nafukujici se baterka

Pokud nenaleznete vhodnější přihrádku

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod red 21. 6. 2007 16:50

Vcera jsem zjisil, ze se mi na baterce udelala boule a cela baterka je takova vyboulena. Nevite co to ma znamenat? Telefon je stary s puvodni originalni baterkou.
red
Junior

Odeslat příspěvekod MaTTo S 21. 6. 2007 16:55

kamaratovi to spravilo na siemense CX65 , baterka sa mu zvecsila po pol roku na 1,5 nasobok velkosti .
Mno a znamena to ze ak je baterka mladsia ako 6 mesiacov tak reklamuj a ak nie a nechces prist o zdravie pri vybuchu tak daj nekam do elektronickeho odpadu a kup novu .
MaTTo S
Junior

Odeslat příspěvekod red 21. 6. 2007 17:00

Ne je to uz dost stary mobil, alespon me to donuti si koupit novy...ale louceni bude tezke
red
Junior

Odeslat příspěvekod Michal P 21. 6. 2007 18:06

stačí koupit novou baterku :)
...
Michal P
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Iceman 21. 6. 2007 18:27

to MaTTo S: omyl 6 měsíců je na normální opotřebení baterie, ale v případě, že se baterie nafoukne je to výrobní vada a na tu se vztahuje záruka 24 měsíců ode dne koupě.

Mám osobní zkušenost: reklamovány dvě baterie v nafouklém stavu cca měsíc a půl roku před koncem 24 měsíční záruky a byly vyměněny bez řečí kus za kus.
Iceman
Junior

Odeslat příspěvekod Slávek 21. 6. 2007 22:17

Přesně tak to je, akorát když vidím nafouklou baterii, bál bych se oxidace v telefonu.
Slávek
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mANGEL 22. 6. 2007 11:39

:idea: Skus ju prepichnut ihlou a ked zacne dymit, tak ju rychlo uhas :mrgreen:
Keby niekoho zaujimalo, co mam na obrazku, tak je to doska z D500E ;-)
mANGEL
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Iceman 22. 6. 2007 15:36

Oxidace být nemusí, pokud se jen nafoukla a nenapraskla tak je to zatím dobré. Pokud je na ní již trhlina může být problém na světě a ne malý :D.
Iceman
Junior

Odeslat příspěvekod red 22. 6. 2007 15:49

Ne, napraskla neni, zatim je malo nafoukla. Cim to vlastne vznika, ze se nafukuje?
Jinak mobil je to opravdu velmi stary. Koupil jsem ho v roce 2001.
red
Junior

Odeslat příspěvekod m.a.x.i.m.u.s 22. 6. 2007 15:55

Tenhle problém jsem viděl na bateriích do Siemense a pak 2x na baterii do 3220
m.a.x.i.m.u.s
Junior

Odeslat příspěvekod redmond 22. 6. 2007 16:01

Letna sezona - nafukovacky su v kurze :) .

Teraz vazne, ja by som to neriskoval a bud by som kupil novu baterku alebo ako pises ze je to stary mobil tak potom uz novy mobil.
Urcite by som kvoli baterke neriskoval pripadne popaleniny.
my name is mond, Redmond.
redmond
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Fido+ 22. 6. 2007 22:04

U hodne starsich telefonu jsem videl Li-pol baterku trosku nafouklou. Pokud je to jen trosku a ne jak balon tak se nic moc nedeje. Obvykle to ma na svedomi starnuti baterky. Casto se nafoukne pri vybiti pod povolenou mez a nebo pri (i nepatrnem) prebiti. Oba pripady ale baterku nici a to hodne.

Jo a jeste jedna vec. Jestli se objevi trhlinka v obalu a do baterky se dostane vzdusny kyslik, je to jeji konec (do nekolika hodin).
Fido+
Expert

Odeslat příspěvekod Pade 23. 6. 2007 23:31

baterku kupit novu, tuto ekologicky zlikvidovat
Pade
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod servis mobilu 24. 6. 2007 00:01

uz to psal mANGEL, propichni ji a ona splaskne. obcas se to stane. probihaji tam chemicke reakcea nekdy se muze zacit uvolnovat napr. vodik. pokud jde telefon zavriti pres nafoklou baterku, tak to nech byt jinak ji propichni a bude to ok. nicmene uz bude asi dosti spatna, proto ybch doporucil vymenit za jinou.
servis mobilu
Junior

Odeslat příspěvekod Fido+ 24. 6. 2007 23:26

Uz jsi to nekdy delal?
Precti si muj prispevek o kousek vys. Baterku tim znicis nadobro.
Fido+
Expert

Další stránka