo servisu vratia s neuznanou opravou kvoli vniku nenzamej kvapaliny...

napr toto:

http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?t=40273
Pade
Mírně pokročilý

Předchozí stránka