Mohli cestující ve zříceném kyperském letadle odeslat SMS?

Pokud nenaleznete vhodnější přihrádku

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod IcemanCZ 16. 8. 2005 08:41

Tak tak ;] skoda ze tam nebyl Bruce Willis by pristal :D
Thomas Alva Edison je chlap kvůli kterému musíme dělat na tři směny.
IcemanCZ
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod lukas26 16. 8. 2005 08:45

IcemanCZ: no jo, Bruce je prostě king, ten by to zvládl. A ne, že se do něho bude někdo navážet :D
Ale jinak to není sranda, dokážete si to vůbec představit? Mně z toho běhá mráz po zádech (to zavání ironií, že tam byla kosa, ale tak jsem to nemyslel). Já bych teda taky radši napsal SMS, alespoň ji ten člověk pak může nějaku dobu mít uloženou...i když je to "hnusná" památka.
Nokia 3210 -> Nokia 3310 -> Nokia 6610 -> Nokia 6230i -> Nokia N72 -> Nokia N73 -> Nokia N82 + iPhone 8GB
lukas26
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pepino16 16. 8. 2005 09:10

no ale kdyz si vemete ze ti lidi vsichni umrzli a pak to letadlo letelo jeste 2 hodiny i kdyz byli vsichni na palube mrtvi.a az po tech2 hodinach se rozbilo o skalu.kdyby tam nebyla tak buhvikam jeste doleti
pepino16
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod lukas26 16. 8. 2005 09:31

Hmm, není to asi až tak úplně pravda...prej při zřícení bylo ještě 6 lidí živých (pitva potvrdila, že při úmrtí jim fungovaly plíce a srdce).
A jinak letadlo spadlo kvůli tomu, že mu došlo palivo a ne, že by s sebou škráblo do skály...
Nokia 3210 -> Nokia 3310 -> Nokia 6610 -> Nokia 6230i -> Nokia N72 -> Nokia N73 -> Nokia N82 + iPhone 8GB
lukas26
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pepino16 16. 8. 2005 09:34

no nevim cemu verit.pac todle rikali vcera v radiu a v novinach bylo ze narazilo do steny pohori.ja si za tim nestojim takze se nebudu s tebou hadat.nevim no
pepino16
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pepino16 16. 8. 2005 09:34

ale stejne by to bylo psycho...........
pepino16
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod lukas26 16. 8. 2005 09:45

já se taky nechci hádat, jen říkám, co jsem četl:
http://www.ct24.cz/index_view.php?id=135064
jinak o tom palivu to je snad jasné...jako narazilo do stěny pohoří, ale v důsledku toho, že došlo palivo...
hmm, to teda muselo být psycho jak prase...jsem si teď vzpomněl, jak se asi museli cítit lidi z útoků na WTC 9/11, kteří seděli v těch letadlech...když viděli, že míří na ty budovy...
lukas26
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod stanis 16. 8. 2005 09:47

Dnešní iDNES: :lol:
O velkém mrazu na palubě letadla mluvila i textová zpráva, kterou krátce před katastrofou údajně obdržel Řek Sotirios Voutas od svého bratrance.

Zněla: "Pilot zmodral. Loučím se, bratranče. Mrzneme." V pondělí však řecká policie Voutase zatkla s tím, že lhal a že jméno jeho bratrance není na seznamu cestujících.
stanis
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod lukas26 16. 8. 2005 09:48

stanis: jj, mazec...nechápu, jak si někdo může hned něco takového vymyslet. Ale stejně je zajímavé, že měl ten člověk pravdu, když říkal, že je tam kosa...jak to mohl teda vědět???
lukas26
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod k_t_f 16. 8. 2005 10:10

Když dnes někam poletíte letadlem, při klesání už ve výšce asi 3000 m uslyšíte, jak neukázněným cestujícím přicházejí SMS zprávy.

k_t_f
:)
k_t_f
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KvS 16. 8. 2005 10:16

Poslat SMS v letadle nemuze byt nejmensi problem. Protoze jestli jste nekdy leteli ve vnitrostatni lince v US, tak urcite moc dobre vite, jak to tam chodi. Pokud pominu, ze ty jejich letadla, obsluha atd. jsou tak priserna, jak jsou (berou je proste jako autobusy a na nejakou udrzbu a podobne docela prdej, takze jakmile clovek pak presedne zpet do Evropske linky, tak si pripada jak v nebi). Ale to jsem rict nechtel - sice je tam zakazano i volat, ale ty hovada to nedodrzuji ani v nejmensim. Tam v letadle mobil nevypinaji vubec a volaji porad. Ja z toho mel tezce husi kuzi. Takze jestlize jde na vnitrostatni lince v US volat, tak proc by neslo na mezinardni lince nad Reckem aspon poslat SMS.
Btw. poslat SMS pri -50°C - nevim - ja bych to zmrzlejma prstama asi urcite nedokazal. Jo a ze sestup do letove vysky, kde uz se da dychat trva cca 5 minut, takze nevite, co se tech 5 minut neda dychat - piloti to za sebou meli prej za 20s, tak nevim...
KvS
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod xroot 16. 8. 2005 10:20

Kamos je pilot a tvrdi ze malokdy je signal ve vetsi vysce jak 2000m. Takze je to bud nesmysl a nebo ten typek napsal tu zpravu ve vetsi vysce a telefon ji odeslal jak letadlo kleslo. Ale vydrzel by tu teplotu?
フルメタル パニック!
xroot
Junior

Odeslat příspěvekod Schapp 16. 8. 2005 10:30

To asi dost těžko - zkoušel jsem psát SMS při - 15 a telefon se dost těžko přepínal z jednoho písmenka na druhý, takže opčítám, že napsat txt v -50 by technicky trvalo tak hodinu, a to by foun byl už na kost..
Schapp
Junior

Odeslat příspěvekod ProCom 16. 8. 2005 10:38

No, můj názor a zkuženost je taková že čím víš jsi tím větší interference a tím spíš se nedovoláš(např Žiškovskej vysílač, nahoře se prostě nedovoláš a když tak to za chvilku spadne a to je cca 100m nad zemí). Mimo to dosah BTS je standardně 35km, ale antény jsou směrový a míří podel země a ne nahoru. Mimo to čim rychleji jedeš(letíš) tím je menší pravděpodobnost na handover, zhruba okolo 300km/h se handover již neprovede a spojení se nestačí předat. Myslím že letadlo letí rychlejc :-).
To ale nemění nic na faktu že je tam dost záhad a že se to tomu dotyčnýmu opravdou mohlo povést. Proto jen SMS, hovor je mnohem větší problém než SMS.
ProCom
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod gringo 16. 8. 2005 10:44

no jenom me napada jedna vec, proc by lidi volali, spokojene sedli do letadla, zacali si cist, a myslim, ze jestlize vypla klimatizace a bylo tam -50, tak uz by nemelo smysl volat asi ... to by volali, treba jako komu? znamymu ze se s nim louci ze to neprezije ? Nebo na letiste? Pochybuji ze normalni clovek v teto situaci muze volat nekam na kloudne misto ....
gringo
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka