Jak si zabezpečit mobil proti vlhkosti-oxidaci?

Pokud nenaleznete vhodnější přihrádku

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod 4daPeace 1. 1. 2008 17:20

Narazil jsem na prostředek, který by podle mě mohl alespoň o nějaké procento zvětšit šanci, že se do mobilu jen tak nedostane vlhkost a následně oxidace (napr. pro situace typu zapomenuty mobil v koupelne, ne pad mobilu do vody), ale rád si přeču vaše názory, jestli to není totální hloupost.

KONTAKT 40 díky svému speciálnímu chemickému složení spolehlivě plní funkce penetračního oleje, maziva, odpuzovače vody a ochrany proti korozi. Vytváří trvanlivou překážku vodě a kysličníkům svým téměř neviditelným olejovým filmem.

Stojí to asi 100 korun a je to ve formě spreje.

Odkaz:
Kód: Vybrat vše
http://www.batlux.cz/index.php?pid=12008
nebo
Kód: Vybrat vše
http://www.tme.cz/arts/en/b07/40_200__2.html
nebo Google.
Naposledy upravil 4daPeace dne 1. 1. 2008 23:07, celkově upraveno 2
4daPeace
Junior

Odeslat příspěvekod vaclavbarak 1. 1. 2008 17:24

Už si ho aplikoval na vlastní mobil?
Já bych to nezkoušel. :-(
vaclavbarak
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Kniter 1. 1. 2008 17:35

Ja by som ho vyskusal na nejakom 100korunovom crepe. A le na n95 by som to ani potom neriskol. Ale kupovat ho nebudem. Mam neoprenove celouzavrete puzdro na zips. A zariadenia urcene do vlhkosti su uz od vyroby navrhnute tak aby to zvladly. Ale na nejake ine zariadenia. Nie tak citlive kde nieje jemna elektronika je to ok. Dlhsie vydrzia. Treba si na mobil davat pozor a v lejaku s nim vonku netelefonovat a dat ho aspon do igelitoveho sacku hlavne ak je drahy a nie odolny.
K♥N♥I♥T♥E♥R loves Galaxy S5 neo+32GB
T♥-Telekom
Zoznam aplikácií pre Nokiu :arrow: http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?f=6&t=1093900
Kniter
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Erupce 1. 1. 2008 17:44

Také bych neriskoval.Ale "dobré" na oxidaci a vlhkost jsou ty transparentní obaly alias šprcky.V těch se ten MT krásně "páří":D
Software is like sex,it's better when it's free.
Erupce
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vizitix 1. 1. 2008 21:08

Situace ta, že necháš mobil v koupelně, zas tak hrozný není. Když necháš telefon zavěšenej nad rychlovarnou konvicí která bude otevřená tak si myslim že to hrozí, ale jinak ne... Jiná situace je, když se mobil nechá v nějaké malé vduchotěsné krabičce která se zapaří.

Jinak na mobil bych nic nestříkal (žádný přípravek) už jenom kvůli tomu že ta kapalina se může dostat třeba mezi klávesnici a zoxidovat obvody. Ale u kapiček takovýchto malých rozměrů takové riziko asi nehrozí. Nicméně stejně bych si na mobil žádný přípravek nikdy nenastříkal.
Unknown Pleasures
vizitix
Pokročilý

Odeslat příspěvekod manas 1. 1. 2008 22:25

Ja si mysli, ze pri normalnim pouzivani mobilu, v nasich podminkach a zadnemu extremnimu vystavovani, tedy noseni na krku ci na opasku v pouzdre (klasicke kozene ci latkove), telefonovani a ukladani telefonu na stul doma, vozeni v aute bud normalne v pouzdre u sebe ci v drzaku telefon nemuze zoxidovat.
V pripade ze ho dam pri takovemto pouzivani do servisu a ten mne sdeli ze je tam oxydace tak:
A) servis stoji za prd a nechce se mu opravovat muj mobil a pouze se vymlouva,
B) firma ktera vyrabi takovy telefon at jde delat neco jineho, protoze to dela spatne...

Nic vic nic min.
Nikon D300s,
Sigma 17-70, Nikkor 50mm f/1,8, Sigma 28-70 f/2,8,Tamron 70-210 f2,8, Blesk Sigma EF DG 500 Super.....
manas
Junior

Odeslat příspěvekod 4daPeace 1. 1. 2008 23:19

Doplnil jsem do prvního příspěvku nějaké odkazy. Já sám jsem to nezkoušel, narazil jsem na to při čtení http://digitalne.centrum.cz/cz/momentky/art_1668/vodeodolny-notebook-nebo-telefon-diky-spreji.aspx článku a diskuze, tak jsem se chtěl zeptat na názory.

Nejlepší by asi opravdu bylo to vyzkoušet na nějaký starý mobil. Jak někso psal, že by zoxidovaly obvody, tak toto právě tomuto zabraňuje, tudíž to zřejmě právě opačný efekt mít nebude.

