MMS - Chyba komunikace.

Pokud nenaleznete vhodnější přihrádku

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Mafa 27. 2. 2007 05:52

Mohly byste mi prosím poradit co to znamená a co mám dělat ? Kámoška mi všera poslala MMS.A když ji chci otevřít tak mi tam skočí: Chyba komunikace.A pořád mi ta mms svití na dispeji telefonu jako neprečtená.Mám Sony Ericsson T630.
Mafa
Junior

Odeslat příspěvekod XXTeens 27. 2. 2007 10:26

Pravděpodobně chybně nastavené MMS v telefonu
XXTeens - Simply closer...
XXTeens
Junior

Odeslat příspěvekod pan Y. 27. 2. 2007 11:00

Mafa: Ke správnému nastavení MMS v telefonu můžeš použít např. tohoto průvodce.
“You and I have unfinished business.”
pan Y.
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Petr H.. 27. 2. 2007 11:09

Napadlo mě, jestli to nedělá třeba jen proto, že máš vypnutý GPRS.
77. mobil - LG G3 16 GB
Petr H..
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pan Y. 27. 2. 2007 14:14

Petr H..: Na SE T630 se nijak GPRS vypnout nedá. Takovou věc umožňují třeba Siemensy.
pan Y.
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Petr H.. 27. 2. 2007 14:42

neser píše:Petr H..: Na SE T630 se nijak GPRS vypnout nedá. Takovou věc umožňují třeba Siemensy.m/quote]

V nastavení - připojení - Dat. komunikace - preferovaná služba - GPRS a GSM x Pouze GSM

Aspoň tak to je u K750i. Třebo to tak jde i u T630, ne?
77. mobil - LG G3 16 GB
Petr H..
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pan Y. 27. 2. 2007 15:01

Máš pravdu, to je jsem si neuvědomil. Nepotkal jsem nikoho s SE, kdo by měl to GPRS takto vypnuté. U Siemensů je to běžné - udávalo se u nich, že to snad šetří baterku. Každopádně výchozí nastavení u SE je GPRS a GSM, tak jestli to tazatel neměnil, tak má špatně nastavené MMS.
pan Y.
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Mafa 27. 2. 2007 16:04

MMS mám nastavené dobře.To bych jinak neotevřel ani ty předchozí co mi poslala.To byl nějakej obrázek s vetším rozlišením.Než podporuje můj telefon
Mafa
Junior

Odeslat příspěvekod Petr H.. 27. 2. 2007 16:21

Aha, tak to asi bude moc velká MMS. Některý mobily umí 300 kB, jiný jen 100 kB a některý dokonce jen asi 45 kB... Je-li MMS moc velká pro daný mobil, nejde stáhnout a musí se otevřít na internetu. Jinak by měla sama asi po týdnu zmizet.
77. mobil - LG G3 16 GB
Petr H..
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pan Y. 27. 2. 2007 16:29

Stejně je to podivné, T630 nemá omezenu velikost odesílané MMS, tak nebude mít snad omezenu ani velikost přijímané MMS. Pokud by šlo o velikost obrázku v MMS, tak bych se domníval, že napřed by telefon MMS stáhnul a pak teprve při otevírání obsahu (tzn. obrázku) by zahlásil, že tak velké rozlišení prohlížeč obrázků nepodporuje. Ale si něco do činění s tím obsahem MMS to může mít, když předchozí byly ok.
K tomu ukládání MMS - mám pocit, že když už síť zjistí, že zákazník má aktivované MMS a nějaká část mu dorazila na mobil, tak nikde na internetu už nezůstane uložena. Zůstala by, pokud by zákazník neměl aktivní MMS - v tom případě mu dorazí SMS s URL, kde si může obdrženou MMS vyzvednout.
pan Y.
Pokročilý

Odeslat příspěvekod leeroy 27. 2. 2007 17:23

MMS na internet prijde i pripade ze je spatne nastaveny telefon pro prijem multimedii.Chyba bude asi v te urcite mms.Pokud je to obrazek nebo melodie je v jinem formatu nez telefon podporuje.
leeroy
Junior

Odeslat příspěvekod Petr H.. 28. 2. 2007 20:53

leeroy píše:MMS na internet prijde i pripade ze je spatne nastaveny telefon pro prijem multimedii.Chyba bude asi v te urcite mms.Pokud je to obrazek nebo melodie je v jinem formatu nez telefon podporuje.

Neřekl bych. I MMS se souborem ve formátu který mobil (T630) nepodporuje by se do mobilu stáhla. Jen by ten soubor pak mobil nepřešetl a napsal by cosi o nepodporovaným formátu.

Je to buď nastavením MMS, nebo větší velikostí, než kterou T630 umí.
77. mobil - LG G3 16 GB
Petr H..
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod topsky 28. 2. 2007 22:09

Většina telefonů přenáší MMS o maximální velikosti 300 kB. Kromě toho záleží na poskytovateli služby. Z ciziny většinou jen 30 kB. Před odjezdem se zeptej operátora.
topsky
Kolemjdoucí