Jak pracuje BTS?

Pokud nenaleznete vhodnější přihrádku

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Pade 9. 2. 2007 22:47

Zaujimalo by ma ako pracuje BTS, a do akej vysky dava signal... vsetko co viete, napiste...
Pade
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod honzatrx 10. 2. 2007 00:11

a je vidět,že nevíš,jaká je problematika,jinak by ses neptal.Raději si najdi na netu stránky s tímto tématem,než tady číst něčí pseudoodborné bláboly.
honzatrx
Junior

Odeslat příspěvekod martinsip 10. 2. 2007 00:57

Proč tě zajímá výška. V letadle je ti signál GSM na prd, ale jen kvůli rychlosti éra. :D
martinsip
Pokročilý

Odeslat příspěvekod osobne 10. 2. 2007 08:54

Myslím si, že to bude do výšky několika kilometrů. Jinak volat se dá i v letadle, to je známá věc, akorát to je prozatím z bezpečnostních důvodů zakázané.
"osobne" je o5 z5 ... a s ním přichází i zákon !!!
osobne
Junior

Odeslat příspěvekod Jeffe 10. 2. 2007 12:37

osobne píše:Jinak volat se dá i v letadle, to je známá věc, akorát to je prozatím z bezpečnostních důvodů zakázané. /quote]

A neexistuje nejaka vynimka, napr. ked pilot pouzije hands-free sadu? :twisted:
Naposledy upravil Jeffe dne 10. 2. 2007 17:35, celkově upraveno 1
Superforum - v malých dávkách neškodí v jakémkoliv množství :D
Jeffe
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod osobne 10. 2. 2007 13:04

V letadle je zakázané i mít zapnutý mobil. Může to porušit činnost přístrojů, které komunikují s letištěm nebo i jiného zařízení letadla. Některé mobily mají možnost přepnout se do stavu "v letadle", kdy je vypnuta telefonní část mobilu a fungují pouze takové aplikace jako hry, kalendář, atd., nelze s ním ale volat SMSkovat ani WAPovat nebo se připojit na internet.
"osobne" je o5 z5 ... a s ním přichází i zákon !!!
osobne
Junior

Odeslat příspěvekod martinsip 10. 2. 2007 14:12

Hm. To jsi nám to vysvětlil. To ví každý puberťák.

Myslím, že za letu se v GSM volat nedá. :pozor2 Problém není nedostupnost kvůli výšce ale rychlost letadla. Někde jsem o tom četl článek a bylo tam přesně proč a v jaké rychlosti (tuším cca nad 400 Km/h) je telefonování nemožné a začne vypadávat. Já jsem si mobil zapomněl přepnout a měl jsem nad Tuniskem signál.

Emirate airlines umožňují cestujícím (šejkům) telefonovat za letu satelitním telefonem. :lol:
martinsip
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Jeffe 10. 2. 2007 14:27

martinsip: to si asi mal signal BTS ktora je umiestnena priamo v lietadle. Data z a do BTS pochopitelne idu cez satelit. :D
Jeffe
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod M. 10. 2. 2007 18:04

Handover je garantovan pry do 200 km/h.
"Systém GPS není určen pro přesné určování polohy
a nikdy byste neměli výhradně spoléhat na data
o poloze získaná z přijímače GPS a rádiových sítí pro
zjišťování polohy nebo navigaci."

Nokia 6
M.
Expert

Odeslat příspěvekod miso3nasa 10. 2. 2007 18:14

Ja som si to zistoval priamo v T-Mobile a tam my povedali ze vyska do ktorej chytim signal moze byt 20 , 30 az 40 metrov nad zemou . Zalezy od vysky v ktorej je BTS stanica umiestnena . V kazdom pripade BTS rozptyluju signal vodorovne teda ako nahle sa dostaneme nad BTS stanicu tak NECHYTIME ZIADNY SIGNAL ! Toto mi presne povedali v T-Mobile . Neviem ci maju lietadla vlastne BTS ked si mal nad Tuniskom signal ale proste akonahle sa s lietadlom dostanes do vacsej vysky ako je dostupna BTS stanica tak signal okamzite stracas
miso3nasa
Junior

Odeslat příspěvekod Pade 10. 2. 2007 18:19

tych 20 metrov hore bude pravda, lebo ked dava signal dole, tak pojde aj hore
Pade
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod AgentSvr 10. 2. 2007 22:52

Ty řeči o tom, že nad BTS už není signál se mi zdají byt nepravděpodobné. Když je nějaký kopec, tak je na něm vysílač, který vysílá signál široko daleko pro pár obci a stačí to. Jak tedy vysvětlíte, že je signál i v obci, která je několik desítek metrů pod kopcem. Jestli se tedy signál šíří dolů, tak nevidím důvod, proč by nemohl nahorů...
AgentSvr
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Jeffe 10. 2. 2007 22:53

miso3nasa: naozaj sa do lietadiel zacinaju montovat BTS-ky. Pre aerolinie je to velka komparativna vyhoda ktora pritahuje solventnych zakaznikov. :D
Jeffe
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod miso3nasa 10. 2. 2007 23:47

Signal sa siri len vodorovne teda nad BTS ziadny signal nie je . Ved na co by tam vlastne aj bol ? Kto telefonu tak ze je nad BTS no jedine v lietadle . BTS sa davaju na najvyssie body v okoly aby vsetci ludia mohly mat signal . Opakujem ze sam T-MObile mi to potvrdil ked som sa pytal do akej vysky nad zemov mozno chytit ich signal . Takze sen o tom ze sa dovolame ked sme v lietadle niekolko kilometrov nad zemou cez pozemne BTS asi nie je realny . Ak my neverite tak volajte 12345 sluzby zakaznikom a opytajte sa
miso3nasa
Junior

Odeslat příspěvekod honzatrx 11. 2. 2007 02:22

BTSky vyzařují signál zpravidla vodorovně nebo s plánovaným sklonem směrem k zemi,jsou-li na vyšší kótě.Protože každá anténa má tzv. postranní vyzařovací lalok,který šíří určitá procenta signálu neužitečně směrem vzhůru,lze toto z hlediska operátorů nežádoucí vyzařování zachytit i v letadlech, ale pouze do výšky několika set metrů a navíc handover je zaručen do max. rychlosti cca 250 km/h.Signál pozemní BTS,zachycený v letadle v běžné letové výšce 8 - 12 km při běžné letové rychlosti 750 - 900 km/h je nesmysl.Teoreticky lze volat max. krátce po startu a krátce před přistáním.A na závěr - BTSky jsem stavěl a udržoval,než jsem přešel do oblasti profi radiokomunikací.To jen pro různé rádoby teoretiky,co tu šíří své často laické názory.
honzatrx
Junior

Další stránka