Neexistují čísla - prosím, poraďte

Pokud nenaleznete vhodnější přihrádku

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Norguad 24. 8. 2007 16:06

--------------------------------------------------------------------------------
Ahoj lidi,

mám na vás prosbu o radu. Kdyby se mi to stalo jednou, tak to neřeším, ale bohužel se to opakovalo několikrát:

Volá mi na mobil tel. číslo z pevné linky (pokaždé jiné číslo), když jej přijmu, přestanou mi fungovat všechny služby operátora a musím restartovat tel. vyndáním baterky. Když poté volám na to telefonní číslo zpět, ozve se mi tón neexistujícího tel. čísla.

Volal jsem i operátorům (všem) a ptal se, nikdo mi nedokázal poradit a u O2 mi i potvrdili, že ta čísla neexistují.

Jak je tedy možné, že mi někdo volá z neexistujících telefonních čísel? Jak je možné, že se něco takového vůbec děje???

Děkuji moc za rady.

Norguad
Norguad
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kryštof Korb 24. 8. 2007 18:11

to zní strašidelně...

to neexistující číslo asi možné je, může se ihned po hovoru zrušit, ale ten restart je podivný.
near field | Úplně všechno o NFC.
Kryštof Korb
NokiaManiak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod AgentSvr 24. 8. 2007 19:35

Tohle bych chtěl vidět na vlastní oči. Jak často ti volá?? Napiš sem pár těch čísel... Zkoušel, aby ti někdo domluveně zavolal z pevný?? Třeba u čísla s určitou předvolbou dostane systém u čísla nákej šok.
AgentSvr
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kniter 24. 8. 2007 19:57

Mrznutie bolo kedysi na siemense c35i zo starym fw po sms (%de) na zaciatku ale toto nebude hadam ten pripad. Ale kamoske tiez niekto volal a zobrazili sa okrem cisiel aj pismena. Ved aj sms mozno poslat z internetu a zadat hociake cislo ale mozno nasi mobil operatori nepovoluju sms z neoficial.sms centier. Ale moznost moze byt aj chyba tel.-Servis
Kniter
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stano.mania 24. 8. 2007 21:02

nedávno som čítal článok, ale neviem presne kde, že je možné posielať nielen klamlivé SMS, ale aj uskutočniť aj klamlivé hovory :shock:
stano.mania
Junior

Odeslat příspěvekod CRAP 24. 8. 2007 21:15

Tak toto je nejlepší HOAX co sem kdy četl a nebo ti zkrátka volá nějaký UFON z jiný planety a chce ti prodat své telekomunikační služby. :lol: :lol:
CRAP
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod M105 24. 8. 2007 21:22

Velmi ma zaujal Tvoj prispevok. O tomto som nepocul, okrem toho, ze viem o tom, ze existuju cisla ktore Ti mozu volat ale naspät sa nedovolas a vyhodnoti Ti ich mobil ako neexistujuce. Ide o kratke cisla, asi 5-ciferne. Aspon s tymto mam skusenost v SR, ide o urcite institucie. Ale o nejakom restarte, som este nepocul. Netvrdim, ze Tvoj pripad bude toto co som opisal, ale 1/2 z toho mi pasuje...
M105
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stano.mania 24. 8. 2007 21:28

tak predsa som našiel ten článok, v jeho závere sa píše... Pri volaniach sa dá zase podvrhnúť číslo volajúceho, táto možnosť však nie je zďaleka tak masovo dostupná, ako možnosť zasielania SMS s falošným odosielateľom.:
Falošné SMS: Milión možností odoslania, obmedzená obrana
http://mobilmania.sk/Operatori/AR.asp?ARI=8462
stano.mania
Junior

Odeslat příspěvekod Norguad 25. 8. 2007 04:45

To CRAP: mě to humorné opravdu nepřijde...

Jinak děkuji za odpovědi.

Asi takto, ať už jsem volal komukoliv, tak mi říkali, že o tom v životě neslyšeli... No jo, ale mě se to fakt DĚJE!

Zvláštností bylo, že to byla čísla i 8mi místná (předvolba 327, bohužel celé si nepamatuji), tentokrát to bylo 9mi místné s předvolbou 597..., celé číslo kdyžtak napíši pomocí PM. No uložené ho mám, protože můj telefon ukládá kompletní protokol naprosto o všem, co se v něm děje. (Jen tak mimochodem, po přijetí toho hovoru ukázal dobu trvání hovoru 0 vt., u nepřijatých dobu neukazuje).

Btw. rozhodně to není telefonem, neboť od té doby, co se to děje, tak mám již telefon nový.
Norguad
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod angelika.kockova 25. 8. 2007 07:00

Zainvestuj a daj si urobit podrobny vypis volani..U nas na slovensku ti ukaze aj prijate hovory.. Potom by som zasla do predajne mojho operatora a sedela tam, kym by mi slecna, pan, nevysvetlili ako je mozne ze cislo neexistuje, ked mi vola..
I'm not anti-social; I'm just not user friendly
-------------------
Linux: be root
Windows: reboot
angelika.kockova
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod peb1 25. 8. 2007 07:30

takhle jsme si delali ***** na stredni ze jsme nekomu poslali fax na mobil (z t-mobilu sms ve tvaru "fax prijemce text") a presne tohle to delalo, nevim jestli to jeste funguje
peb1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Norguad 26. 8. 2007 12:41

Tak včera opět dvakrát volalo... Ten samý průběh...
Norguad
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod AgentSvr 26. 8. 2007 12:48

Můžeš nám prosim sem pár čísel ukázat?
AgentSvr
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Norguad 26. 8. 2007 12:56

Pošlu PM.
Norguad
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cittellus 27. 9. 2007 08:31

Mně se to stalo nedávno taky. Prozvánělo mě 533 334 273. Nedal mi šanci hovor přijmout a když jsem volal zpět a to i z různých operátorů, tak prý je číslo neplatné. Ptal jsem se na O2 a prý to může být hovor přes firemní ústřednu a tak při zpětném volání mě to tam nepustí. Dělalo to jen jednou, celý den asi před třemi týdny. Od té doby nic. Restartovat mobil jsem ale nemusel.
Cittellus
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků