Poraďte, jaký manažerský telefon si pořídit

Pokud nenaleznete vhodnější přihrádku

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Aramon 17. 9. 2006 20:34

Ahoj lidičky,

možná mám špatný dotaz, ale přesto by mne zajímal Váš názor.

Chci si pořídit nový telefonek, asi vyšší třída, cena není až tak podstatná, ale možná bude rozhodující.

Trošku o tom, nač jsem zvyklý, abych napověděl, jaký telefonek by se mi líbíl:
Byl jsem jedním z prvních v republice, kteří měli N 7110 (ano, krásný historický stroj), tehdy mne zaujal jak design, tak kapacita adresáře, která se mi celkem rychle naplnila. Měl jsem ji asi rok a byl jsem spokojen. Pak jsem vystřídal hodně různých mobilů, od Siemens S55, přes různé méně zajímavé mobily. Předposledním mobilem byla Nokie 3650, na ní mne zaujal operační systém Symbian a možnost doinstalovat si spousty aplikací.
Nyní vlastním Nokii 3250, a jsem opět spokojen.

Věci, bez kterých se neobejdu:
Bluetooth
Vícepoložkový seznam (ideálně s možností každému dát vlastní zvonění, hodí se i fotečka ke každému)
Vyzváněcí profily
Připojení k internetu (doposud jsem měl jen GPRS, ale rád bych povýšil minimálně na EDGE)

Občas se mi hodilo kvůli momentkám, že má telefon i fotoaparát(minimálně 1.3MPix)

Budu potřebovat buď možnost si doinstalovat, nebo již mít v telefonu emailového klienta, případně by se hodil i nějaký webový prohlížeč (wap je o ničem).

Hodí se i MP3 zvonění, rád si namlouvám zvonění typu "Volá kámoš Pepa", ale možná bych překousnul pouze MID,MMF.

Ideálně by telefónek měl mít možnost třídit došlé sms podle odesílatele (3230 má vlastní složky pro každého, koho chcete oddělit). Nevím, jestli existuje i nějaký founek, který by to třídění zařizoval sám.

Věci, bez kterých se obejdu:
MP3 přehrávač

Pravděpodobně jsem si asi moc zvykl na operační systémy, takže asi by bylo dobré hned vypustit ty, které jej nemají. Nemusíte se ale zaměřit pouze na Symbian, protože používám i PDA Acer n35 s Windows Mobile (byl levný a má integrované GPS-jinak první zkušenost s PDA vůbec), čili i na něj jsem zvyklý.

Tím se nabízí možnost spojit tyto dvě zařízení (telefon+PDA). Pokud by se tato zařízení spojila, asi bych si nezvykl na nedotykový display.

Nechci Vás nijak ovlivňit, když jsem koukal co si pořídit, zaujaly mne třeba:

Mitac Mio A701 Velmi se mi zalíbíla kombinace Mobil+Pda+GPS
Nokia 3250 V podstatě ovlivněno vlastnisctvím 3230
Nokia N93 Fascinuje mne možnost ji připojit k TV a prohlížet si tak pohodlně jak filmy tak foto

Jak vidíte, jsem trošku složitý a nerozhodný člověk. Proto bych byl rád, kdyby jste mi zkusili buď vybrat z uvedených, a nebo (a to možná raději, protože nemám přehled o všech founech) mi doporučili nějaký jiný, například, se kterým máte vy svou zkušenost. Přečíst si recenzi umím, ale není nad zkušeností uživatelů. Přeci jen recenze je názor jednoho redaktora.

Určitě jste i Vy spokojeni se svým telefonem (zajímá mne proč), ale určitě má i nějakou chybku (taky mne to zajímá).

Rozhodně jsem vždy mobil využíval naplno (nestačí jen volat a psát, na téměř každodenní dobíjení jsem si už zvykl). Určitě ocením rady právě třeba manažerů, kteří už si život bez svého telefonu nedokáží představit.

Děkuju všem, kteří se mi pokusí pomoci vybrat si vhodný telefonek. Pokud by jste třeba mněli i nějaký na prodej, určitě mi dejte vědět pře SZ.

Díky moc.

DOPLNĚNO: Určitě chci podporu paměťových karet. Nutná také synchronizace s PC (kontakty, kalendář), nepoužívám T9 slovník, nevyužívám MMS.
Naposledy upravil Aramon dne 17. 9. 2006 21:17, celkově upraveno 3
Aramon
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Matej Pospichal 17. 9. 2006 20:42

A do kolika tisíc?
Jinak podle požadavků by se mi zdála (skoro) ideální Nokia E50.
,,Odvaž se a pak se uvidí"-Napoleon
Nějaká motorola:)-Nokia 6150-Siemens MT50-SE T630-SE D750i+512 MB MSPD+HPM70-???
Matej Pospichal
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Aramon 17. 9. 2006 20:46

Hned na začátku jsem uvedl, že cena není rozhodující. Samozřejmě nechci nějaké ty luxusy za x desetitisíce, které stejně nic neumí.

Na tu e50 kouknu.