To jestli telefon může nebo nemůže zoxidovat v koupelně plné páry či při telefonování za deště apod., ale patří do jiné debaty, jeden člověk=jeden názor, jeden typ mobilu=jedna odolnost proti vlhkosti, to by tady vznikl flame. Jistě, zodpovědný přístup je věc jedna, ale kdo může říct, ''Tohle se mi nemůže stát?'' a náhoda je blbec.
4daPeace
Junior

Odeslat příspěvekod Pade 1. 1. 2008 23:51

je mozne ze by to mobil ochranilo, ale co by na to povedali v servise?
Pade
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Najja 2. 1. 2008 01:58

A co s tím zklusit nastříkat něco jiného? :mrgreen: ... Třeba tím nastříkejte někdo třeba hodinky... Hoďte je do vody a uvidíte hned, jestli se tam udělá za sklem udělá ten známý "flek". :lol:

Ale teď vážně - já bych to na mobil nenastříkala... 1) Existují jiné způsoby, jak docílit ochrany mobilu proti oxidaci a 2) Čert ví, co je v tom je... :mrgreen: ... A za 3) Si myslím, že když vám spadne mobil do kapaliny, tak ho stejně nic nezachrání... A pára, apod. se dostane kamkoliv. :hm
„Copywriter je prodavač za psacím strojem.“ – Judith Charles
Najja
Junior

Odeslat příspěvekod ARS 2. 1. 2008 10:08

Vzhladom na citlivost elektroniky v mobile by som to tam nestriekal, ktovie, co by to tam narobilo...
A myslim, ze by bol celkom problem dostat to pod BGA obvody, takze by to aj tak neochranilo mobil uplne.
Opravár mobilných telefónov už od roku 2000.
ARS
Servisák

Odeslat příspěvekod Fido+ 2. 1. 2008 13:27

manas píše:Ja si mysli, ze pri normalnim pouzivani mobilu, v nasich podminkach a zadnemu extremnimu vystavovani, tedy noseni na krku ci na opasku v pouzdre (klasicke kozene ci latkove), telefonovani a ukladani telefonu na stul doma, vozeni v aute bud normalne v pouzdre u sebe ci v drzaku telefon nemuze zoxidovat.
V pripade ze ho dam pri takovemto pouzivani do servisu a ten mne sdeli ze je tam oxydace tak:
A) servis stoji za prd a nechce se mu opravovat muj mobil a pouze se vymlouva,
B) firma ktera vyrabi takovy telefon at jde delat neco jineho, protoze to dela spatne...

Nic vic nic min.

Prave ze pri normalnim pouzivani je ta sance velka. Zvlast ted v zime. Na chvili vytahnes mobil venku, ten vymrzne a pak prijdes do teple mistnosti a na potvoru nekdo zavola takze vytahnes mobil a behem chvile mas uvnitr srazenou vodu.

Nicmene ja bych do mobilu zadny olej rozhodne nestrikal. Co je potreba maximalne ochranit je zakladni deska, ktera je nekolikavrstva s prokovenymy otvory (spoje mezi vrstvami), samozrejme naprosto nechranenymi.
Me se na to osvedcil kalafunovy lak (kalafuna rozpustena v lihu). Celou desku komplet se soucastkami tim lakem striknu s vyjimkou kontaktnich plosek. Deska pak je celkme slusne chranena a zbytek (repro, vubracni motorek ...) zas tak choulostivy na vlhko neni.
Fido+
Expert

Odeslat příspěvekod Slávek 3. 1. 2008 14:44

mě se při pokusech osvědčil lak na lyže, ale už ho těžko někdo dostane dolů.
Slávek
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Fido+ 3. 1. 2008 22:06

Ten kalafunovy je hlavne pajitelny takze ani neni treba ho odstranovat.
Fido+
Expert

Odeslat příspěvekod Kniter 3. 1. 2008 22:36

Kalafuna v liehu tym aj ja natieram dosky ked ich dopajkujem a vyskusam. Ked som raz robil vianocne blikacie osvetlenie a zabudol som to tam dat na dalsi rok som sa tam pozrel tak to bolo flakate a zelene od medienky. Ked som dorabal funkciu vystupu na radiu co moj otec robil pred 25rokmi tak ten lak na doske bol ako novy. A pri pajkovani cin z olovom ztecie pod ten lak lebo je tazsi. Ale na 30tisicovy mobil to by som nedaval.neriskol. Uz aj kvoli zaruke. Ale na stary ktory by som pouzival na chatovacke,v dazdi, na rybacke to by som skusil rad. Ale taky tel.nemam
K♥N♥I♥T♥E♥R loves Galaxy S5 neo+32GB
T♥-Telekom
Zoznam aplikácií pre Nokiu :arrow: http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?f=6&t=1093900
Kniter
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod ARS 3. 1. 2008 22:56

ano taky roztok je na beznu elektroniku super vec, pouzival som to aj ja...ale do mobilu sa s kolofoniou nepajkuje...
Opravár mobilných telefónov už od roku 2000.
ARS
Servisák

Další stránka