Jak pracuje BTS?

Pokud nenaleznete vhodnější přihrádku

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod m.a.x.i.m.u.s 11. 2. 2007 11:37

Když 11. září 2001 byly ty atentáty tak v televizi přece běželo jak se lidé v letadle loučili s blízkými přes telefon :hm
m.a.x.i.m.u.s
Junior

Odeslat příspěvekod miso3nasa 11. 2. 2007 12:20

Dobry podnet . Ale tak kto vie ako to je v USA tam maju aj nejake ine mobilne siete (odlisne ako GSM) , bol o tom aj nedavno clanok na mobilmania.sk . Alebo mozno ze v New Yorku su BTS umiestnene na vrchu mrakodrapov a ked leteli tak nizko ze narazili do dvojiciek tak asi chytili signal . Proste ale na Slovensku je signal maximalne do tej vysky ako je umiestnena BTS . Ak ma T-Mobile neklamal tak to je tak
miso3nasa
Junior

Odeslat příspěvekod martinsip 11. 2. 2007 12:56

V USA mají jinou frekvenci. Viděl jsem dokument o tom 4 letadle které se teroristům díky odvaze cestujících nepovedlo navést na cíl a tam to bylo vysvětleno, že v USA se z letadla mobilem dá dovolat. Lidi z toho letadla volali 1,5 hodiny když se teroristi vraceli na New York a to v normální letové výšce. :!: Nikoli těsně nad mrakodrapy :!:
martinsip
Pokročilý

Odeslat příspěvekod AgentSvr 11. 2. 2007 17:23

v USA mají GSM, ale trochu odlišné pásmo. 850 Mhz
AgentSvr
Pokročilý

Odeslat příspěvekod esquire 11. 2. 2007 17:36

AgentSvr: A taky 1900 MHz.
esquire
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ovo 12. 2. 2007 12:19

Jeffe píše:...naozaj sa do lietadiel zacinaju montovat BTS-ky. ...

To je vtip nebo se o tom dá někde dočíst? Podle mě je v letadlech k dispozici (posádce i cestujícím) satcom, ale jen u velkých osobních letadel. Jejich provoz je však nákladný, tak se využívají jen v naléhavých případech.
Ovocné víno každý den, tvůj život se změní v sen.
Ovo
Junior

Odeslat příspěvekod Jeffe 12. 2. 2007 18:57

Ovo: Nie je to vtip. Chod na mobil.idnes.cz a daj hladat Emirates. Priamy odkaz na konkurencny server radsej nedavam, toto snad nezmazu. :D
Superforum - v malých dávkách neškodí v jakémkoliv množství :D
Jeffe
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ovo 14. 2. 2007 09:57

No jo fakt, máš pravdu. Uvnitř mobil a ven to jde opět přes satcom. Ještě bude potřeba nějaká osvěta, abych se nebál, že to něco udělá s letadlem - zatím se teda bojím, třeba když nějaký uspěchanec zapíná mobil už při přistávání.
Ovocné víno každý den, tvůj život se změní v sen.
Ovo
Junior

Odeslat příspěvekod Jeffe 14. 2. 2007 18:13

Mozno to vyriesia tak ze ku piktogramom ako priputajte sa a nefajcite pribudne piktogram mobilu a pilot ho bude zapinat a vypinat podla situacie. :D
Superforum - v malých dávkách neškodí v jakémkoliv množství :D
Jeffe
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vaclavbarak 12. 5. 2013 21:09

Dnes jsem se tak toulal krajinou na na této rozhledně jsem nalezl pár zajímavých antén. Tak přidávám pár fotek.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
vaclavbarak
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Pav Lucistnik 13. 5. 2013 10:10

Žandov okres KH, že? Významná naprostou nepřítomností BTS jakéhokoliv druhu :)
Nokia E71 (O2/3G), Nokia E51 (T/3G), 4x Nokia 6120c (Vdf/3G, Vdf/GSM, O2/GSM, T/GSM), 2x Axesstel (U:fon, O2 CDMA), ZTE LTE usb stick (O2 LTE), Lenovo ThinkPad Edge, toť výbava lovce
Pav Lucistnik
Lovec BTS

Odeslat příspěvekod vaclavbarak 18. 5. 2013 15:49

Pav Lucistnik: Ano, Žandov u Kutné Hory.
vaclavbarak
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Velda93 18. 5. 2013 18:59

Signál ve výšce není - ověřeno... Věnuji se paraglidingu a ve výšce např. >50-100m nad zemí nemám šanci si zavolat. Vyzkoušeno na mnoha místech v ČR - jak u Prahy tak i v horách,apod.
Velda93
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hekrhy 18. 5. 2013 20:00

Ohledně signálu ve výšce to bude asi hodně individuální - záleží na typu a poloze antén na okolních BTS (jak jsou otočeny, v jakém úhlu vysílají). Já zas mám zkušenosti, že u nás na vrcholcích hor cca 700 až 800m nad okolním terénem a BTSkama se dá klidně dovolat.

Co se týká volání z letadla - i to je možné. 11. září z unesených letadel taky lidé volali. Bylo to ale možné proto, že 1) v Americe je síť CDMA, které nevadí rychlost jakou se mobil pohybuje a 2) letěli dostatečně nízko, ne žádných 12km kam signál prostě nedosáhne.
hekrhy
Junior

Odeslat příspěvekod vaclavbarak 25. 5. 2013 21:52

Přidávám zas pár fotek techniky:

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
vaclavbarak
Pokročilý

Předchozí stránka