Nějaké dálší návrhy?
Aramon
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Dragonnx 17. 9. 2006 20:47

Já mám Siemens S75. Jsem hrozně moc spokojenej. A podle Tvých požadavků toho hodně splňuje. Jenže nemá operační systém, což mě nevadí, ale Tobě možná jo?! A stojí 5 tis. Kč.
Neopunk & Emo = my music love
Dragonnx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Aramon 17. 9. 2006 20:49

Ten se mi zamlouval, ale faktem je, že Siemens S75 by nevyhovoval po softwarové stránce
Aramon
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Dragonnx 17. 9. 2006 20:55

Aramon píše:Ten se mi zamlouval, ale faktem je, že Siemens S75 by nevyhovoval po softwarové stráncen/quote]

To jsem si taky myslel, ale zatím se téměř vůbec neseká. Tak 2x-3x do týdne a ještě se naučím patchovat a všechno bude oukej.
Neopunk & Emo = my music love
Dragonnx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Aramon 17. 9. 2006 21:21

Matej Pospichal píše:A do kolika tisíc?
Jinak podle požadavků by se mi zdála (skoro) ideální Nokia E50.a/quote]

Tak jsem zkouknul tu E50, musím uznat, vypadá to (funkčně dobře), navíc i wifi... Jako jedinou nevýhodu považuju symbian 3rd, na který není zatím moc aplikací (ale to se doufám rychle změní)

Tohle byl dobrý TIP, díky za něj, přesto bych byl rád, kdyby někdo hodil něco dalšího do placu, případně pokud někdo vlastní E50, jestli by napsal své zkušenosti s tímto telefonem.
Aramon
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod l.i.b.r.a 17. 9. 2006 21:55

Taky sem chtela hodit do placu e50, ale "nekdo" me predblehl.. jenom bych te chteal poopravit ze nema wifi, to ma e60 , ale zase nema fotak, ted me tak napada, wifi i fotak ma napr, qtek 8310 co ten bo taky treba nokia 5500 sport??
Jinak moji favoriti jsou rozhodne e50, 5500, 8310 a pokud by ses obesel bez fotaku tak pripadne i ta e60. Takl se zkus mrknout. Myslim ze ani jednim z tech founu bys neudelal chybu
3310 -> OT 311 -> C62 -> 3410 -> C55 -> 3220 -> mpx200 -> gx29 -> E50 -> KM900 Arena - > ? :-P

š.ť.á.p.i ví :wink:
l.i.b.r.a
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Aramon 17. 9. 2006 21:59

l.i.b.r.a píše:...nema wifi...

JJ už jsem si všimnul, (v katalogu tady ale je že ho má), jinak by to byl hodně good telefonek, o tom qteku jsem četl v nějakém časáku a chystám se ho prostudovat více, jinak dík za tip, kouknu i na tu 5500.
Aramon
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod l.i.b.r.a 17. 9. 2006 22:07

Jinak ta 5500 ma ale mansi display, ale zase to je outdorovy telefon coz se taky nekomu muze hodit.. Tak nvm jak na tom jsi.. Ale mozna se ti bude spis zamlouvat ta e50 bo 8310, tyhle dva se mi vzdycky hodle libili po fcni i designove strance.. Ale i ta 5500 ma neco do sebe kdyz ji odpustis mensi disply.
3310 -> OT 311 -> C62 -> 3410 -> C55 -> 3220 -> mpx200 -> gx29 -> E50 -> KM900 Arena - > ? :-P

l.i.b.r.a
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Aramon 17. 9. 2006 22:20

Tak jsem skouknul 5500, funkčně v pohodě, ale design je spíše pro teenegry (přestože vzhled pro mne není až tak důležitý.

Qtek 8310 je taky velmi good, s winmobile zkušenosti mám, design je taky v pohodě, ale podle recenze nic moc, nevím no. Design je fakt good.

S tím se dá spojit i to, že jsem objevil Qtek 9100, vzhledově už PDA, tayk vypadá dobře, ale z recenze nejsem moc moudrý, leda by ho někdo měl a napsal své zkušenosti.
Aramon
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod l.i.b.r.a 17. 9. 2006 22:26

No ja nvm ale me prijde 8310 fakt v pohode, ale teda musim uznat jak si narazil na tu 9100 by taky vubec nebylo spatny takovy mda.. to by se mi taky moc libilo.. ale na tem si jentak nenasetrim :lol:

l.i.b.r.a
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mtb.biker 17. 9. 2006 22:32

já mám Nokii 9300i a s dohranými programy super. Faxy, e-maily, nic není problém. Jediný co tedy neumí, neroztřídí SMS-ky podle odesílatele. Navíc nemá foťák, a v něčem je pomalá.

Tj. bych ti asi doporučil Nokii N73, dnes asi nejlepší co se dá sehnat, a navíc Symbian, tj. funkce, která ti chybí se dá dohrát patřičným programem.
mtb.biker
Junior

Odeslat příspěvekod mc-icy 19. 9. 2006 20:15

co třeba HTC Hermes ? nic lepšího, myslím, neseženeš... ale rozhodně bych ti doporučil něco s WM, protože aplikace na něj sou promakanější a rozšířenější
recenzi na něj seženeš na ce4you.cz taky tam je spousta downloadů atd...
Panasonic EB-GD67 -> Siemens CX65 -> Motorola MPx220 -> MDA Compact + 1GB
Chelsea, Chelsea no one can stop us now
nemam rád Nokie a Symbian
Kdo pije umře, kdo nepije umře ještě dřív, protože ho přejede ten kdo pije :lol:
mc-icy
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod USER47 19. 9. 2006 20:33

Doporučil bych Qtek 9100 hlavně z hlediska poměru cena/výkon. Když do něj flashneš nějakou stabilní romku, trošku ho nataktuješ a vytuníš, tak je to celkem použitelný zařízení:). Kvůli prohlížení webu bych rozhodně doporučil zařízení s dotykovým displejem. Pokud nesejde na penězích, tak je tu ještě HTC TyTN (MDA Vario II, HTC Hermes) nebo HTC Universal...
Glory to the flesh. Glory to the mass.
USER47
Pokročilý

Další stránka